292
ppt
Ten temat ma:
  • Wyświetleń226
  • Odpowiedzi290
  • Ocen na +0
292 ppt ?

Gdybyś był bezpłodny zdecydowałbyś się na IN VITRO? (291)

pokaż odpowiedzi chronologicznie | od najwyższej oceny

Re: Gdybyś był bezpłodny zdecydowałbyś się na IN VITRO?

Napisał(a): Gość -

Gość TYLKO ADOPCJA;W ZADNYM WYPADKU IN VITRO
NA SAMĄ MYSL AŻ MRÓZ PRZECHODZI........
jesteś mega zacofana / zacofany ! na samą myśl o brudnym porzuconym przez alkoholików dziecku, które miałabym przygarnąć robi się nie dobrze !
INTERIA.PL

Moim zdaniem in vitro jest niedobre dla gatunku ludzkiego jako takiego gdyż prowadzi do jego degeneracji. popatrzcie , gdy mężczyzna ma problemy z jakością swoich plemników to czy jego potomstwo ma szanse na normalne nasienie , jeśli jego plemniki mają małą ruchliwość i trzeba je na siłę wciskać do komórki jajowej, to jakie nasienie będzie miał jego syn , raczej nie lepsze . Analogicznie u kobiety , córka też będzie miała duże szanse na na problemy z poczęciem swojego dziecka. Taką przyszłość chcą fundować " swoim dzieciom" niespełnieni rodzice. A co z chorobami genetycznymi , zarodki są selekcjonowane , ale mechanizm wielu chorób genetycznych nie jest jeszcze znany więc nie wiadomo jaki to dziecko będzie miało obciążenia. Natura sama to często reguluje nie pozwalając na powstanie zarodka , lub eliminując go we wczesnym stadium, a my niby to przechytrzamy naturę i w efekcie po wielu trudach , cierpieniach i ogromnych kosztach dochodzi do urodzenia chorego dziecka . Czy jego rodzice tego właśnie chcieli , nie, i co dalej . Dla mnie szczytem miłości rodzicielskiej jest adoptowanie chorego lub niepełnosprawnego dziecka.

Gość Nie, bo nie idzie się po trupach do celu. Że baaardzo czegoś chcę to nie znaczy, że tak ma być. Nie ja jestem tu decydentem, a skoro nie mam dzieci, to jest jakaś wyższa tego przyczyna.
Wyższa przyczyna.
Ale ciemnogród na tym forum.

Gość
Gość
Gość NIE!!!!!! Nie bede zabijac inne dzieci zeby miec swoje wlasne.
A ILE JUZ SWOICH ZABIŁES? PODCZAS STOSUNKU,PODCZAS KTÓREGO NIE DOSZŁO DO ZAPŁODNIENIA? AAAAAAAAA......MORDERCA!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Jeżeli podczas stosunku nie doszło do zapłodnienia to nie ma zarodka!!! Plemnik czy komórka jajowa to nie jest zarodek!
Dopiero po zapłodnieniu (połączeniu się komórki jajowej z plemnikiem) mówimy o zarodku.
Jeżeli ktoś utożsamia plemnik czy komórkę jajową z zarodkiem i uważa, że jeżeli nie będzie z tego dziecka to wg tej filozofii kobiety zabijają podczas każdej menstruacji a już boję się policzyć ile \\\"dzieci\\\" zabierają ze sobą do grobu. O facetach to już w ogóle lepiej nie pisać, bo to są seryjni mordercy - tyle dzieci zabijają...

Proponuję uczyć się biologii.

Gimnazjalistka
Ogólnie i tak to wszystko to materiał genetyczny, tylko na poszczególnych szczeblach rozwoju lub nie.

Ludzie najpierw zastanówcie się dlaczego nie możecie mieć własnych dzieci. Uderzcie się w piersi i odpowiedzcie na pytania:1.Ile mieliście lat, kiedy był wasz pierwszy raz. 2. Jaki tryb życia prowadzicie- papierosy, alkohol, złe odżywianie.3.Jak często wczesniej używaliście srodki antykoncepcyjne.4. W jakim wieku zaczęliście myśleć o potomstwie.
Prawie 80 procent z tych par, które teraz nie mogą miec dzieci zapracowała sobie na ten stan.
A teraz płacz i lament. Podziękujcie sami sobie.

Gość
Gość Gdybym bardzo chciała dziecko,a to byłoby wyjsciem zrobiłabym to bez wahania.IN VITRO to absolutnie swiadomy wybor.W ciaze mozesz zajsc jesli mozesz i chcesz ale tez jesli niechcesz.Na IN VITRO wg mnie decyduja sie ludzie,ktorzy wiedza czego chca i sa pewni checi posiadania dziecka.
no własnie...."posiadania"...Dziecko się kocha ,a nie posiada. Posiada sie samochód.
Niedługo dziecko bedzie mozna sobie kupic w hipermarkecie:(

In vitro to bardzo kosztowna sztuczna ingerencja w życie ludzkie, i nie piszę tu li o kosztach materialnych (wysokich, bo ok 10000zł) ale przede wszystkim emocjonalnych i duchowych.
Dla własnego dobrze pojętego dobra jestem przeciw in vitro. Leczyć się: tak, sztuczne zapłodnienie: nie!
« Wróć do tematów
Do góry strony: Gdybyś był bezpłodny zdecydowałbyś się na IN VITRO?