29
ppt
Ten temat ma:
  • Wyświetleń812
  • Odpowiedzi17
  • Ocen na +16
29 ppt ?

Dzisiejsi faceci nie nadają się na wojnę! (18)

pokaż odpowiedzi chronologicznie | od najwyższej oceny

Dzisiejsi faceci nie nadają się na wojnę!

Napisał(a): Gość -

Tak się mówi teraz o tym, że Polacy są w gotowości i w stanie obronić nasz graj w razie ataku.
Oczywiście mamy wyszkolone wojsko, ale też podczas wojny przecież większość mężczyzn, szczególnie młodych chce jakoś wesprzeć żołnierzy w walce.
Tylko jak teraz Ci własnie młodzi mają walczyć? jak to takie chuchra bez siły i męskości może coś zdziałać na polu walki?

Co z Wami faceci?
Załączniki:
INTERIA.PL

Reklama

Re: Dzisiejsi faceci nie nadają się na wojnę!

Wczoraj widziałem nagłowek artkółu w którym było napisane iż Kaczynski nie boi się oddac swojego zycia . Tylko nie miałem czasu wejsc na ten artykół.
Całkiem możliwe ze autor tematu się nim zainspirował .
Załączniki:

Puszkin Zdjęcie

Wczoraj widziałem nagłowek artkółu w którym było napisane iż Kaczynski nie boi się oddac swojego zycia . Tylko nie miałem czasu wejsc na ten artykół.
Całkiem możliwe ze autor tematu się nim zainspirował .
W przypływie odwagi teraz do kabiny w ubikacji wchodzi bez ochroniarza.

Reklama

Czasy gladiatorów minęły bezpowrotnie, paniusiu. Teraz jedno chucherko przy komputerze czy sterowniku może dokonać więcej niż batalion Rambo.

Ludzi na wojnie wypierają maszyny dlatego proporcjonalnie więcej będzie ginąć cywili.

Reklama

Napisał(a): gość -

Tu nie chodzi o wygląd. Bo mężczyzna niski, szczupły zazwyczaj jest szybszy, zwinniejszy i potrafi się wcisnąć tam, gdzie postawny mężczyzna nie może.
Oczywiście nie gloryfikuje tego typu ludzi. Bo mężczyzna wysoki, wysportowany lub potężnie zbudowany, siłowo "zjada" niskiego, chudego faceta.

Teraźniejszym problemem jest mentalność. Młodych chłopców hoduje się na "bezpłciowy" gatunek. Od najmłodszych lat wmawia się, im, że kobieta i mężczyzna są tacy sami, że agresja jest zła i do niczego nie prowadzi. A najobrzydliwsze są słowa typu "najcenniejsze jest życie ludzkie". Nie , nie i jeszcze raz nie. Najważniejsze w życiu są wartości i ideały. Rodzice, żona, dzieci, wiara, odwaga, bezpieczeństwo, odpowiednie wychowanie, honor, ojczyzna. Można wymieniać bez końca. Teraźniejszy system niszczy tak bardzo poszukiwanych model "prawdziwego mężczyzny". Żyjemy w jednym wielkim przedszkolu. Mówi się nam, że najważniejsze jest społeczeństwo i socjalizm. Ludzie, którzy wolą być samodzielnymi jednostkami nazywani są dziwakami i odludkami. Przecież, to jest chore...

Nie dziwi mnie to , że teraźniejsi, przyszli mężczyźni są jacy są. Każdy dąży do akceptacji tłumu. "Patriotyzm to utopijne hasełko. Przecież nie żyjemy w średniowieczu". Krótko mówiąc, nadeszły smutne czasy...

Napisał(a): Wilkor -

Oczywiście, że się nadaję na wojnę! Świetnie nadaję się na kwatermistrza i na głębokich tyłach mógłbym się przydać w podziale jakichś dóbr. Nie lubię tylko hałasu i chłodu, więc raczej nie nadawałbym się na pierwszą linię. Druga też nie bardzo, bo za blisko zamieszania. Właściwie wszystko po piątej linii od biedy mogę wziąć, byle tylko to była wojna pozycyjna, bo łatwo przyzwyczajam się do miejsc i ludzi. I niechby nie strzelali, to nieco drażniące, jak nagle coś wybucha. Krzyku też nie lubię. I rozkazywania! I żeby były ciepłe posiłki regularnie. I piwo. I przerwa na telewizję albo książkę regularnie. I żeby były wyposzczone sanitariuszki. Tylko takie ładniejsze, żeby jakaś selekcja była. I żeby wszyscy się lubili na tej wojnie, uśmiechali się do siebie i pomagali wzajemnie. Na taką wojnę mogę się udać. Nawet od Cziżovej, przez Radomyśl, aż do Czeskich Budziejowic. :)

ziemowit masz rację --- porażka rodziców
Nie tylko. Winna też jest szkoła w której wpaja się dzieciom archaiczny, bogaojczyźniany patriotyzm nijak przystający do współczesnego świata. Nie ma osiedlowych boisk bo konieczne było wybudowanie na każdym wolnym placu kościoła. I gdzie ta młodzież ma się wyhasać, nabrać krzepy i sprawności fizycznej?
« Wróć do tematów
Do góry strony: Dzisiejsi faceci nie nadają się na wojnę!