65
ppt
Ten temat ma:
  • Wyświetleń925
  • Odpowiedzi56
  • Ocen na +0
65 ppt ?

E book czy wersja papierowa? (57)

pokaż odpowiedzi chronologicznie | od najwyższej oceny

E book czy wersja papierowa?

Napisał(a): Gość -

Jak dla mnie wersja papierowa tylko i na zawsze. Czytanie e booków mnie męczy, a książka to książka, ma to coś ja np. uwielbiam zapach druku, szczególnie odczuwany w starszych publikacjach - ebooki są dla mnie zbyt... sterylne i bezpłciowe mam nadzieję, że kiedyś w przyszłości nie dojdzie do tego, że "nowoczesne" wyprze "tradycyjne"
INTERIA.PL

Re: E book czy wersja papierowa?

Nie mogę się do końca zgodzić w kwestii ebooków. Moim zdaniem sprawdzają znakomicie swoje zadanie. Przede wszystkim są bardzo praktyczne, można sporo miejsca na półkach zaoszczędzić, a poza tym lepiej jest zabrać np. jednego laptopa, na którym mamy kilka ebooków, niż taszczyć ze sobą w podróż osobną torbę z książkami.

Reklama

Osobiście chętniej czytam zwykłe książki, co jednak nie zmienia faktu że ebooki są w w wielu sferach lepsze.
O ile nie mam ochoty specjalnie wydawać forsy na lekturę do szkoły, to te kilkadziesiąt sekund które zajmuje mi ściągnięcie jej elektronicznego odpowiednika, oraz wrzucenie go na mp4 z ekranem 3" umożliwiającym komfortowe i MOBILNE czytanie więcej niż 1 tytułu.

Mam nadzieję, że tradycyjne książki nie znikną. Czytam czasem ebooki ale mimo wszystko wloę usiąć ze zwykłą książka na fotelu. Zgadzam się z osobą powyżej, że ebooki są zbyt sterylne. Tracą tą magię. A więc jak najbardziej popieram wersje papierowe. Dla mnie nawet pokój zastawiony książkami z góry na dół ma swój urok.

Reklama

oczywiście ten pan co pisze o ksiazkach i podróży popisał się brakiem wyobraźni bo biorąc na laptopie e-booki zapomniał że ytrzeba bedzie go ładować co w podróży nie jest wcale takie proste a co do tematu moje zdanie jest takie fainie się czyta papierową książkę ale literature fachową wole mieć w e-booku chodiz o wygode szukania interesującego mnie fragmentu pozatym lubie też audiobooki i myśle że mają wielką przyszłość można je np słuchać prowadząc auto w drodze do pracy:P

osobiście preferuję wersję papierową, siła przyzwyczajenia? Uważam jednak, że przyszłość to elektronika i wszystko co z nią związane będzie wypierać tradycję. Zresztą nie ma się co przed nowoczesnością bronić bo jest naprawdę praktyczna, wygodna. Nie ma racji osoba pisząca, że do laptopa potrzeba ładowarek, prądu i z tym jest problem. Nie ma żadnego, nawet na polach namiotowych można podładować baterie sam często przebywam w odludnych dzikich terenach naszych cudownych Bieszczadów i nigdy nie było problemu z naładowaniem baterii do komórki czy laptopa. W miejscach gdzie nie ma prądu ludzie mają baterie słoneczne i ładują akumulatory bez problemów, a zasięg komórek czy laptopów jest rewelacyjny dużo lepszy niż w miastach.

Reklama

Z cały szacunkiem, ale mówienie o czytaniu e-booków w komórce, MP3 albo nawet laptopie to jest nieporozumienie. Z tych wszystkich rzeczy komputer do tego może OD BIEDY służyć, ale rzeczywiście nawet na dużym ekranie dobrej jakości jest męczące i nieprzyjemne. Sensowne czytanie książki elektronicznej jest możliwe z użyciem specjalizowanego sprzętu z e-papierem. Mimo, że kontrast (na razie) jest gorszy niż na rzeczywistym papierze, takie coś można czytać bez przykrości i długo. Poza tym kwestia dostępności: bez problemu możesz nosić przy sobie nie to że 2-3 książki ale kilkaset. Tydzień albo 2 tygodnie bez ładowania baterii to norma. Łączność bezprzewodowa powoduje, że jeżeli chcesz przeglądnąć Ulissesa w oryginale, albo poczytać Czarnoksiężnika z krainy Oz wystarczy na to kilka minut, łącznie z poszukiwaniem i to niezależnie czy siedzisz na ławce w Andrychowie, czy pijesz kawę w biurze w Seattle. Oczywiście za e-książki w tej postaci zapłacić (nie tak znowu dużo, ale rozumiem, że sama idea płacenia za cokolwiek jest dla rodaków niezrozumiała), ale jest też naprawdę dużo literatury (klasycznej) całkowicie darmowej, z tym, że wtedy bez komputera i netu się nie obejdzie. Realny minus, to ograniczony wybór książek, jeżeli szukasz czegoś konkretnego niekoniecznie znajdziesz. Także e-literatury po polsku jest bardzo mało: trochę lektur i poradniki typu "zarób milion dolarów w godzinę". Ale w końcu literatura papierowa (ta ważna, nie Harry Potter), nie mówiąc o pozycjach specjalistycznych dociera do Polski w mocno ograniczonym zakresie.

Każda dobra.
Zdaję sobie sprawę, iż jest wielu zwolenników tradycyjnych książek - nie męczą sietak oczy, nie trzeba siedzieć przed monitorem, można delekować się zapachem papieru i zabrać ją gdziekolwiek się chce, ale sama nie mam nic przeciwko e-bookom. Osobiście przeczytałam kilkadziesiąt elektronicznych książek i nie narzekam. Do własnego uzytku są bardzo praktyczne - nic nie kosztują, zajmują miejsce jedynie na wirtualnym dysku. Nie widze w tym nic złego - czytane na papierze, czy na ekranie, ważne, żeby w ogóle chciec czytać.

Gość Osobiście chętniej czytam zwykłe książki, co jednak nie zmienia faktu że ebooki są w w wielu sferach lepsze.
O ile nie mam ochoty specjalnie wydawać forsy na lekturę do szkoły, to te kilkadziesiąt sekund które zajmuje mi ściągnięcie jej elektronicznego odpowiednika, oraz wrzucenie go na mp4 z ekranem 3" umożliwiającym komfortowe i MOBILNE czytanie więcej niż 1 tytułu.
Bez żartów. Na trzycalowym ekranie czytać książkę? To chyba jakiś żart... No chyba, że chodzi o przejrzenie jakiegoś tekstu - bo z przyjemnością czytania to nie ma nic wspólnego... Ale widzę, że tu chodzi o "przejrzenie lektury przed lekcjami w szkole" a nie o czytanie. Umiejętność czytania zanika w społeczeństwie...

Gość Wady nie wymienione e-booka

1. Męczą się szybko oczy
2. Nie da się czytać w wannie.

Książka ma swój klimatm którego nie ma e-book
Nie dodałeś zapachu książki, tego napięcia, które towarzyszy odwracaniu kartek. I oczywiście książka nie zużywa prądu ;)
« Wróć do tematów
Użytkownicy poszukiwali
  • ebook czy zwyka ksika
Do góry strony: E book czy wersja papierowa?