183
ppt
Ten temat ma:
  • Wyświetleń9 tys.
  • Odpowiedzi89
  • Ocen na +0
183 ppt ?

Gdzie najlepiej się opłaca pracować sezonowo za granicą? (90)

pokaż odpowiedzi chronologicznie | od najwyższej oceny

Gdzie najlepiej się opłaca pracować sezonowo za granicą?

Napisał(a): Gość -

Cześć,
szukam informacji gdzie wyjechać do pracy za granice na sezon wakacyjny i jakiej pracy szukać żeby zarobić i nie wydać wszystkiego na utrzymanie.
Znam język nieiecki w stopniu komunikatywnym angielski dobrze. T mój pierwszy wyjazd.
Myslę o pracy od czerwaca do końca października. Zastanawiałam się pomiędzy pracą przy zbiorach owoców w Szwecji, winogronami we Włoszech, lub sprzątniu w Niemczech. Nie mam nigogo znajomego za granicą kto miałby mozliwość mi pomóc w wyjedzie dlatego szukam info na forum.
Ile kosztuje życie, jak rzeczywiście wyglądają warunki pracy, ile można odłożyć, no i co z umową?

Ankieta

Czy można zarobić i zaoszczędzić pracując sezonowo za granicą?

• 50%
  • 50%
głosów: 4
  • Czy można zarobić i zaoszczędzić pracując sezonowo za granicą?
Nie zaznaczono żadnej odpowiedzi !
INTERIA.PL

Re: Gdzie najlepiej się opłaca pracować sezonowo za granicą?

Napisał(a): gość -

Na pewno nie opłaca się wyjechać do Anglii, ciężko z pracą i utrzymanie też jest drogie więc nie odłożysz za parę miesięcy praktycznie żadnych pieniędzy.
Warto szukać przy zbiorach owoców bliżej Polski

Reklama

Reklama

Reklama

gość to i tak całkiem dużo za to że się uczysz... nie jest źle ... :) ludzie na kasach w biedronce albo innym tesco zarabiają mniej i dają rade
e biedronki płacą najiższą krajową + 25% :)
Ale staż to staż- tu się ie zarabia kokosów a uczy i próbuje utrzymać dzięki tej skromnej zapłacie

jak dla mnie Niemcy - wyjeżdzam tam od dwóch lat, zawsze na zbiory pieczarek. Zarabiam niemało. Teraz złapałem nowe zatrudnienie na http://top-ogloszenia.net/Praca-11 i godzinna stawka sporo wyższa.

ja bylam w niemczech opiekowac sie starszymi ludzmi - praca ciezka, ale wartosciowa i uczaca pokory...moja pani byla sparalizowana i miala o wiele wiecej klopotow ale okazala sie cudowna rozmowczynia i dzieki niej teraz moj niemiecki jest lepszy niz osob po germanistyce - wczesniej bylam tylko na kursie goworku przygotowujacym do wyjazdu (wyjazd tez z goworku, bardzo polecam, rzetelni!!) a teraz zastanawiam sie, czy nie poszukac zlecen jako tlumacz :)

właśnie zastanawiałam się ostatnią nad tymi ofertami z goworku, słyszałam, że za szybki wyjazd od niemiec jest jakaś premia. ogólnie trochę się obawiam, że sobie nie poradzę, więc jadę na razie na miesiąc, a potem zobaczymy...kuszą zarobki, ale nie mam doświadczenia, mówię dobrze po niemiecku, ale no zobaczymy...

Zdecydowanie Niemcy!! zaletą jest bliskość, człowiek nie czuję się, jakby pojechał na koniec świata. Ja jeżdżę do Niemiec z firmą GoWork jako opiekunka osób starszych i jestem zadowolona z jakości życia w tym kraju. Niemcy wbrew pozorom mają wiele wspólnego z Polakami, więc mimo kilku różnic szybko poznałam fajne osoby, z którymi spędzam czas. Polecam ten kraj i pracę w nim!!
« Wróć do tematów
Użytkownicy poszukiwali
  • praca sezonowa za granic forum
  • praca sezonowa gdzie najlepiej
  • praca za granic gdzie najlepiej
  • gdzie najlepiej wyjecha do pracy
  • gdzie najlepiej zarobi za granic
  • gdzie najlepiej wyjecha do pracy sezonowej
  • praca sezonowa opinie
  • gdzie najlepiej zarobić za granicą
  • jak najlepiej zarobic za granica
  • zycie za granica forum
  • czy się opłaca wyjazd zagranicą
  • gdzie najlepiej pracowa w wakacje
  • polecane prace sezonowe za granica forum
  • praca sezonowa czy sie oplaca
  • praca sezonowa za granica opinie
Do góry strony: Gdzie najlepiej się opłaca pracować sezonowo za granicą?