Firmy małżonków z ograniczeniami w pdof (122)

Temat dotyczy artykułu: Firmy małżonków z ograniczeniami w pdof

Dosyć powszechną praktyką jest prowadzenie odrębnych firm przez małżonków. Jednak zarówno powiązania rodzinne jak i ustrój panujący w małżeństwie stanowią okoliczności skutkujące w odniesieniu do małżonków-przedsiębiorców pewnymi ograniczeniami w pdof.

Komentarze (122)

Dodaj komentarz

Napisał(a): ~/// -

Nic dziwnego że ludzie uciekają z tego kraju, zakładają firmy na zachodzie i tam doskonale prosperują. W Polsce w sprawie fiskalnej nic się nie polepszyło od czasów komuny bo komuna na tak drakońskie pomysły nie wpadała a jakby nawet chciała to by nie mogła albowiem komuniści doskonale zdawali sobie sprawę że rzemiosło było 40% podstawą działalności i zaspokojenia rynku tego kraiku. Bo nie liczyły się wagony towarowe czy lokomotywy ale karnisze do mieszkań, zmywaki, buty , ciuchy . To co produkowały molochy nadawało się na eksport do ZSRR.
Odpowiedzi (1)

Napisał(a): ~z wawy -

ZAMYKAM FIRME ZŁOŻYŁEM WŁAŚNIE O UPADŁOŚĆ WRAZ Z RODZINĄ WYJEZDZAMY NA POŁUDNIE FRANCJI PO 15 LATACH ZAMYKAM WSZELKI BIZNES NIE CHCE MIEC Z TYM KRAJEM NIC WSPÓLNEGO JUŻ WIECEJ.DOMEK SIE TAM KUPI JAKIS MALY BIZNESIK OTWORZY W TYM KRAJU KOLEBCE ROSJI JUZ ZYC SIĘ NIE DA NIESTETY.
Odpowiedzi (1)

Napisał(a): ~rolnik -

Artykuł bez sensu. Jak dla mnie. Amortyzacji podlegają środki trwałe zakupione przez firmę. Więc nawet jeśli firma żony coś amortyzuje to przy sprzedaży ( bo taka umowa sprzedaży musi być) firmie męża musi zrobić korektę amortyzacji ( przed jej zakończeniem) jeśli w pełni zamortyzuje a nastąpi sprzedaż po amortyzacji ( z fakturą czyli opłaceniem podatków) firma męża ma prawo wg prawa podatkowego amortyzować jeśli wartość środka trwałego nadal przekracza wartość nie pozwalającą odliczyć jednorazowo. Jedynym warunkiem jest zaprzestanie używania danego środka trwałego przez firmę żony lub używanie go na zasadzie wynajmu czyli faktury za wynajem wystawionej przez firmę męża dla firmy żony może być i za 1 zł. . I to jest zgodne z prawem Jeśli takiej sytuacji nie zaakceptuje urząd skarbowy to oznacza że dochodzi do łamania Konstytucji i równouprawnienia. Artykuł bez sensu. Jak i przygotowany bez zapoznania się z przepisami prawa.
Odpowiedź (0)
Odpowiedź (0)

Napisał(a): ~Leżesobie -

Na ksiazki jak by nie dali teraz, to by mnie stara cisla z buleniem a tak to wy zaplacicie wiec co chcecie od rzadzacych ?!
Odpowiedź (0)

Napisał(a): ~obywatel -

Ilu jest w Polsce urzędasów skarbowych? Pewnie ok 1/100 Obywateli. Wystarczy wpir....l Raz dziennie od jednego Polaka i mamy spokój. Czyż nie?
Odpowiedź (0)

Napisał(a): ~Piotr -

A w biznesie rodzinnym to oddychac jeszcze mozna?czy juz od zuzycia tlenu trzeba zaplacic podatek?
Odpowiedź (0)

Napisał(a): ~Gnoye Yedne -

Katolewica kosi równo. Teraz wy yeah bała przedsiębiorczych małżonków.
Odpowiedź (0)

Napisał(a): ~Łajdacy -

PIS kocha nierobów, leni i krętaczy. To ten rząd prawicą nie jest, to kim jest?
Odpowiedzi (6)
Odpowiedzi (3)
Dodaj komentarz