562
ppt
Ten temat ma:
  • Wyświetleń3 tys.
  • Odpowiedzi513
  • Ocen na +59
562 ppt ?

Hrabianka i Kardynał...........BŁOGOSŁAWIENI ! (514)

pokaż odpowiedzi chronologicznie | od najwyższej oceny

Re: Hrabianka i Kardynał...........BŁOGOSŁAWIENI !

Napisał(a): ~gosc -

Przejmująca opowieść o życiu Bł. Kardynała Stefana Wyszyńskiego… słowa wybrane spośród tysięcy wypowiedzi Prymasa Tysiąclecia stały się treścią homilii wygłoszonej kilkadziesiąt godzin przed beatyfikacją przez ks. prof. Waldemara Chrostowskiego w Bazylice archikatedralnej św. Jana Chrzciciela w Warszawie.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Jeszcze jeden reportaż… kolejne wspomnienia, a każde z nich bezcenne… przybliża obraz wielkiego świętego Człowieka.

„Błogosławiony”. Reportaż Pauliny Morozy o Bł. ks. kard. Stefanie Wyszyńskim

Reklama

Z tomiku pt. „Kwiatki Jana Pawła II” (Wydawnictwo Znak, Kraków 2005r.) wybrałam do tego wątku jedną z anegdot:

Zagraniczni dziennikarze zapytali go kiedyś, ilu polskich kardynałów jeździ na nartach. „40 procent” - odpowiedział Wojtyła. „Ale przecież Polska ma tylko dwóch kardynałów’ - dopytywał się zdumiony dziennikarz. „Oczywiście”, ale kardynał Wyszyński, Prymas Polski, stanowi 60 procent”.

„Naszym narodowym “być albo nie być” jest nakaz władania sobą, spokój, równowaga, trzeźwość, umiejętność rządzenia wszystkimi swymi porywami, odruchami, namiętnościami, skłonnościami i uczuciami. W obliczu szczytów, które dziurawią niebo i wyciągają swe ramiona w bezkresy, można niekiedy ulec nieładowi uczuć. Tymczasem kto chce wejść na szczyt musi zaczynać od dołu, a potem iść krok za krokiem, nie przyspieszając go. Zły to taternik czy alpinista, który zaczyna wspinaczkę w góry od zrywu i wielkiego wysiłku. Dobry – idzie krok za krokiem, powoli, spokojnie. (…) Każdy, kto chce władać państwem, narodem, Kościołem czy rodziną musi naprzód nauczyć się władać sobą.”

kard. Stefan Wyszyński

Napisał(a): BTWSelena -

"Każdy, kto chce władać państwem, narodem, Kościołem czy rodziną musi naprzód nauczyć się władać sobą.”.........................................
Otóż to....Nam wszystkim tego brakuje,aby to zrozumieć ,trzeba wiele gorzkich doświadczeń..
Pozdrawiam....

BTWSelena "Każdy, kto chce władać państwem, narodem, Kościołem czy rodziną musi naprzód nauczyć się władać sobą.”.........................................
Otóż to....Nam wszystkim tego brakuje,aby to zrozumieć ,trzeba wiele gorzkich doświadczeń..
Pozdrawiam....
Tak, to prawda.
Nauczanie Bł. Kardynała Stefana Wyszyńskiego jest ponadczasowe. Każda myśl Prymasa to perła prawdziwa.
Przynoszę je do tematu ~Adama wraz z cennymi wspomnieniami o obojgu Błogosławionych… licząc na to, że zbudowana tu z małych elementów niezwykła opowieść sprawi, że ci Wielcy Piękni Ludzie i Ich drogi do świętości na dłużej pozostaną w pamięci.

Do pozdrowienia serdecznego dołączę „Bogurodzicę”… w wersji, której do dziś nie znałam.

Napisał(a): BTWSelena -

~gosc
BTWSelena "Każdy, kto chce władać państwem, narodem, Kościołem czy rodziną musi naprzód nauczyć się władać sobą.”.........................................
Pozdrawiam....
Tak, to prawda.
Nauczanie Bł. Kardynała Stefana Wyszyńskiego jest ponadczasowe. Każda myśl Prymasa to perła prawdziwa.
Przynoszę je do tematu ~Adama wraz z cennymi wspomnieniami o obojgu Błogosławionych… licząc na to, że zbudowana tu z małych elementów niezwykła opowieść sprawi, że ci Wielcy Piękni Ludzie i Ich drogi do świętości na dłużej pozostaną w pamięci.

Do pozdrowienia serdecznego dołączę „Bogurodzicę”… w wersji, której do dziś nie znałam.

Dziękuję...Adam teraz nie zagląda na forum?...coś się wydarzyło ?

BTWSelena
~gosc
Pozdrawiam....
Tak, to prawda.

Dziękuję...Adam teraz nie zagląda na forum?...coś się wydarzyło ?
~Adam zapowiadał nieobecność… o szpitalu wspominał.
Dużo dobrych myśli posyłam ~Adamowi… żeby jak najszybciej powracał do zdrowia.
« Wróć do tematów
Do góry strony: Hrabianka i Kardynał...........BŁOGOSŁAWIENI !