Fiskus ostrzega - uważaj na ten PIT (23)

Temat dotyczy artykułu: Fiskus ostrzega - uważaj na ten PIT

Podatnicy korzystający z ulgi na dzieci, składający załącznik PIT/O, nie powinni w tym roku wypełniać części E tego druku. Jeśli to zrobią i rozliczą ulgę na nowych zasadach, będą mogli złożyć korektę deklaracji - przypomina Ministerstwo Finansów.

Komentarze (23)

Dodaj komentarz

To celowa próba ukrycia Podłej ustawy!

Napisał(a): ~rys -

Odbierają ulgę Prorodzinną i przeznaczają ją na Abonament TV. Celowo pominięte jest to w tym roku żeby ta podłość nie rzucała się tak w oczy
Odpowiedź (0)

Pitu, pitu...

Napisał(a): ~OleksanderVielki -

biurokracja rządzi, hejaaaaaa
Odpowiedź (0)

PIT_D

Napisał(a): ~krbn -

Głupota urzędników nie zna granic. Jest oczywiste, że stronę obowiązującą w rozliczeniu za rok 2009 powinno się wydrukować osobno w przyszłym roku jako dodatek do PIT-D. Tysiące ludzi będzie musiało fatygować się w tym roku do Urzędu Skarbowego, aby złożyć korektę do zeznania za rok ubiegły.. Jedna wielka oszczędność czasu i papieru. Ważne, że urzędnicy będą mieli pełne ręce roboty. Ręce opadają.
Odpowiedź (0)

WIĘCEJ NIŻ KPINA Z UCZCIWEGO PODATNIKA

Napisał(a): ~Staś -

jeżeli w PIT O jest powiedziane , że należy wypełnić część E obowiązkowo , więc jest to ważniejsze niż informacje w broszurze,które można potraktować podobnie ,jak wytłumaczenie MINISTRA FINANSÓW, że ważniejsze są informacje zawarte w broszurze.Dlaczego więc podatnicy mają składać korektę za czyjąś nieudolność.W każdym roku zmieniane są druki rozliczeń, więc należałoby oszczędzić biednych podatników przed takimi absurdalnymi innowacjami.
Odpowiedzi (2)

To przynajmniej rozsądne podejście.

Napisał(a): ~podatnik -

Ile kasy dotychczas szło na wszelkie nowelizacje druków podatkowych.
Odpowiedzi (1)

Jak wypełnisz to zbrodni też nie popełnisz

Napisał(a): ~rys -

Co najwyżej każą ci przekreślić. Wypełniałem już 3 w tym roku
Odpowiedź (0)

takiego bałaganu

Napisał(a): ~JO EMERYTKA -

jaki panuje u nas w Polsce przy rozliczaniu podatku nie ma chyba w żadnym cokolwiek cywilizowanym kraju.Przy rozliczaniu nawet pracownicy skarbówki nie są pewni czy dobrze sprawdzają i rozliczają.Jaki sens zmienia co roku grafikę PIT
Odpowiedzi (1)

pit

Napisał(a): ~on -

to tylko nasz kraj nic mnie n ie zdziwi :-(
Odpowiedź (0)

marnotrastwo

Napisał(a): ~sceptyk -

To po co jest ta strona za 2008? Można ją dodać za rok. Ale resorty oszczędzają, więc więcej wydają
Odpowiedź (0)

mam wrażenie, że celowo chodzi....

Napisał(a): ~bany -

o sianie dezinformacji. Gdy zobaczyłem tę sekcję sam się zacząłem zastanawiać, czy ją wypełniać, czy nie. Dopiero potem przeczytałem drobnym drukiem, w czym rzecz. Wniosek jest krótki. Co roku i tak drukują nowe pity po co to całe zamieszanie...
Odpowiedź (0)
Dodaj komentarz