1 tys.
ppt
Ten temat ma:
  • Wyświetleń81 tys.
  • Odpowiedzi340
  • Ocen na +988
1 tys. ppt ?

Giertych się wyłożył? Jego plan dla opozycji zdradza chyba ciut za dużo (341)

pokaż odpowiedzi chronologicznie | od najwyższej oceny

Giertych się wyłożył? Jego plan dla opozycji zdradza chyba ciut za dużo

Napisał(a): apollo87 -

Mecenas Roman Giertych doradza opozycji ze swojego Facebooka, proponując „Plan dla opozycji”, by wypracować wspólny front działania. Z szesciu punktów pierwszej cztery są już właściwie realizowane - Zero rozmów z PiS, utrudnienie przyjęcia przez parlament zmiany do Kodeksu Wyborczego, porozumienie pomiędzy trzema głównymi kandydatami opozycji (Kidawa-Błońska, Kosiniak-Kamysz i Hołownia) wzajemnego poparcia w drugiej turze i wspólne obsadzanie gminnych komisji wyborczych.

Jednak punkty piąty i szósty naprawdę robią wrażenie. Giertych radzi, by w razie wygranej Andrzeja Dudy opozycja zaskarżyła wynik do Sądu Najwyższego, a w przypadku wygranej któregoś z kandydatów opozycji… uznała wyniki! Jak sam tłumaczy:

Dlaczego nie ma sprzeczności pomiędzy pkt. 5 i 6? Dlatego, że to PiS w tych wyborach oszukuje i tylko PiS. Każdy inny kandydat opozycji, który wygrałby w takich oszukiwanych przez PiS wyborach tym bardziej wygrałby w normalnych. Nie ma więc powodu, aby jego zwycięstwo unieważniać.
Udowadnia też, że takie porozumienie opozycji może wymusić na rządzie rezygnację z przeprowadzenia wyborów.

Jak sądzicie, czy Roman przesadził i - jak pisał jeden z komentatorów - zawstydził Makiawela? Czy jednak Waszym zdaniem logika jego wywodu jest słuszna?
INTERIA.PL

Reklama

Re: Giertych się wyłożył? Jego plan dla opozycji zdradza chyba ciut za dużo

Napisał(a): ~obiektywny -

~janek z niego taki mecenas jak ze mnie baletnica ciekawe ile chłop myślał nad tymi wypocinami
Faktycznie niei popisał się swoimi umiejętnosciami adwokackimi np na przesłuchaniu Pana Tuska juniora , który to w jego obecnosci szczerze wyznał iż wszyscy wiedzieli o tym i owym.....no żenua największego stopnia ....

Reklama

Reklama

Re: Giertych się wyłożył? Jego plan dla opozycji zdradza chyba ciut za dużo

Napisał(a): ~ewangelia -

On zraniony jest za występki nasze, starty za winy nasze. Ukarany został dla naszego zbawienia, a jego ranami jesteśmy uleczeni. Wszyscy jak owce zbłądziliśmy, każdy z nas na własną drogę zboczył, a Pan jego dotknął karą za winę nas wszystkich. Znęcano się nad nim, lecz on znosił to w pokorze i nie otworzył swoich ust, jak jagnię na rzeź prowadzone i jak owca przed tymi, którzy ją strzygą, zamilkł i nie otworzył swoich ust. (Proroctwo Izajasza 53 - 700pne)
« Wróć do tematów
Do góry strony: Giertych się wyłożył? Jego plan dla opozycji zdradza chyba ciut za dużo