138
ppt
Ten temat ma:
  • Wyświetleń6 tys.
  • Odpowiedzi73
  • Ocen na +6
138 ppt ?

Grzech przeciwko Duchowi Świętemu. (74)

pokaż odpowiedzi chronologicznie | od najwyższej oceny

Grzech przeciwko Duchowi Świętemu.

Napisał(a): ~GOŚĆ -

Od dawna męczą mnie myśli, które obrażają przede wszystkim Ducha Świętego. Bardzo mi dokuczają. Modliłem się do Św. Michała by odrzucił ode mnie złe myśli, jednak one wracają. Ostatnio słuchając piosenki, w której były przekleństwa były słowa typu: mam to gdzieś daleko, że tak powiem tylko gorzej. Myśli zaczęły mi już mówić że Ja mam "gdzieś" Ducha Świętego. Wypowiedziałem na głos (chwile po piosence) Na Ducha Świętego i zastanawiałem się co by powiedzieć, żeby miało to sens. Po chwili pomyślałem, że Na Ducha Świętego będę czekał w niebie. Jednak mam wyrzuty, że powiedziałem na głos Na Ducha Świętego (Mając w myślach dawne słowa: "Wywalone mam" mówiąc brzydko, ale słowa słowa piosenki były gorsze. Czy obraziłem Ducha Świętego?
INTERIA.PL

Re: Grzech przeciwko Duchowi Świętemu.

Napisał(a): Madziunia -

Duch Święty to wymysł kościołów, żeby mogły tworzyć świętych. W końcu i tak wszystkie religie chrześcijańskie zaakceptowały katolickich świętych czy też samą nazwę święty. A uczniowie Jezusa otrzymali Ducha Świętego dopiero po jego zmartwychwstaniu czyli tak naprawdę nie otrzymali nigdy.
Jan. 20:19-23
19. A gdy nastał wieczór owego pierwszego dnia po sabacie i drzwi były zamknięte tam, gdzie uczniowie z bojaźni przed Żydami byli zebrani, przyszedł Jezus, stanął pośrodku i rzekł do nich: Pokój wam!
20. A to powiedziawszy, ukazał im ręce i bok. Uradowali się tedy uczniowie, ujrzawszy Pana.
21. I znowu rzekł do nich Jezus: Pokój wam! Jak Ojciec mnie posłał, tak i Ja was posyłam.
22. A to rzekłszy, tchnął na nich i powiedział im: Weźmijcie Ducha Świętego.
23. Którymkolwiek grzechy odpuścicie, są im odpuszczone, a którym zatrzymacie, są zatrzymane.
(BW)

Pierwszy dzień po sabacie to 16 Nisan czyli akurat dzień wieczerzy tzw. paschalną.
Mar. 14:12-17
12. A w pierwszy dzień Przaśników [15 Nisan], kiedy zabijali baranka wielkanocnego, zapytali go uczniowie jego: Gdzie chcesz, abyśmy poszli i przygotowali ci wieczerzę paschalną?
13. I posłał dwóch uczniów swoich, i rzekł im: Idźcie do miasta i spotka się z wami człowiek, niosący dzban wody; za nim idźcie.
14. A gdziekolwiek by wszedł, powiedzcie gospodarzowi: Nauczyciel mówi: Gdzie jest moja izba, w której mógłbym spożyć wieczerzę paschalną z uczniami moimi?
15. A on pokaże wam przestronną jadalnię, przygotowaną i przystrojoną; tam nam przygotujcie.
16. I odeszli uczniowie, i przyszli do miasta, i znaleźli, jak im powiedział, i przygotowali wieczerzę paschalną.
17. A gdy nastał wieczór [16 Nisan], przybył z dwunastoma.
(BW)

I tak mamy dwa wydarzenia w jednym czasie czyli zmartwychwstanie Jezusa i wieczerzę paschalną. Ale jeżeli sam Jezus na wieczerzy paschalnej nie potwierdza, że już został ukrzyżowany i zmartwychwstał to znaczy, że takie wydarzenia nie miały jeszcze miejsca.
Mar. 14:27-28
27. I rzekł im Jezus: Wy wszyscy się zgorszycie, bo napisano: Uderzę pasterza, a owce będą rozproszone,
28. Lecz po moim zmartwychwstaniu, wyprzedzę was do Galilei.
(BW)

Napisał(a): Przemysław -

Michał anioł to nic innego jak szatan diabeł,nie ma to znaczenia jakie muzyki słuchasz i czy słuchasz,Michał czyli szatan może wyjść z załorzenia że jeżeli tylko raz zrobisz błąd to bedzie cię nawet codziennie prześladował tak długo jak uzna.Zaś bóg Jahwe mimo że za lepszego uchodzi to też modlitw na ogół nie wysłuchuje,musisz sa walczyć ze sobą może jedyni cię to uratować.Im nalerzą się złożeczenia za to że ludzkość się modli a modlitwy proźby na ogół spełzają na niczym.

Napisał(a): Lee1 -

Nie chce się wymądrzać, ale mnie to wygląda na zespół obsesyjno-kompulsywny, czyli nerwicę natręctw. Polega to m.in na tym, że chory nie może odczepić się od natrętnie powracających nieprzyjemnych myśli, czasem powtarza różne czynności. Zaczęło od Ducha Św., a nie wiadomo, jaki "temat" będzie następny. Zamiast czytać bzdury na forum, polecam wizytę u psychiatry.

Napisał(a): stevn -

Lee1
stevn
Lee1 Dodam jeszcze tylko, że cierpi na to połowa osób na tym forum, szczególnie na obsesje związane z religią.
Wcale tego nie neguję :)
" RELIGIA " (oparta na liturgii), zastępuje osobistą RELACJĘ z JEZUSEM.

Napisał(a): ~prawda -

złe natrętne myśli na tle religijnym to jest znany syndrom , wynik złego odżywiania się . Przede wszystkim braki najważniejszych substancji w diecie , które są przyswajalne tylko ze zboża i to palonego ..
Jak zaczniesz pić kawę zbożową , spożywać co 3 dzień dietę z 4 podstawowych zbóż , to twój problem zaniknie . Ciasto z otrębami i mąką pełnoziarnistą pomaga natychmiast . Niestety wiele chlebów z marketów zawierają niewiele mąki .

Duch święty?Duch to inaczej dech,Jahwe gdy lepił z prochu ziemskiego tchną w nozdrza Adama dech więc duch to inaczej zwyczajnie życie a drugiego życia się nie dostaje bo jest jedno,czyli jak umżesz to możesz dostać drugie ,istnieje motywacja do działania czy do walki a nie że dostało się ducha walki. Duchem świętym jest jedynie ten co stworzył stworzenia i wszechświat a nawet jedynego twórce wiary w tym katolickiej Michała anioła który został nazwany w Bibli szatanem diabłem.

Grzech przeciwko duchowi świętemu to nic innego jak dopuszczanie się świadomo celowe uaruszeniu dziesięciu przykazań a modlitwa jest tylko jedna Ocze nasz,ojciec jest jeden a reszta to stworzenia w tym J.Paweł 2 A NIE ŚWIĘTYM.

~prawda złe natrętne myśli na tle religijnym to jest znany syndrom , wynik złego odżywiania się . Przede wszystkim braki najważniejszych substancji w diecie , które są przyswajalne tylko ze zboża i to palonego ..
Jak zaczniesz pić kawę zbożową , spożywać co 3 dzień dietę z 4 podstawowych zbóż , to twój problem zaniknie . Ciasto z otrębami i mąką pełnoziarnistą pomaga natychmiast . Niestety wiele chlebów z marketów zawierają niewiele mąki .
Następna "dieta - cud" Skąd to wziąłeś? Owszem kawę zbożową można pić, nie zaszkodzi, ale jak ktoś ma problemy ze sobą, także nie pomoże.
Natrętne myśli to tylko objaw, należy znaleźć przyczynę, bo zawsze jest jakaś przyczyna. Jeżeli sami nie możemy uporządkować naszego życia i dać sobie rady z problemami, należy po prostu udać się do PZP. Do psychologa, który nam w tym pomoże, albo do lekarza psychiatry, jeżeli konieczne byłoby wspomaganie środkami farmakologicznymi.

stevn
Lee1
stevn
Lee1 Dodam jeszcze tylko, że cierpi na to połowa osób na tym forum, szczególnie na obsesje związane z religią.
Wcale tego nie neguję :)
" RELIGIA " (oparta na liturgii), zastępuje osobistą RELACJĘ z JEZUSEM.
Liturgia powinna zbliżać ludzi do Boga, a nie zastępować relacje z Nim. O to "kaman".
« Wróć do tematów
Do góry strony: Grzech przeciwko Duchowi Świętemu.