17
ppt
Ten temat ma:
  • Wyświetleń53
  • Odpowiedzi16
  • Ocen na +0
17 ppt ?

FASZEROWANE JAJKA (17)

pokaż odpowiedzi chronologicznie | od najwyższej oceny

FASZEROWANE JAJKA

Napisał(a): Gość -

Swieta juz zblizaja sie wielkimi krokami...
A skoro jajka sa w te swieta symbolem,to moze zrobic by tez faszerowane.Ja zazwyczaj robie pieczarkami,bo moj maz lubi bardzo i robie tez faszerowane lososiem,ale moze WY macie inne ciekawe pomysly?
Czy w ogole na te swieta robicie jaja faszerowane?
INTERIA.PL

Re: FASZEROWANE JAJKA

Czesc.
Ja przekrajam jajka tak,zeby zrobic z nich kapelusz pozniej,wydrazam zoltka,ucieram je z maslem i pozniej dodaje do tego bardzo drobo posiekanego lososia wedzonego,a takze troche koperku,doprawiam do smaku takze sokiem z cytryny,sola i pieprzem.Nakladam do jaj,na dole podcinam rowno,tak zeby staly i nakladam troche majonezu przykrywam kapeluszem!
Naprawde smaczne sa.Ale pieczarkowym chyba nic nie dorowna!

Od kilkunastu lat na każdą Wielkanoc obowiązkowo są faszerowane jajka, z pieczarkami, i z szynką. Jeśli chodzi o dekorację rok temu zainspirowałam się zdjęciem dołączonym do smakerowego przepisu Andzi1990 i trochę go zmodyfikowałam. Jajka wyglądają jak (niezbyt foremne) ptaszki. Oczka z marynowanego pieprzu, dzióbek z kawałka papryki, a na czubku łebka zielona pietruszka. Zamiast plasterków żółtego sera (szybko zsycha) użyłam plasterków rzodkiewki jako skrzydełek z obu stron. Te jajeczka wywoływały rozbawienie biesiadujących.

Przypomnialy mi sie takie jajka faszerowane z mojego wesela...
Byly pyszne.
A zrobione byly prosto.Zoltka utarto z maslem i smietana,doprawiono i nafaszerowano jajka.I do tego byl sos majonezowy z ziarenkami marnowanego zielonego pieprzu.Bardzo smaczne.

oto i przepis na jaja faszerowane sardynkami:
6 jaj ugotowanych na twardo,
mała puszka sardynek,łyżeczka ostrej musztardy,łyżeczka drobno posiekanej cebuli,
łyżka majonezu
pół łyżeczki curry
kilka kropli soku z cytryny,sól i pieprz
podane składniki połączyć z roztartymi żółtkami,powstałą pastą napełnić przecięte na pół jaja
zawsze układam je na półmisku na liściach sałaty i dekoruję plastrami cytryny
mniam :)
naprawde są pyszne
polecam

Jak będzie moje wesele, to też wyjmę żółtka z jajek i utrę je z masłem z wiadereczka,dodam majonez,przytnę trochę,powstaną kapelusze i nie będę marnował pieprzu, z niego powstanie półprodukt do wódki z pieprzem,który ostatnio ktoś się chwalił na którymś z wątków. Za przepis 5 a nawet po nowemu 6!!!!
« Wróć do tematów
Do góry strony: FASZEROWANE JAJKA