13
ppt
Ten temat ma:
  • Wyświetleń82
  • Odpowiedzi12
  • Ocen na +0
13 ppt ?

Gaz pieprzowy czy paralizator, co wybrać? (13)

pokaż odpowiedzi chronologicznie | od najwyższej oceny

Gaz pieprzowy czy paralizator, co wybrać?

Napisał(a): chevone -

Pracuję do późnego wieczora i nie ukrywam, że zawsze obawiam się trochę powrotu do domu. Przystanki tramwajowe mam oświetlone, ale już niektóre boczne ścieżki na moim osiedlu niestety nie. Zaczęłam rozważać zakup paralizatora lub gazu pieprzowego. Czy macie jakieś doświadczenie lub wiedzę w tym temacie i możecie mi podpowiedzieć co będzie lepsze?
INTERIA.PL

Re: Gaz pieprzowy czy paralizator, co wybrać?

Napisał(a): Gość -

najlepiej to i to kup także miotacz ognia i pistolet
Glock 19 to nowoczesny pistolet do samoobrony. Posiada skuteczny zasięg do czterech metrów, co umożliwia zachowanie bezpiecznej odległości przy obronie. Kierowany przez długość lufy strumień gazu pozwala na precyzję w rażeniu agresora. Pistolet stanowi wierną replikę 1:1 pistoletu Glock 19. Wykonany jest w całości z polimeru co zapewnia bardzo małą wagę. Zewnętrzny bezpiecznik wyraźnie wskazuje czy pistolet jest odbezpieczony i gotowy do skutecznego użycia. Gaz paraliżujący zastosowany w pistolecie (tzw. "alkaloid"), powoduje pieczenie oraz gwałtowne duszności, co uniemożliwia napastnikowi swobodne oddychanie. Napastnik zostaje obezwładniony na okres do 30 minut. Gaz działa także skutecznie na napastników będących pod wpływem alkoholu, narkotyków lub innych środków odurzających. Jeden wkład gazu, to ok. 10 mocnych wystrzałów w formie chmury gazowej.

Reklama

Przecież używanie takiego paralizatora jest nielegalne! Nie wiem jak w ogóle mogłaś wpaść na taki pomysł.
Bo pomysłu z jakimiś pistoletami to już w ogóle nie skomentuje.

Reklama

kanapka87 Przecież używanie takiego paralizatora jest nielegalne! Nie wiem jak w ogóle mogłaś wpaść na taki pomysł.
Nielegalne? Jeśli nie masz wiedzy na ten temat to proszę nie wypowiadaj się w tym wątku.
Używanie gazu pieprzowego tak samo jak i paralizatora jest w pełni legalne. Warunkiem jest bycie pełnoletnim, a ten warunek jeśli dobrze policzyłam spełniam już od dawna :P

Co do pistoletu to hmm, mam jakieś mieszane uczucia. Wolałabym jednak coś innego.

Napisał(a): Wangraf -

Może poczytaj więcej o użytkowaniu jednego i drugiego i wybierz na tej podstawie. To Tobie musi być łatwo i wygodnie tego używać. Ja sam chyba wybrałbym paralizator, bo jakoś wydaje mi się bardziej skuteczny. Tylko trzeba umieć go użyć w kryzysowej sytuacji :P
Chociaż zaletą gazu jest również to, że można kupić taki mały, poręczny. Widziałem ostatnio takie np ukryte w breloczku do kluczy. Wtedy możesz sobie go schować do kieszeni i będzie łatwiej go wyjąć. Jeśli masz jeszcze jakieś inne wątpliwości to zajrzyj sobie do poradnika na ten temat http://www.sp(...)zowy-47 Tam pewnie znajdziesz o wiele więcej szczegółów niż tutaj na forum.

Reklama

Wreszcie jakieś konkrety :P
Dzięki za poradnik. Ogólnie wyczytałam tam coś jeszcze ciekawszego! Jest taki model paralizatora, scorpy (jeśli nie przekręciłam nazwy), który ma w sobie dodatkowo wbudowany miotacz gazu. Czyli 2 w 1. Dlatego chyba właśnie ten model kupię w spy shopie.

A może ktoś z Was już używał taki paralizator i może coś więcej napisać jaki jest w obsłudze?

Dobry jest gaz -paralizator może nie zadziałać gdyż nie wiemy w co jest ubrany "napastnik" ponadto może skrzywdzić ,zabić lub porazić Ciebie i napastnika. Najlepiej zapisz się na jakieś sztuki walki od razu odzyskasz spokój i pewność siebie,przestaniesz się bać do tego zacznij chodzić uliczkami które są oświetlone mimo dłuższej drogi żeby poczuć się lepiej.

kaktusik10 Jak chcemy używać paralizatora to musi być bardzo bliski kontakt z napastnikiem więc lepszym i bezpieczniejszym wyjściem na pewno będzie gaz, ale tutaj masz paralizator z gazem[...]
Ja bym nie kombinował z takimi wynalazkami tylko kupił porządnego Mace żelowego i nikt sie nie będzie stawiał.

drkitel a tak zupełnie odchodząc od tematu - co myślicie o takich środkach samoobrony: [...]?
Ciekawy pomysł, ale takie pistolety są zasilane przez CO2 więc trzeba za każdym razem odbezpieczać więc czy to aby na pewno dobry i szybki sposób samoobrony?
« Wróć do tematów
Do góry strony: Gaz pieprzowy czy paralizator, co wybrać?