0
ppt
Ten temat ma:
  • Wyświetleń15
  • Odpowiedzi0
  • Ocen na +0
0 ppt ?

I jak tu żyć w takim kraju. (1)

pokaż odpowiedzi chronologicznie | od najwyższej oceny

I jak tu żyć w takim kraju.

Napisał(a): LATO2019 -

Rzecznik praw obywatelskich Adam Bodnar zaskarżył decyzje sanepidu, zgodnie z którymi dwóch uczestników happeningu przed Sejmem musi zapłacić po 10 tysięcy złotych kary. RPO zarzucił Powiatowemu Inspektorowi Sanitarnemu między innymi to, że "w sposób wybiórczy traktuje prawo". Sanepid w korespondencji z portalem TVN Warszawa przekonuje, że w trakcie protestu "zdrowie i życie osób postronnych zostały w sposób realny i bezpośredni zagrożone".
W środę 6 maja grupa artystów - w proteście przeciwko planowanym wyborom korespondencyjnym - przeszła spod budynku Poczty Polskiej z imitującym kopertę transparentem z napisem "Żyć nie, umierać" pod Sejm. Dwoje uczestników happeningu za nieprzestrzeganie nakazu przemieszczania się w odległości nie mniejszej niż dwa metry od siebie zostało ukaranych karami administracyjnymi wynoszącymi 10 tysięcy złotych.
W piątek Rzecznik Praw Obywatelskich Adam Bodnar poinformował, że postanowił zgłosić udział w postępowaniu administracyjnym toczącym się w tej sprawie i zaskarżył w całości obie te decyzje.Jak można żyć w takim kraju gdzie władza za nic ma ludzi . Gdzie w przeciągu paru minut staje się biedakiem,, za uczestnictwo w manifestacji trzeba pracować 5 miesięcy nie jedząc i nie opłacając mediów - czy to jest mądre ?
« Wróć do tematów
Do góry strony: I jak tu żyć w takim kraju.