68
ppt
Ten temat ma:
  • Wyświetleń394
  • Odpowiedzi64
  • Ocen na +1
68 ppt ?

Idą chłopcy na wojnę... (65)

pokaż odpowiedzi chronologicznie | od najwyższej oceny

Idą chłopcy na wojnę...

Napisał(a): ~yuu -

Temat nie odnosi się do obecnej sytuacji politycznej etc. Zawiera przemyślenia ogólne. Słuchałam sobie ostatnio audiobooka "Przeminęło z wiatrem". Jest tam opisywana wojna secesyjna. Idą chłopcy na wojnę. I jest taka scena, w której Scarlett patrzy na ulice Atlanty, a tam mnóstwo markietanek (prostytutki, które idą za wojskiem). Nie ma żadnego komentarza, po prostu są pokazane, że w mieście zaroiło się od prostytutek. A jednocześnie matrony płaczą, wierne, porządne i zapięte po szyje żony w długich sukniach z płaczem żegnają przyszłych bohaterów wojennych i machają białymi chusteczkami. A mężowie idą zabijać innych ludzi i zamiast płakać, wpatrzeni w fotografie żon, trzymane w kieszeniach mundurów, wśród huku dział i w trakcie bezsennych nocy itp., to sobie idą do markietanek. Strasznie to wszystko cyniczne. Ile są warte mity, które kultywuje społeczeństwo?

INTERIA.PL

Reklama

Re: Idą chłopcy na wojnę...

Napisał(a): ~jkb -

~olo
~hjj Właściwie to kolejny naiwny temat z mojej strony, ale naprawdę, ludzie sobie tak wszystko zakłamują i czynią wygodnym dla siebie przez cynizm, ale robią to wszystko na własną zgubę. Prawda jest prosta.
- IDIOTA -
Dlaczego? Zabolało? Masz coś na sumieniu?

Reklama

Napisał(a): ireneo -

czytam, czytam i nie mogę mitu się doczytać. Pomożesz?

Reklama

Napisał(a): ireneo -

~gość
ireneo czytam, czytam i nie mogę mitu się doczytać. Pomożesz?
"zamiast płakać, wpatrzeni w fotografie żon, trzymane w kieszeniach mundurów, wśród huku dział i w trakcie bezsennych nocy itp"
To wyrzut, ocena moralna postaw. Zauważ, że obecnie kobiety są żołnierzami a markietanek nie ma. Nie można zwyczajów minionych epok przymierzać do dzisiejszego dnia.

Napisał(a): ~pfffffffffff -

ireneo
~gość
"zamiast płakać, wpatrzeni w fotografie żon, trzymane w kieszeniach mundurów, wśród huku dział i w trakcie bezsennych nocy itp"
To wyrzut, ocena moralna postaw. Zauważ, że obecnie kobiety są żołnierzami a markietanek nie ma. Nie można zwyczajów minionych epok przymierzać do dzisiejszego dnia.
Nie ma prostytutek? W jakim to cudownym kraju mieszkasz?
Przypomniała mi się za to scena z "Full Metal Jacket":
"5 dollars me love you long time"
+/- 200 lat od wojny secesyjnej a nic się nie zmieniło :D

Napisał(a): ~kjh -

~pfffffffffff
ireneo
~gość
Nie ma prostytutek? W jakim to cudownym kraju mieszkasz?
Przypomniała mi się za to scena z "Full Metal Jacket":
"5 dollars me love you long time"
+/- 200 lat od wojny secesyjnej a nic się nie zmieniło :D
Nic nowego pod słońcem

Napisał(a): ~kjhj -

~gość
Mit, że żołnierze to git chłopaki są i szlachetne

Napisał(a): taie -

~kjhj
~gość
Mit, że żołnierze to git chłopaki są i szlachetne
Mity są tworzone dla plebsu -
Generalicja potrzebuje "mięsa armatniego" i jakoś trzeba ich przyciągnąć.
Nie biorę pod uwagę zboczonych najemników.
« Wróć do tematów
Do góry strony: Idą chłopcy na wojnę...