2 tys.
ppt
Ten temat ma:
  • Wyświetleń196 tys.
  • Odpowiedzi626
  • Ocen na +1 tys.
2 tys. ppt ?

Gdzie mieszka ojciec Rydzyk? (627)

pokaż odpowiedzi chronologicznie | od najwyższej oceny

Gdzie mieszka ojciec Rydzyk?

Napisał(a): apollo87 -

Tadeusz Rydzyk, najsłynniejszy zakonnik w Polsce, człowiek niejednego biznesu, znajduje się w pierwszej setce najbogatszych Polaków. Co robi z tymi pieniędzmi? Na pewno nie przeznacza ich na luksusy swojego mieszkania.
Jacek Hołub, jeden z biografów Rydzyka, podkreśla, że na co dzień zakonnik nie mieszka w ogromnej willi, ani nie jeździ Maybachem. Mieszka w skromnej celi w swoim zakonie i korzysta ze służbowych samochodów. Dziesiątki milionów, na jakie szacowany jest majątek zebrany przez redemptorystę, formalnie należy do zarządzanych przez niego bezpośrednio lub pośrednio fundacji i spółek, gdyż sam złożył śluby ubóstwa i może posiadać tylko rzeczy osobiste.
Ojciec Tadeusz mieszka w klasztorze z innymi braćmi-redemptorystami. Jeszcze w 2015 roku Rydzyk tłumaczył ówczesnemu premierowi Tuskowi: "Panie premierze, może pan przyjść do mojego pokoju, zobaczyć jak ja mieszkam. W klasztorze, normalnie: łóżko, szafa, biurko, krzesło. Cóż więcej potrzeba? To i tak bardzo dużo. Jak przyjechałem do Torunia, to przez trzy lata co najmniej spałem na materacu. Nie było łóżka, nie było czasu się postarać, a współbraciom nie chciałem zawracać głowy".
Kiedyś rzuciło mi się w oczy takie zdanie, że ojciec Rydzyk świetnie łączy bycie biznesmenem i politykiem z życiem zakonnym. Też macie takie wrażenie?
INTERIA.PL

Re: Gdzie mieszka ojciec Rydzyk?

Napisał(a): abce -

Heh To teraz może teraz odbudować stocznie za te zebrane cegiełki. Może w barce mieszkać.
.

Kiedy swego czasu Kadrowy Stoczni Gdańskiej prosił o pieniądze na wypłaty dla Stoczniowców , którym nie wypłacono pensji T. Rydzyk odpowiedział , że te pieniądze nie są na przeżarcie . Następnie ogłosił , że pieniądze wpłacił i zainwestował ale instytucja upadła .
Na pewno ktoś z Forumowiczów dokładniej pamięta te zdarzenia i wypowiedzi T.Rydzyka .

Reklama

Napisał(a): ~Gość -

~Gość
abce
gość On nawet nie ma na grzywnę bo Sobecka zapłaciła, pewnie jeszcze bogatsza. Może mieszka w stajence? A Rydzyk w skromności jeździ na osiołkach.
Oj tak! Jeżdzi na osiołkach . ujżdża nowe i to skutecznie !
całe stado było niedawno w Toruniu
Najlepiej odchowane

Napisał(a): ~gość -

~piszę jako Być może nie macie świadomości ale wszyscy wypowiadający się tutaj, stosujecie mowę nienawiści... Dokładnie za tego typu oskarżenia pod adresem P.Adamowicza, TVP ma kłopoty, chociaż TVP robiła do o niebo kulturalniej.
czep sie autora bo robi z Rydzyka idiote. Wiesz ile wydał na rocznice RM, to jak uczta Baltazara.

Reklama

Napisał(a): ~Gość -

~piszę jako Być może nie macie świadomości ale wszyscy wypowiadający się tutaj, stosujecie mowę nienawiści... Dokładnie za tego typu oskarżenia pod adresem P.Adamowicza, TVP ma kłopoty, chociaż TVP robiła do o niebo kulturalniej.
a kto o nim pisze nieprawdę? Tych darowanych gablot nie ruszyli za co podatku nie zapłacił a powinien 70% jak k ażdy co podatków unika a ma nieudokumentowane dochody.

Reklama

Napisał(a): ~piszę jako -

~Gość
a kto o nim pisze nieprawdę? Tych darowanych gablot nie ruszyli za co podatku nie zapłacił a powinien 70% jak k ażdy co podatków unika a ma nieudokumentowane dochody.
TVP też mówiła prawdę, bez głupich komentarzy tylko o faktach i o jego majątku bez pokrycia w dochodach, o jego wyroku a jednak dziennikarze mają kłopoty...
« Wróć do tematów
Użytkownicy poszukiwali
  • gdzie mieszka ojciec rydzyk
Do góry strony: Gdzie mieszka ojciec Rydzyk?