221
ppt
Ten temat ma:
  • Wyświetleń6 tys.
  • Odpowiedzi154
  • Ocen na +-11
221 ppt ?

Górnicy znów w natarciu (155)

pokaż odpowiedzi chronologicznie | od najwyższej oceny

Górnicy znów w natarciu

Napisał(a): Gość -

Zaczyna mnie to denerwować. Dlaczego mamy dokładać do kolejnego miejsca pracy dla górników? Ostatnie protesty skończyły się dla Kompanii Węglowej sukcesem, to teraz JSW chce tego samego i dla siebie.
Oni robią głosowanie, czy strajkować, czy nie a może reszta obywateli powinna zagłosować, czy dokładać kasę z budżetu, czy nie?
Dlaczego nie mamy na to wpływu?
Górnicy mają większe prawa niż reszta obywateli?
Za chwilę wyjdą na ulice rolnicy, bo oni też chcą pomocy, chwilę po nich lekarze i pielęgniarki, bo za mało zarabiają, jeszcze frankowicze, bo nikt im nie chce pomóc, a później nauczyciele, bo jak rząd tak rozdaje to czemu nie brać?
Ta droga prowadzi do totalnego upadku.
Ewa Kopacz otworzyła puszkę Pandory.
Co teraz zrobi?
INTERIA.PL

Re: Górnicy znów w natarciu

Napisał(a): zbigniewsob -

Zaczyna mnie to denerwować. Dlaczego mamy dokładać do kolejnego miejsca pracy dla górników? Ostatnie protesty skończyły się dla Kompanii Węglowej sukcesem, to teraz JSW chce tego samego i dla siebie.
Kto Tobie takich bzdur naopowiadał..??? Platforma ??
Fakty liczby się liczą
Za lata 2003 do 2013 wpływy z górnictwa w postaci wszelkich danin podatków etc do budżetu wyniosły ponad 60 miliardów złotych . Wydatki w tym samym czasie na górnictwo z budżetu wyniosły 10 miliardów złotych.. ( za ministerstwem Finansów To do czego chcesz dopłacać..??? Dla ludzi Platformy nic się opłaci..

Reklama

Napisał(a): gość -

Jak ja się cieszę że w marcu wyjeżdżam do innego kraju. Na tzw lepsze życie... Od tylu lat pracuję i płacę podatki, a tu tylko wieczne spory kto z kim i po co i na co.... Mam już dość pchania pieniędzy w tych durnych polityków, służbę zdrowia która nie potrafi leczyć, ZUS który nie wypłaci mi emerytury za kilka lat, i bandę złodziei z US!!! Ten kraj to żenada...

Reklama

Reklama

Napisał(a): Gość -

zbigniewsob Pani Kopacz niczego już nie zrobi . To kwestia czasu jak się poda do dymisji. Był z niej kiepski minister zdrowia a i premier z niej jeszcze gorszy..
Tak naprawdę nieważne co by zrobiła i tak będą ją krytykować, żal mi kobity ale sama się pchała do polityki, tu trzeba być bez skrupułów żeby się utrzymać "miętcy" wypadają....

Moi Drodzy Rodacy

Czasami jak czytam te bzdury które piszecie tutaj to mnie krew zalewa, nasz Kraj jest sprzedany My nic już nie mamy, staliśmy się pionkami w sferze większych Krajów tupu Niemcy czy to U.S.A, lecz nie chce mi się tego tu pisać bo to i tak do Was nie dotrze!!! Słuchajcie dalej tvn 24 to daleko zajdziecie, głosujcie dalej na PO lub PiS czy te inne Partie to też daleko zajdziecie

odebrać górnikom przywileje i zrobić jak w Czechach zarabiaja ale jak jest zysk tam jest 12 pensji a w naszym górnictwie jeszcze nie dawno było ich 15 ( barbórka czternastak i zyski ) bo im sie należy to teraz niech wyciagna z kieszeni i dopłacą jak kopalnia ma problemy.
rolników przenieść do zusu i niech zaczna płacić normalne składki bo kto za niedługo na to bedzie robił
a ci co brali we frankach powinni sobie radzić teraz wiecej płać a za 2 lata może beda mniej płacić takie ryzyko boło i bedzie !
żeby to wszystko poszło jak ma pójść to trzeba żelaznej damy albo faceta z dużymi jajami ale w Polsce takiego nie ma

zbigniewsob
Kto Tobie takich bzdur naopowiadał..??? Platforma ??
Fakty liczby się liczą

ODPOWIEDZ NA TWE KŁAMSTWA
Za lata 2003 do 2013 wpływy z górnictwa w postaci wszelkich danin podatków etc do budżetu wyniosły ponad 60 miliardów złotych . Wydatki w tym samym czasie na górnictwo z budżetu wyniosły 10 miliardów złotych.. ( za ministerstwem Finansów To do czego chcesz dopłacać..??? Dla ludzi Platformy nic się opłaci..
,,W ciągu minionych 10 lat górnictwo węgla kamiennego wpłaciło do budżetu państwa, budżetów lokalnych oraz parabudżetowych funduszy ponad 58,7 mld zł"
Najwięcej pieniędzy z budżetu idzie na dodatki do górniczych rent i emerytur. Tylko w ubiegłym roku wypłacono w ich ramach 4,6 mld złotych. Pod koniec ubiegłego roku prawo do emerytury górniczej miało już ponad 206 tys. osób. W ubiegłym roku przeciętna emerytura górnicza wynosiła blisko 3800 zł. przy średniej emeryturze nieprzekraczającej 2 tysięcy zł. Górnicy nie są w stanie zgromadzić kapitału wystarczającego na wypłatę tak wysokich świadczeń. Finansują je pozostali składkowicze. Górnik pobiera emeryturę średnio przez 20 lat, a składki opłaca co najwyżej przez 25 lat. Na swoje przyszłe świadczenie odprowadza tylko niecałe 20 proc. swojej pensji. W efekcie około 70 procent świadczenia górniczego jest finansowana z podatków.

Górnik za swoją pracę dostaje na rękę średnio 4,4 tysiące złotych. Może też liczyć na wiele dodatków. Raz w roku - w grudniu - otrzymuje Barbórkę, czyli równowartość jednej pensji, oraz czternastą pensję, czyli nagrodę wypłacaną w lutym. Oprócz tego, we wrześniu, pracownicy kopalni dostają ołówkowe. Około 500 zł na dziecko i tak zwane deputaty węglowe, czyli 8 ton węgla rocznie. Zamiast opału, może to być ekwiwalent pieniężny.

Napisał(a): zbigniewsob -

Piszesz
w ubiegłym roku wypłacono w ich ramach 4,6 mld złotych.
Zapomniałeś dodać gościu ,że 2/3 rent emerytur górniczych jest płacone na bieżąco..!! Na bieżąco ze składek pracujących górników..

Jak powiadam opowiadanie że podatnik dopłaca do górnictwa to mit..

Te prawie 60 miliardów złotych to jest do budżetu centralnego ..
A miliardy płacone są jeszcze jako podatki lokalne.
« Wróć do tematów
Do góry strony: Górnicy znów w natarciu