5
ppt
Ten temat ma:
  • Wyświetleń180
  • Odpowiedzi3
  • Ocen na +-1
5 ppt ?

Hemoroidy - jak sobie z nimi poradzić? (4)

pokaż odpowiedzi chronologicznie | od najwyższej oceny

Hemoroidy - jak sobie z nimi poradzić?

Napisał(a): Gość -

Cześć.

Mam ogromny problem z hemoroidami po porodzie (poród naturalny półtora miesiąca temu). Już kiedyś miewałam problemy, ale nie było to aż takie kłopotliwe. Teraz przy oddawaniu stolca czuję okropny ból.
Co mogę zrobić, żeby domowymi sposobami sobie z nimi poradzić? Proszę o pomoc :(
INTERIA.PL

Re: Hemoroidy - jak sobie z nimi poradzić?

Napisał(a): gość -

domowe sposoby nie pomogą, idz do apteki i kup sobie maść a najlepiej czopki spróbuj też wepchnąć je do środka to może wydawac się drastyczne i bolesne ale uwierz mi że przynosi ulgę, pozdrawiam i życzę szybkiego powrotu do normalności

Re: Hemoroidy - jak sobie z nimi poradzić?

Napisał(a): Gość -

Na początku walki z hemoroidami warto postawić na domowe sposoby. Przede wszystkim należy utrzymywać higienę okolic odbytu i unikać drapania swędzących hemoroidów, aby zapobiegać infekcjom. Warto również wzbogacić dietę o błonnik pokarmowy, w celu zapobiegania zaparciom. Obfitymi źródłami błonnika są: świeże warzywa i owoce, pieczywo pełnoziarniste, orzechy, migdały, otręby pszenne, nasiona roślin. Przy problemach z wypróżnianiem się do diety należy włączyć pokarmy płynne: zupy i duże ilości napojów. Stronić trzeba od posiłków wzdymających, alkoholu i potraw z dużą ilością przypraw. Należy starać się nie dopuszczać do wystąpienia biegunek.

Podczas oddawania stolca trzeba unikać napinania się, by zmniejszyć do minimum ryzyko krwawienia i wypadania żylaków. Warto ograniczać czas defekacji, a do podcierania się używać miękkiego papieru toaletowego. Po wypróżnieniu się okolice odbytu najlepiej przemywać ciepłą wodą. W okresie nasilenia się objawów hemoroidów można stosować na przemian zimne i gorące kompresy przykładane w okolice odbytu, które pomagają doraźnie łagodzić ból z powodu zewnętrznych żylaków. Ponadto, zimno ogranicza powstawanie obrzęków. Gojenie się hemoroidów mogą również przyspieszyć ziołowe nasiadówki: z rumianku, kory dębu i nagietka.

Doodbytnicze stosowanie czopków, maści i olejków jest szczególnie pomocne w leczeniu hemoroidów wewnętrznych. Środki na hemoroidy do doodbytniczej aplikacji mają przejściowy efekt znieczulający, działają przeciwbólowo, odkażająco, zmniejszają świąd i obrzęk. ZYCZE POWODZENIA I SZYBKIEGO POWROTU DO ZROWIA!!!!

Reklama

« Wróć do tematów
Do góry strony: Hemoroidy - jak sobie z nimi poradzić?