5
ppt
Ten temat ma:
  • Wyświetleń26
  • Odpowiedzi4
  • Ocen na +1
5 ppt ?

Gdzie jest wolność słowa? (5)

pokaż odpowiedzi chronologicznie | od najwyższej oceny

Gdzie jest wolność słowa?

Napisał(a): ~Homer -

Prezydent Stanów Zjednoczonych ma dostęp do kodów i kluczy do broni jądrowej. Nie ma natomiast dostępu do Facebook i Twittera, który uznał go za persona non grata.

Wiele osób nadal nie widzi zagrożenia dla wolności słowa. Prywatna firma może zamknąć usta nawet tak potężnej osobie jak prezydent USA. Czy tak wygląda wolność słowa we współczesnym świecie?
Nie wiem jak Was, ale mnie to zatrwożyło i dało dużo do myślenia. Można nie być zwolennikiem tego, czy owego polityka, ale zamykanie komuś ust w imię własnych interesów nie ma nic wspólnego z wolnością słowa. Szczególnie jest to przykre, jeśli się dzieje w kraju, który z tej wolności ponoć słynie. A może takich Stanów Zjednoczonych już po prostu nie ma.
INTERIA.PL

Reklama

Re: Gdzie jest wolność słowa?

Napisał(a): Gość -

Bardzo dobrze, że ograniczyli dostęp temu szaleńcowi, który nawołuje do puczu, bo przegrał wybory. Dobrze, że ten nacjonalista i faszysta , oraz narwaniec, nie wywołał wojny światowej. Wybitni politycy USA mówią wprost, że jest to człowiek niestabilny psychicznie. Zmuszał i naciskał sądy i polityków, żeby zrobili coś, bo brakuje mu parę tysięcy głosów. Odwrócili się od niego, członkowie jego partii (w tym wiceprezydent). Powinien odpowiedzieć, za dewastację Kapitolu, oraz śmierć 4 - osób i uszkadzania ciała kilkudziesięciu obywateli. Jego kandydatura w przyszłych wyborach winna być zablokowana. Ameryka jest wolnym krajem, blokada tego szaleńca, zapewnie była decyzją jego wiceprezydenta, lub innych władz. Przecież to był wewnętrzy atak terrorystyczny, na święte miejsce amerykańskiej demokracji. Terrorystów nawołujących do ataku, po prostu trzeba izolować, by nie doszło do rozlewu krwi. Jego prezydentura opierała się na kłamstwie, nacjonaliźmie, rządzie autorytarnym, dyktaturze, obrażaniu ludzi i chamstwie.

Ameryka uwolniła się od szaleńca.

Reklama

« Wróć do tematów
Do góry strony: Gdzie jest wolność słowa?