89
ppt
Ten temat ma:
  • Wyświetleń4 tys.
  • Odpowiedzi39
  • Ocen na +7
89 ppt ?

Franciszek zaskoczył szczerością! Myśli o abdykacji? (40)

pokaż odpowiedzi chronologicznie | od najwyższej oceny

Franciszek zaskoczył szczerością! Myśli o abdykacji?

Napisał(a): uni -

Franciszek zaskoczył szczerością! Myśli o abdykacji? Według doniesień „o2.pl”, papież podczas swojego powrotu z Kanady, rozmawiał z dziennikarzami znajdującymi się na pokładzie samolotu, którym podróżował. Odpowiedział m.in. na pytania dotyczące stanu jego zdrowia. Wyznał, że nie da rady podróżować w takim tempie, jak wcześniej i dodał:

„W moim wieku i przy moich ograniczeniach, muszę się bardziej oszczędzać, by dalej służyć Kościołowi. Oczywiście biorę pod uwagę możliwość ustąpienia, mówię to, z całą szczerością, to żadna katastrofa, można zmienić papieża, nie ma problemu”
Franciszek wyjaśnił, że na chwilę obecną, ze względu na jego problemy z nogą, musi ograniczyć niepotrzebny wysiłek fizyczny. Dodał, że niestety, w jego przypadku, operacja nie jest wskazana:

„Operacja nie jest wskazana w moim przypadku. Lekarze mówią, że da się to zrobić, ale istnieje problem znieczulenia. Dziesięć miesięcy temu przeszedłem ponad sześciogodzinną operację pod narkozą i nadal są tego ślady… Nie ma żartów z narkozą”
INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Re: Franciszek zaskoczył szczerością! Myśli o abdykacji?

Napisał(a): AntyNWO -

Widocznie Bóg tak chce, żeby cierpiał i ma coś z nogą z jakiegoś powodu, może za pedofilie w kościele, okradanie ludzi i trzymanie w joewiedzy ?! Za kult szatana w Watykanie i okultyzm kościoła katolickiego ! Boi się pójść do swojego niby szefa ???

Re: Franciszek zaskoczył szczerością! Myśli o abdykacji?

Napisał(a): Grzeszko -

Wy wszyscy lepiej zrobicie, jeśli zastanowicie się dlaczego najpierw Jan Paweł I, który chciał reformować Kosciół umarł przedwczesnie po miesiącu pontyfikatu, chociaz nie był chory.

Następnie Jan Paweł II, który całkiem przymykał oczy na przestepstwa kościelne, a zajmował się jedynie "światową turystyką" i na całym świecie tylko rżnął aktora i mydlił ludziom oczy, przetrwał aż 27 lat.

Jego następca Benedykt XVI, który znowu próbował trzymać Kosciół twardą ręką, abdykował z niewyjaśnionych przyczyn,

A teraz obecny papież Franciszek, który tępił pedofilię i złodziejstwo w kościołach podobnie jak poprzednik, rewolucjonizował obrzędy i dopuszczał do ich uczestnictwa zakonnice, oraz osoby rozwiedzione (tu mam na myśli przystępowanie takich osób do komunii) nagle chce abdykować?!

Jaki mafijny układ trzyma w szachu tych papieży, którzy dążą do zreformowania Kościoła i zmusza ich do ustąpienia, lub "załatwia" im przedwczesne odmeldowanie się z tego świata?

Re: Franciszek zaskoczył szczerością! Myśli o abdykacji?

Napisał(a): ~JP2 -

gość Módlcie sie za papieża i o jednosc kosciola

Niestety modlitwa i Kościół już od dawna nie idą w parze.
Wiara jako Katolicyzm to jedno a Kościół jako instytucja "firma, przedsiębiorstwo" to coś zupełnie innego. (módlmy się za wiarę)
« Wróć do tematów
Do góry strony: Franciszek zaskoczył szczerością! Myśli o abdykacji?