23
ppt
Ten temat ma:
  • Wyświetleń353
  • Odpowiedzi19
  • Ocen na +0
23 ppt ?

Gdy mama wypytuje (20)

pokaż odpowiedzi chronologicznie | od najwyższej oceny

Gdy mama wypytuje

Napisał(a): Gość -

Czy Wasze mamy też was wypytują o wszystko związane z Tobą i twoim partnerem ? Moja mama w ostatnim czasie zaczęła za bardzo interesować się moim życiem osobistym, jakoś nigdy wcześniej nie była , aż taka wnikliwa. A nie wiem jak mam jej oświadczyć w lekki sposób, że nie mam zamiaru jej się zwierzać z życia osobistego , poza tym nigdy jakoś bliskie sobie nie byłyśmy dlatego tak mnie to dziwi. Poza tym trochę dziwnie bym się czuła opowiadając o życiu intymnym z moim partnerem. Wasze mamy też są takie dociekliwe ?
INTERIA.PL

Re: Gdy mama wypytuje

Jak ssałaś cyca albo jak ci matka tyłek podcierala czy kapala, kolysala, tulila... to też nie bylyscie bliskie?

Po drugie , obcy do niedawna facet, bezpośrednio penetruje twoje miejsce intymne, a matce wstydzisz się cokolwiek powiedzieć? Dziwne?

nibynick Jak ssałaś cyca albo jak ci matka tyłek podcierala czy kapala, kolysala, tulila... to też nie bylyscie bliskie?

Po drugie , obcy do niedawna facet, bezpośrednio penetruje twoje miejsce intymne, a matce wstydzisz się cokolwiek powiedzieć? Dziwne?
Przeczytaj mój temat jeszcze raz , mnie chodzi o rozmawianie z nią a nie kontakty fizyczne. Z mamą po prostu nigdy nie rozmawiałam na temat swoich związków. A chłopak nie taki nowy znowu , spotykamy się już 5 lat ... poza tym , życie seksualne jest chyba intymną sprawą każdego człowieka ;]

Napisał(a): soczi -

KarinkA91
nibynick Jak ssałaś cyca albo jak ci matka tyłek podcierala czy kapala, kolysala, tulila... to też nie bylyscie bliskie?

Przeczytaj mój temat jeszcze raz , mnie chodzi o rozmawianie z nią a nie kontakty fizyczne. Z mamą po prostu nigdy nie rozmawiałam na temat swoich związków. A chłopak nie taki nowy znowu , spotykamy się już 5 lat ... poza tym , życie seksualne jest chyba intymną sprawą każdego człowieka ;]
Jestem mocno zaskoczony takim wątkiem i zgadzam się z nibynick .
Powiedz mi dziewczyno jak to możliwe że wzbraniasz się przed bliską relacją z własną matką, z osobą która tak wiele dla Ciebie zrobiła ,a
wchodzisz w bliską relację z facetem , z osobą która dla Ciebie nie
zrobiła nic?

soczi
KarinkA91

Jestem mocno zaskoczony takim wątkiem i zgadzam się z nibynick .
Powiedz mi dziewczyno jak to możliwe że wzbraniasz się przed bliską relacją z własną matką, z osobą która tak wiele dla Ciebie zrobiła ,a
wchodzisz w bliską relację z facetem , z osobą która dla Ciebie nie
zrobiła nic?
No nie każdy ma bliskie relacje z mamą , nie wiem co was to tak dziwi. Nie będę rozmawiała z mamą o moim współżyciu przecież !

Napisał(a): xenia11 -

Myślę,że najlepiej powiedzieć jej wprost,że to Twoje osobiste życie, i nie będziesz jej się z niego zwierzała.
Są osoby które ze swoimi rodzicami mają bliskie wręcz koleżeńskie relacjie, i opowiadają im o wszystkim, dobrze czują się z Nimi na imprezach, chodzą razem na zakupy i u rodziców szukają rady, i do czasu aż nie rzutuje to na ich życie, jest ok, ale są też tacy, którzy nie mają tak bliskich relacji z rodzicami bo, nie potrafią ich zbudować obie strony, nawet jeśli jednej się wydaje że chce, i to też jest normalne.
Ja sama zawsze trzymałam rodziców na dystans od swoich spraw osobistych, bo nie było między Nami takiej więzi, i osobiście niż opowiadać czy konsultować życie z rodzicami znalazłam do tego innych ludzi, z którymi to było naturalne, a wszelkie pytania, ze strony rodziców albo odpowiadałm jeśli nie wkraczały w tę część która była zbyt moja, albo jeśli wkraczały, to mówiłam wprost, że to nie ich sprawa i nie będę z nimi o tym gadać - taką metodę i Tobie autorko polecam.

xenia11 Myślę,że najlepiej powiedzieć jej wprost,że to Twoje osobiste życie, i nie będziesz jej się z niego zwierzała.
Są osoby które ze swoimi rodzicami mają bliskie wręcz koleżeńskie relacjie, i opowiadają im o wszystkim, dobrze czują się z Nimi na imprezach, chodzą razem na zakupy i u rodziców szukają rady, i do czasu aż nie rzutuje to na ich życie, jest ok, ale są też tacy, którzy nie mają tak bliskich relacji z rodzicami bo, nie potrafią ich zbudować obie strony, nawet jeśli jednej się wydaje że chce, i to też jest normalne.
Ja sama zawsze trzymałam rodziców na dystans od swoich spraw osobistych, bo nie było między Nami takiej więzi, i osobiście niż opowiadać czy konsultować życie z rodzicami znalazłam do tego innych ludzi, z którymi to było naturalne, a wszelkie pytania, ze strony rodziców albo odpowiadałm jeśli nie wkraczały w tę część która była zbyt moja, albo jeśli wkraczały, to mówiłam wprost, że to nie ich sprawa i nie będę z nimi o tym gadać - taką metodę i Tobie autorko polecam.
Rany w końcu jedna osoba , która mnie rozumie !! Dziękuję Ci bardzo !! Hinata Tobie też !!

xenia11 Myślę,że najlepiej powiedzieć jej wprost,że to Twoje osobiste życie, i nie będziesz jej się z niego zwierzała.
Ty to piszesz serio? - to się dzieje naprawdę?
To może pójdźmy jeszcze dalej - spotkajmy się mamo , tato raz do roku
wymieńmy grzeczności , a resztę roku nie życzę sobie żadnych wizyt a
już napewno interesowania się moim życiem !

To są typowo sformalizowane kontakty - tak rozmawiają biznesmeni ,
intelektualiści i petenci - powiedz swoje , załatw sprawę a
później wypad .

A ja wychodzę z założenia że jeżeli ktoś ci mył tyłek i dbał o Ciebie
przez 20 lat , latał po lekarzach i szkołach to znaczy że cię kocha
i zasługuje na to żeby wejść w Twoje życie .

Napisał(a): Ilona001 -

Myślę, że możesz błędnie odczytywać intencje swojej mamy. Nie sądzę, aby Twojej mamie chodziło o jakieś pikantne szczegóły z Twojego życia intymnego. Może jej ciekawość po prostu wynika z troski o Ciebie? Może chce wiedzieć czy na przykład stosujesz antykoncepcję, itp? Może nie chce mieć z Tobą suchych relacji, a być bardziej Twoją przyjaciółką.
Jak będziesz miała problem to do kogo pójdziesz? Do koleżanki?

Ja proponuję przemodelować trochę architekturę .
Najpierw cenię osoby na które mogłem/łam liczyć - One się sprawdziły,
One mnie kochają , Im mogę zaufać i na nie się otworzę .

NA swoich rodziców mogłaś liczyć , więc powinnaś się na nich otworzyć,
dać im siebie bo Oni bez reszty to zrobili w stosunku do Ciebie .

Jeżeli teraz tego nie zrozumiesz i nauczysz się tego , to za 40 lat
dasz swoich rodziców do hospicjum , bo zaczną ci śmierdzieć .

Napisał(a): rudii -

Ilona001 Myślę, że możesz błędnie odczytywać intencje swojej mamy. Nie sądzę, aby Twojej mamie chodziło o jakieś pikantne szczegóły z Twojego życia intymnego. Może jej ciekawość po prostu wynika z troski o Ciebie? Może chce wiedzieć czy na przykład stosujesz antykoncepcję, itp? Może nie chce mieć z Tobą suchych relacji, a być bardziej Twoją przyjaciółką.
Jak będziesz miała problem to do kogo pójdziesz? Do koleżanki?
też tak myślę.
dodatkowo sama autorka napisała,że spotyka się z chłopakiem 5 lat.
może mama chcę się dowiedzieć,jakie plany mają dalej.
czy przypadkiem nie szykować się na jakieś weselicho itp.
pamiętaj autorko,że matka jest najlepszą przyjaciółką,bo tylko ona nie będzie o Ciebie zazdrosna,a służy większym doświadczeniem,może doradzić wiele rzeczy.
nie ma co się bronić przed rozmowami z włąsną matką

KarinkA91 Czy Wasze mamy też was wypytują o wszystko związane z Tobą i twoim partnerem ? Moja mama w ostatnim czasie zaczęła za bardzo interesować się moim życiem osobistym, jakoś nigdy wcześniej nie była , aż taka wnikliwa. A nie wiem jak mam jej oświadczyć w lekki sposób, że nie mam zamiaru jej się zwierzać z życia osobistego , poza tym nigdy jakoś bliskie sobie nie byłyśmy dlatego tak mnie to dziwi. Poza tym trochę dziwnie bym się czuła opowiadając o życiu intymnym z moim partnerem. Wasze mamy też są takie dociekliwe ?
Wypytuje Cie o intymne szczegóły? Ile masz lat ?

Kurcze kochani moi , ja rozmawiam ze swoją mamą normalnie i naprawdę ją doceniam i szanuje za to , że ona Mnie wychowała, podcierała pupę itd. lecz nie lubię jak ktoś na mnie napiera , ja mogłabym z nią pogadać o wszystkim , ale nie o współżyciu , wie , że się zabezpieczam (tabletki) ale wypytywanie mnie o szczegóły itd. to już przesada. Nie lubię jak ktoś wnika w moje życie aż nad to , stąd moje oburzenie. I na pewno nie będę rozmawiała z nią na ,,ten'' temat
« Wróć do tematów
Do góry strony: Gdy mama wypytuje