131
ppt
Ten temat ma:
  • Wyświetleń7 tys.
  • Odpowiedzi54
  • Ocen na +0
131 ppt ?

Grille gazowe czy węglowe (55)

pokaż odpowiedzi chronologicznie | od najwyższej oceny

Re: Grille gazowe czy węglowe

Napisał(a): Gość -

Ja chciałbym wam polecić rewelacyjne grille, o super jakości, najnowocześniejszej trchnologii - gazowe takich marek jak Outdoorchef, czy O-Grill. Nie należą co prawda do najtańszych, natomiast uwierzcie, że warto wydać trochę więcej, żeby smakowało :)
INTERIA.PL

Reklama

Napisał(a): gość -

Grille gazowe mają wiele plusów, mam taki to wiem. Długo by wymieniać, ale w związku z kilkoma niepochlebnymi opiniami na ich temat, pokuszę się o parę mocnych argumentów: jest szybki i wygodny ( odkręcasz kurek i wciskasz przycisk zapalarki), możesz utrzymać stałą temperaturę przez dłuższy czas, dzięki tackom tłuszcz nie spływa na potrawy, łatwe czyszczenie, mycie. Ktoś może zarzucić, że wszystko fajnie, ale koszt zakupu duży. Może i tak, ja kupiłem grilla Broil King za 2,700 zł, ale kiedyś pokusiłem się o obliczenia i wyszło, że koszt eksploatacji okazał się niższy, niż gdybym używał węglowego (koszt węgla, rozpałek). Wzorowałem się na fajnym kalkulatorze, zobaczciehttp://www.gr(...)16.html

Jeśli zastanawiamy się nad wyborem rodzaju grilla. To pamiętajmy, że sam rodzaj grilla nie zapewnia nam zdrowszego grillowania. Najważniejszy bowiem jest tłuszcz kapiący na palenisko danego grilla. Gdy tłuszcz spływa wprost do żaru, w wyniku jego spalania powstają szkodliwe związki, np. rakotwórczy benzopiren. Grillując, należy zwrócić więc uwagę nie tylko na ściekający tłuszcz, lecz także na rodzaj stosowanego węgla drzewnego czy brykietu. Dlatego kupując grilla pytajmy co się dzieje z tłuszczem który powstaje podczas grillowania. Różni producenci prześcigają się w coraz to nowszych rozwiązaniach ochrony paleniska przed tłuszczem. Ale najlepiej wypadają pod tym względem grille Broil King albo Outdoorchef.

Reklama

Ja nie mam czasu na grillowanie na grillach węglowych dlatego grill gazowy był dla mnie jedynym rozsądnym rozwiązaniem. wybór padł na grilla marki Broil King. Smak jednak jest inny niż z grilla węglowego, jednak mi to nie przeszkadza, stosuję taką wkładkę z drewienkami i mam zapach jak w grillu węglowym, wióra mam ze sklepuhttp://www.sk(...)edzenia

Dopiero teraz Polacy uczą się grillować np. na grillach gazowych, które sa dużo lepsze niz węglowe właśnie ze względu na zdrowie. Grille typu Broil King są już dawno bardzo popularne w Stanach, Amerykanie wiedzą co dobre a my dopiero się tego uczymy.

Reklama

To prawda, sama grilluje na gazówce od roku. Konkretnie wybrałam taką :http://decofi(...)rch-390 i chwale sobie, grill się nie psuje, jedzenie jest pyszne - zdrowe przede wszystkim! Nawet zupę mogę ugotować. Mąż też nie narzeka, sąsiedzi tym bardziej - bo nie dymi. Wiadomo - jeśli ktoś lubi dym - można kupić mini wędzarke, ta się nada idealnie do ryb :)
No i bez względu na pogodę grillujemy :)

www.tandoorpl.info
Tandoor - nowy smak, którego jeszcze nie poznaliście!!!

Tandoor ma wiele zalet.
• Podczas gotowania nie będzie przeszkodą wiatr, deszcz i mróz. Piece są zamykane co zawsze daje stałą temperatura wewnątrz kotła.
• Potrawy mogą być gotowane, pieczone i grillowane, wysoka temperatura wewnątrz pieca daje ogromne możliwości każdemu pasjonatowi kuchni.
• W związku z brakiem bezpośredniego oddziaływania na jedzenie ognia, potrawy są bardziej soczyste
• Tandoor daje szereg możliwość kulinarnych a jednocześnie skraca czas przygotowania potraw, do kilkunastu minut.
• Przygotowywane potrawy nie są narażone na działanie dymu, powstającego w skutek spalania wytopionego tłuszczu, tak przygotowane jedzenie jest znacznie zdrowsze

Sekret wspaniałego jedzenia złożonego w Tandoor!
Tandoor daje możliwość szybkiego i równomiernego gotowania co przyczynia się do ochrony mineralnych pierwiastków, przygotowane potrawy pozostają soczyste i nie są narażone na utratę objętości jak również wagi.
www.tandoorpl.info
Tandoor - nowy smak, którego jeszcze nie poznaliście!!!

Ja mam i taki i taki. Przynaję, ze jeśli chodzi o gazowy to wystarczy podłączenie do sieci gazowej albo do butli (http://www.gal-gaz.pl/) i działa elegancko. Natomiast ten węglowy to taka tradycja. Oba się sprawdzaja w różnych sytuacjach.

Nie ma to tamto:) grill gazowy jest o 100 % wygodniejszy niż węglak. Kupiłem Broil King Fiesta za 750 zł i w porównaniu do starego mojego grilla węglowego (zresztą tez za porównywalną cenę) wygrywa ! Przede wszystkim szybkość i możliwość regulacji są super. Nie dmucham, nie chucham nie babramrąk w węglu. Reewalcja ! Nie ma co się zastanawiąć. Tylko gazowy!

Potwierdzam:) Na majówkę kupiliśmy gazowy grill z selgros24.pl za 1200 zł i jest to wręcz rewelacja!!!! patrzyliśmy na różne maszynki w necie i ta wgrała ze względu na wyposażenie, wygląd , praktycznośc i cenę. Stary elektryczny grill powędrował do teściów:)

Jak dl mnie zdecydowanie gril gazowy z tego względu ,ze z węglowego dymi sie , śmierdzi się potem tym dyme . uwielbiam jedzenie z grilla ale by tym pachnieć to już niekoniecznie . A apropo promocji na grille w selgros24 to właśnie zwróciłam uwagę na tenhttp://selgro(...)19.html . i cena wcale nie jest duża bo 1709 zł to jest na prawde malutko jak tan taki grill. wręcz jestem troche w szoku ,ze tak tanio. Zdecydowanie wybieram ten dla siebie .
« Wróć do tematów
Użytkownicy poszukiwali
  • czy zdrowe jest jedzene z grila gazowego
  • grill gazowy opinie forum
  • ktory lepszy gril gazowy czy weglowy
  • grill gazowy czy zdrowy
  • usterki grilla gazowego
  • opinie o grilu gazowym czy jest zdrowy
  • grill gazowy czy weglowy który zdrowszy
Do góry strony: Grille gazowe czy węglowe