15
ppt
Ten temat ma:
  • Wyświetleń131
  • Odpowiedzi12
  • Ocen na +6
15 ppt ?

Fitness w domu czy lepiej na siłowni? (13)

pokaż odpowiedzi chronologicznie | od najwyższej oceny

Fitness w domu czy lepiej na siłowni?

Napisał(a): Gość -

Ostatnio ostro wzięłam się za swoją formę. Zaczęłam biegać, ale też chciałabym robić jakieś inne ćwiczenia. Znalazłam mnóstwo filmików na yt z różnymi treningami i już kilka razy je robiłam w domu. Znajoma powiedziała mi, że niby ćwiczę, ale to nie jest taki prawdziwy trening jak pod okiem trenera, który zmotywuje i przypilnuje, żeby każde ćwiczenie było dokładnie wykonane. Co wy myślicie o fitnessie w domu? Sądzicie, że jest bezwartościowy? Jeśli nie, to o czym należy pamiętać, żeby były to prawie profesjonalne treningi?
INTERIA.PL

Re: Fitness w domu czy lepiej na siłowni?

Ci powiem że lepiej się zapisać gdzieś
to mobilizuje bo wiesz że masz określasz sobie cel
z 2 razy w tygodniu ktoś tam na Ciebie czeka
:)
ja właśnie zamierzam wrócić po przerwie
i znów będę chodzić przez 4 dni jak robot:D

Napisał(a): marzenie1980 -

Chodziłam na fitness do klubu, ale musiałam zrezygnować. Żeby za to nie rezygnować z ćwiczeń właśnie na YT znalazłam sobie kilka trenerek i z nimi ćwiczę (najlepsze jest to, że nie trzeba dopasowywać się do czyjegoś czasu - robię to kiedy chcę). Jest tam wszystko. I mimo że niby w domu nie to samo - efekty lepsze niż jak chodziłam na zajęcia:}} A ponadto tak weszło w krew, że już od roku co najmniej 3x w tygodniu ćwiczę i wcale mi się nie nudzi:}}
Tak więc kwestia samodyscypliny i odpowiedniej motywacji do działania:}
Ja polecam.

Napisał(a): roman2013 -

Ja w/w roman 2013 ważyłem ponad 80 kg i było mi z tym źle postanowiłem w 2011roku wziąć się za siebie i teraz mam poniżej 70 kg,
tygodniowo przyjeżdżam rowerem ok.50-120 km lepsze to niż ćwiczenia w jakiejś siłowni ,świeże powietrze kontakt z przyrodą ,niezależność jadę tyle ile mam siły i samozaparcia naprawdę polecam ,mogę wprowadzić i pomóc - pozdrawiam

Napisał(a): gość -

Zdecydowanie na siłowni. W domu nie mam takiej motywacji, a na siłowni zawsze jest instruktor i inne osoby i jakoś to idzie. Chodzę do Saturn Fitness w Warszawie. Mam blisko bo akurat u mnie na Bielanach się mieści i mogę częsciej chodzić. Zdecydowanie lepiej siłownia :)

Tak samo jak ty biegam do tego raz w tygodniu jakiś fitness z yt. Wybieram filmiki modelujące sylwetkę poprzez rzeźbę mięśniową, bo przy bieganiu chudnie się niesamowicie i trochę człowiek staje się szkapą (przy dystansach 10km wzwyż) dlatego trening z nastawieniem na wyrób mięśni to niezbędny element biegacza

Napisał(a): gość -

Moim zdaniem najlepiej fitnessić się na świeżym powietrzu. Dotlenia się wtedy mózg i cały organizm dzięki czemu wpływa to pozytywnie na nasze zdrowie. Poszukajcie u siebie silowni plenerowych, ktore sa dostepne w kazdym parku za darmo. Mozna tez je abyc na silownieplenerowe pl . Maja tam ciekawe informacje i swietny sprzet.

każdy lubi i potrzebuje czegoś innego, jest też kwestia na co cię stać

idealnym rozwiązaniem jest trener personalny, ale to już konkretny wydatek

ja osobiście wolę ćwiczyć w domu, bo szkoda mi czasu na dojazdy na siłownię, poza tym nie mam cierpliwości do ludzi, którzy są na siłowni a to czas dla mnie, ma mi to sprawiać przyjemność
no i na siłownię chyba więcej osób chodzi żeby się pokazać, bo do ćwiczeń to się przykładają tylko chłopaki- dziewczyny dwa razy machną ręką i "ona już nie może" i przestaje ćwiczyć (wiem, głupie, ale strasznie mnie to drażni)

6 razy w tygodniu biegam, poza tym ćwiczę z youtubem, bardzo lubię Fitness Blender, widać że są na bieżąco z nowinkami i mają bardzo fajnie rozplanowane ćwiczenia
czasami sama coś sobie układam, ale wolę gdy ktoś za mnie liczy i pilnuje czasu ;)

w domu jednak trzeba mieć parę rzeczy, bo tak jak ciężarki można zastąpić butelkami z woda o różnej pojemności, tak na macie nie ma co oszczędzać i cieszę się że mamy w ofercie Gym Mat, bo jest dla mnie idealna, a nawet nie wiedziałam że jest takie coś na rynku- pierwszy raz nie muszę pod kolana podkładać dodatkowo ręcznika, żeby mnie nie bolały, bo mam dosyć wrażliwe
no i mam piłkę fitnesową, która służy mi i do ćwiczeń i do siedzenia

Jak się nie możesz zmotywować to lepiej w klubie fitness/siłowni :) Poza tym masz tam do dyspozycji sprzęt, który ułatwia ćwiczenie. Gdybyś szukała np. dobrego klubu możesz zajrzeć na wyszukiwarkę na FitPlanner. Zajęcia znajdziesz jak wpiszesz ich nazwę i miasto gdzie chcesz ćwiczyć np. "https://www.f(...)wroclaw".
« Wróć do tematów
Do góry strony: Fitness w domu czy lepiej na siłowni?