296
ppt
Ten temat ma:
  • Wyświetleń1 tys.
  • Odpowiedzi265
  • Ocen na +58
296 ppt ?

Hrabianka i Kardynał...........BŁOGOSŁAWIENI ! (266)

pokaż odpowiedzi chronologicznie | od najwyższej oceny

Re: Hrabianka i Kardynał...........BŁOGOSŁAWIENI !

Napisał(a): BTWSelena -

~gosc
BTWSelena
~gosc
BTWSelena "Każdy, kto chce władać państwem, narodem, Kościołem czy rodziną musi naprzód nauczyć się władać sobą.”.........................................
Otóż to....Nam wszystkim tego brakuje,aby to zrozumieć ,trzeba wiele gorzkich doświadczeń..
Pozdrawiam....
Tak, to prawda.
Nauczanie Bł. Kardynała Stefana Wyszyńskiego jest ponadczasowe. Każda myśl Prymasa to perła prawdziwa.
Przynoszę je do tematu ~Adama wraz z cennymi wspomnieniami o obojgu Błogosławionych… licząc na to, że zbudowana tu z małych elementów niezwykła opowieść sprawi, że ci Wielcy Piękni Ludzie i Ich drogi do świętości na dłużej pozostaną w pamięci.

Do pozdrowienia serdecznego dołączę „Bogurodzicę”… w wersji, której do dziś nie znałam.

Dziękuję...Adam teraz nie zagląda na forum?...coś się wydarzyło ?
~Adam zapowiadał nieobecność… o szpitalu wspominał.
Dużo dobrych myśli posyłam ~Adamowi… żeby jak najszybciej powracał do zdrowia.
Kiedyś pisał,ze miał już jedną operację, hmn...Kraków ma dobrych specjalistów...Trzymamy kciuki za powrót do zdrowia... Dzięki za wieści,ktoś też pytał o Adama,tylko nie wiem w którym miejscu,tak mi mignęło...
INTERIA.PL

Napisał(a): ~gosc -

O Ośrodku Jasnogórskiej Matki Kościoła w podwarszawskiej Choszczówce… było to dla kard. Stefana Wyszyńskiego miejsce odpoczynku, do którego przyjeżdżał przez 12 lat ze swojej siedziby przy ul. Miodowej w Warszawie.
Piękne wspomnienia z pobytów Prymasa w Choszczówce… w załączonym filmie.

Choszczówka - zbiornik nowych sił miłości

Reklama

Reklama

„Po Bogu, po Jezusie Chrystusie i Matce Najświętszej, po całym ładzie Bożym, nasza miłość należy się przede wszystkim naszej Ojczyźnie, mowie, dziejom i kulturze, z której wyrastamy na polskiej ziemi. I chociażby obwieszczono na transparentach najrozmaitsze wezwania do miłowania wszystkich ludów i narodów, nie będziemy temu przeciwni, ale będziemy żądali, abyśmy mogli żyć przede wszystkim duchem, dziejami, kulturą i mową naszej polskiej ziemi, wypracowanej przez wieki życiem naszych praojców.”
kard. Stefan Wyszyński

Reklama

„Dzisiaj często spotykamy się ze zjawiskiem opluwania własnego gniazda… Wszystko wskazuje na wielką potrzebę wołania o szacunek dla dziejów narodowych, dla trudów pokoleń, które minęły, dla ich ofiarnej krwi wylanej w powstaniach, w walce o wolność ojczyzny, na wszystkich kontynentach czy w ostatnim powstaniu warszawskim. Chociaż wiele zrywów było nieudanych, jednakże zawdzięczamy im to, że sumieniu międzynarodowemu przypominały o naszym narodzie. Ich praca, trud i ofiarne poświęcenie dało taki rezultat, że obecnie jesteśmy.”
kard. Stefan Wyszyński

~gosc „Czarna Madonna” - pieśń religijna
Dzięki...Czarna Madonna ,tak często słucham w różnych wykonaniach...nawet po niemiecku,bo pięknie śpiewają te dwie sympatyczne austriaczki..

BTWSelena
~gosc „Czarna Madonna” - pieśń religijna
Dzięki...Czarna Madonna ,tak często słucham w różnych wykonaniach...nawet po niemiecku,bo pięknie śpiewają te dwie sympatyczne austriaczki..

Jeszcze jedna piękna cegiełka w tym wątku… świetne wykonanie (śpiewające dziewczyny w dirndlach natychmiast wysyłam do Wiednia).
A przede wszystkim… tak miło ~Seleno, że jesteś tu cały czas obecna… w długiej podróży śladami Błogosławionych.
Chciałabym tych śladów odnaleźć jak najwięcej i zebrać je tu dla wszystkich zainteresowanych nimi teraz i tych, którzy być może kiedyś w przyszłości trafią na ten temat.
Myślę, że dla ~Adama, choć sam na razie nie pisze, ale może czyta, będzie to lektura sprzyjająca odzyskiwaniu sił.
Pozdrawiam serdecznie.

Prawda,że piękne wykonanie ?..naprawdę ślicznie to zrobiły,aż serce się raduje i naprawdę nie przeszkadza mi język niemiecki.Zresztą nawet mam co nieco znajomość niemieckiego.Tak się złozyło,gorzej z ortografią....
Pozdróweczka i dziękuję...
« Wróć do tematów
Do góry strony: Hrabianka i Kardynał...........BŁOGOSŁAWIENI !