Odpowiadasz na:
Hrabianka i Kardynał...........BŁOGOSŁAWIENI !

~Adam
Temat dodał(a):
~Adam -
Dzisiejsza niedziela 12.09.2021 roku jest szczególnym dniem dla Kościoła. Matka Elżbieta Róża Czacka i kardynał Stefan Wyszyński dostąpili Beatyfikacji, stało się to w Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie przy licznie zgromadzonym tłumie Wiernych. /transmisja, wszystkie stacje telewizyjne/.W Świątyni byli obecni tak prezydent Polski z małżonką jak i marszałkowie obu Izb Parlamentu.Życiorysy obu beatyfikowanych osób są nam znane, a łączy Ich wspólna cecha "Duchowość Maryjna".Matka Elżbieta Róża Czacka jest również fundatorem Ośrodka dla Niewidomych w Laskach, a kardynał Stefan Wyszyński był twórcą "Jasnogórskich Ślubów Narodu Polskiego" w tysiąclecie Chrztu POLSKI.Z Linii AB w Krakowie - Adam.

Piszesz jako

...a zalogowani dostają więcej. lub załóż konto pocztowe Interii

To zajmie tylko chwilę

Aby założyć unikalne konto na Forum, zarejestruj zupełnie darmową pocztę Interia.pl, wybierz nick i ciesz się nowymi nieograniczonymi możliwościami! Ciekawe dyskusje już na Ciebie czekają.Pomoc
4000 znaków do wpisania

Treść

Opisz własne doświadczenia, zadaj pytanie lub podziel się swoimi spostrzeżeniami.Twój wpis będzie ciekawszy, jeśli dodasz do niego zdjęcie i wideo.Odpowiadając w dyskusji, pamiętaj o kulturze wypowiedzi i przestrzeganiu regulaminu Forum.

przepisz kod z obrazka
Gość

Podsumowanie tematu - najnowsze 4 odpowiedzi

INTERIA.PL

Re: Hrabianka i Kardynał...........BŁOGOSŁAWIENI !

Napisał(a): gosc -

Do ~Selena. Nie, tego materiału wcześniej tu nie mieliśmy, były niektóre fragmenty, ale całość jest świetna…dziękuję.
W galerii zdjęć znalazłam nie znane mi wcześniej fotki Róży Czackiej. No i… nowe szczegóły biograficzne wypatrzyłam.

Do pięknych owoców życia Błogosławionej warto może dodać jeszcze jeden. Matka Elżbieta Róża Czacka wraz ze swoją współpracownicą siostrą Teresą Landy opracowała polską wersję alfabetu Braille’a i dostosowała ją do polskiego systemu fonetycznego. Ministerstwo Wyznań Religijnych i Oświecenia Publicznego zatwierdziło tę wersję w 1934 r. i wydało zgodę na jej powszechne używanie we wszystkich szkołach na terenie Polski. Wersja ta jest stosowana do dziś.

Pozdrawiam. Wrócę… jak tylko będę się mogła swobodnie po Forum poruszać.

Ps. Znów są utrudnienia w korzystaniu z portalu. Ale po ostatnich doświadczeniach wiem już, że trzeba cierpliwie przeczekać i wszystko wraca do normy.

Napisał(a): BTWSelena -

Nie pamiętam ,czy zamieszczony został bardzo piękny i krótki opis "Niewidoma Matka Niewidomych",bardzo mi się podobałhttps://www.p(...)domych/

Reklama

Napisał(a): ~gosc -

A na przed zaśnięciem… Ave Maria (Schubert) - na wiolonczeli Robert Reed, na organachi Richard Schneider

Napisał(a): ~gosc -

Dobra nowina na dziś 26 listopada

„(…)nie całkiem przemijamy, coś z nas pozostaje, jakaś cząstka dobra, która jest w nas (…) Człowiek jest pomostem pomiędzy przemijalną materią a chwałą Boga (…)”

Reklama