29
ppt
Ten temat ma:
  • Wyświetleń1 tys.
  • Odpowiedzi13
  • Ocen na +0
29 ppt ?

Fotoradary - jak uniknąć mandatu? (14)

pokaż odpowiedzi chronologicznie | od najwyższej oceny

Fotoradary - jak uniknąć mandatu?

Napisał(a): Gość -

Jeśli się chce uniknąć mandatu i punktów karnych, można się spierać z policją, że nie jest się kierowcą ze zdjęcia z fotoradaru. Kiedy nie można wskazać bez wątpliwości kierowcy, sprawa trafia do sądu i wlecze się długi czas. Co tak naprawdę nie urządza ani policji, ani kierowcy. Bo policja nie może egzekwować prawa, a kierowca być może w końcu dostanie i mandat do zapłacenia i punkty karne.

Teraz ma być nowe prawo. Jeśli po przysłaniu zdjęcia dobrowolnie zapłaci się mandat w 3 tygodnie, nie będzie w ogóle dochodzenia, kto kierował i nie będzie punktów karnych. Płaci się tylko kasę i po sprawie. I jeszcze dostaje się 20% rabatu na mandat.

Policja jest przeciwna, bo fotoradary mają ludzi uczyć bezpiecznej jazdy, a nie unikania kary. A Wy co myślicie o tym pomyśle?

Ankieta

Co sądzisz o nowym pomyśle na mandaty z fotoradarów?

• 33%
  • 67%
głosów: 3
  • Co sądzisz o nowym pomyśle na mandaty z fotoradarów?
Nie zaznaczono żadnej odpowiedzi !
INTERIA.PL

Re: Fotoradary - jak uniknąć mandatu?

Napisał(a): gość -

Karanie za prędkość zawsze i wszędzie - mana celu tylko ściągnięcie kolejnego "podatku" a nie bezpieczeństwo. Jak jest korek - nikt nie pędzi, nocą gdy droga jest pusta- nie stwarza większego zagrożenia, może lepiej byłoby za pieniądze wydane na fotoradary wyłapywać "piratów"przy pomocy nieoznakowanych radiowozów. - ale na to potrzeba pieniędzy na paliwo, a policja ma ich skromną ilość. Uważam, ze te radiowozy z videorejesrtatorami powinny monitorować przede wszystkim drogi szybkiego ruchu bo to tam dochodzi do najgroźniejszych w skutkach wypadków a nie drogi boczne czy wiejskie i łapać za 70km/h zamiast 50 w terenie zabudowanym w nocy, kiedy nic oprócz tych dwóch pojazdów ( ściagający i ścigany) nie ma nikogo innego. Postoją tam 8 godzin , zrobią kilka km a nie kilkadziesiąt i złapią kilkunastu "strasznych piratów". Kontrola dróg szybkiego ruchu nie przynosi dużych dochodów, 2-3 osoby na całą służbę i przejechane 100 do 200km , to żaden interes dla Państwa, paliwo kosztuje.

Racja. Od dawna. Prawo, to drogowe przynajmniej, mocno się komercjalizuje i służy do realizacji planów budżetowych gmin w pozycji "wpływy z mandatów". Czasami próbuję sobie wyobrazić jakiś czas - np miesiąc, w którym w danej gminie nie popełni się żadnego wykroczenia drogowego. Totalna ruina! Nie ma na wodociągi, nie ma dla nauczycieli, a może nawet samym Urzędnikom zabraknie... No cóż, pomarzyć można.
W każdym razie wybijmy sobie z głowy jakąkolwiek troskę o bezpieczeństwo. Tam jest tylko hipokryzja. A ja miałbym prośbę o prawdziwe statystyki wypadków z podaniem przyczyny. Prawdziwe, bo te policyjne wszystko sprowadzają do nadmiernej prędkości. Jest to jedyny parametr, który policja potrafi zmierzyć. I choćbyśmy powiesili radar co każde 100 m drogi, piratów nie wyeliminujemy, a policja i tak ich nie złapie. To za trudne,łatwiej zarobić na tych, co przekroczyli idiotyczną 50-tkę o jakieś 10, albo może, o zgrozo, nawet 20 km/h.
Szerokiej drogi!

Reklama

Reklama

mam pytanie 3 tygodnie temu w austri przkroczylem szybkosc o 7 km/g przyszlo do mnie pismo w jezyku niemieckim o zaplacenie 30 euro w cigu 4 tygodni nie ma zdjecia ani homologacji radaru pisalem majla do nich o przyslanie zdjeci i nie mam zadnej odpowiedzi pytanie czy powinienem zaplacic mandat

Reklama

rugenbrau mam pytanie 3 tygodnie temu w austri przkroczylem szybkosc o 7 km/g przyszlo do mnie pismo w jezyku niemieckim o zaplacenie 30 euro w cigu 4 tygodni nie ma zdjecia ani homologacji radaru pisalem majla do nich o przyslanie zdjeci i nie mam zadnej odpowiedzi pytanie czy powinienem zaplacic mandat
Jeżeli nie ma zdjęcia to na jakiej podstawie masz płacić mandat? Masz uwierzyć na słowo?

niestety zaplacilem sa niespojne przepisy polska nie sciaga z obcokrajowcow a prawdopodobnie z zagranicy podaja do sadu i jak zwykle polacy przegrywaja nie ma jednoznacznej odpowiedzi na to szlak mnie trafia ze o 7 km/g robia taki raban a co najgorsze wyslanie zaplaty za mandat bank ma mi naliczyc okolo50 zł kosztow dzwonilem do dyrekcji strazy miejskiej [oni sie tym zajmuja] nie potrafili mi nic poradzic sa w tym temacie ciemni

czy ktoś mógłby autorytatywnie napisac //// co się dzieje jak nie odbiorę korespondencji dotyczącej mandatu????? czy w ten sposób można odwlekac a podobno organ wystawiający mandat ma 12 miesięcy na jego wyegzekwowanie???????

Szczerze mówiąc owszem można się spierać pisać odwołania jednak nie zawsze jest to skuteczne. Ja uważam,że czasami jest to nasza strata czasu jednak próbować warto. Jeżeli będziecie musieli zapłacić mandat to wygodnie jest to zrobić przez zaplacmandat.pl .
« Wróć do tematów
Użytkownicy poszukiwali
  • fotoradary forum
  • jak uniknąć mandatu z fotoradaru mobilnego cudzoziemiec
  • forum w sprawie mandatu
  • fotoradary warszawa forum dyskusyjne
Do góry strony: Fotoradary - jak uniknąć mandatu?