171
ppt
Ten temat ma:
  • Wyświetleń12 tys.
  • Odpowiedzi49
  • Ocen na +-11
171 ppt ?

Ile biegać żeby schudnąć? (50)

pokaż odpowiedzi chronologicznie | od najwyższej oceny

Ile biegać żeby schudnąć?

Napisał(a): Gość -

Jak w temacie. Ile powinno się biegać żeby schudnąć? Podobno 40 minut zanim organizm zacznie spalać tłuszcz. To prawda?
Zastanawiam się jak to teraz zorganizować, myślałam nad zakupem rowerka stacjonarnego albo stepera do domu, bo w zimie raczej słabo, jeszcze jesień chcę wykorzystać.
Biegacie? Lubicie?
INTERIA.PL

Reklama

Re: Ile biegać żeby schudnąć?

Napisał(a): gość -

Witam.
Moja recepta na bieganie jest taka (za cel miałem schudnąć 10 kg)- trzeba biegać powyżej 30 min, to co powyżej tego czasu to spalanie tkanki uwalniają się w tych okolicach endorfiny "hormony szczęścia" także i nastój po bieganiu dużo lepszy :). Tempo zrób sobie bardzo wolne takie żebyś wytrzymała powyżej tychże 30 min. jeśli w czasie biegu nie dajesz rady już biec przystajesz i idziesz szybkim krokiem jak odpoczniesz znowu zaczynasz bieg i tak pare razy aż wymęczysz np te 40 min. Za każdym razem walczysz z "głosem w głowie nie dam rady-wystarczy już", wiec powinnaś zwiększać czas biegu stopniowo. Podstawa to buty!! Musisz mieć do biegania np w miękkim terenie (lepsza amortyzacja=kolana mniej obciążone) nie biegaj w sportowych do chodzenia, bo będą Cię właśnie kolana bolały-stawy i się zrazisz. Zacznij od kupna butów 150-200 zł ale na prawdę warto już je mieć na początku. Ja biegałem na początku w tzw. halówkach i to było nieporozumienie, ból kolan non stop myślałem ze tak ma być po zmianie butów na do biegania na miękki teren (New Balance) jest rewelacyjnie, tylko ból mięśni, jak przesadzę z tempem, nie ma bólu kolan! Wybieraj do biegu scieżki nie biegaj po twardym podłożu (asfalt, beton) moim zdaniem lepiej dla stawów jak miękko. Z czasem jak się przełamiesz (głównie psychikę) będzie Ci biegu brakować to będzie już z górki. Nie biegaj codziennie daj się zregenerować organizmowi. Jeśli nie ma pogody odpuść na świeżym powietrzu idź na bieżnie jest mniej zdrowa dla nóg ale trzeba trzymać systematyczność i tak jak wspomniałem minimalne tempo a długo. Oprócz fajnej wagi poprawia się ciśnienie krwi jak ma się wysokie normuje się, mnie często bez powodu pobolewała głowa teraz tego nie ma. Nogi się smukłe robią mięśnie brzucha się odkrywają itd. Biegaj jak jesteś na coś zła żeby się wyładować to fajnie pomaga i mobilizuje na początku.
Po ponad miesiącu walki (co drugi dzień) według tego schematu co napisałem robiłem już 10 km w 1 godzinę oczywiście z przerwą po 5 km-5 minut na marsz. Teraz rekreacyjnie biegam ponieważ wagę zrzuciłem (miałem 83kg po pół roku 74kg) więc już dla potrzymania biegam sobie bo się po prostu lepiej czuję. Czas na 10km ostatnio 53 min bez przerw jest to tempo nie bardzo szybkie-rekreacyjne i w czasie biegu mogę rozmawiać nie przeszkadza mi to. Piszę to nie po to żeby się chwalić, lecz po to żeby zmobilizować Cię, że się da jak się ma cel i się przełamie lenistwo. Jakby mi ktoś 1,5 roku temu powiedział o bieganiu to bym mu się zaśmiał, teraz nie mogę wytrzymać bez biegu przynajmniej raz w tygodniu 10km musi być. Acha na koniec nie zamieniaj biegania na rower lub steper to nie to samo, bieganiem zmuszasz organizm do większego wysiłku. Pamiętaj że bieganie UZALEŻNIA (endorfiny) będzie Cię ciągło do tego, ale to zdrowe uzależnienie przecież ;).
Pozdrawiam Cię i życzę wytrwałości!

Reklama

Biegam minimum 35 min - tyle, w najlepszym wypadku zajmuje mi moja trasa po parku. Potem przez kolejne 20-30 min robię pompki, brzuszki i na koniec staranne rozciąganie mięśni. Biegam w stałym tempie, choć mój trener z siłowni mówi, że najlepsze jest 30 min treningu interwałowego, tzn. z przyspieszaniem i zwalnianiem na przemian. Przed rozzpoczęciem biegu zawsze robię rozgrzewkę - 5 min przysiadów, wymachów ramionami i nogami, itp., żeby się rozruszać. W moim przypadku zapobiega to kolce. Nie biegam po asfalcie ani po chodniku, żeby chronić kolana i mam dobre buty z amortyzacją (Asics, to moja sprawdzona marka). Gdy jest chłodno, ubieram spodnie termoaktywne, bluzę termoaktywną z długim rękawem, czapkę z daszkiem, cienki szalik i rękawice. Co mnie motywuje? Bieganie po parku pozwala mi się szybko dotlenić, jest to też kontakt ze zmieniającą się w ciągu pór roku przyrodą. Wracam fizycznie zmęczona, ale pozytywnie usposobiona. Polecam!

Możesz biegać całe życie dopóty nie zaczniesz się odżywiac wg anatomii człowieka wg. cykli żywieniowych to szkoda twojej pracy. Gdyby tak było ja robicie nie byłoby tyle otyłych. Módl się o rozum bo o zdrowie może już za późno

Reklama

Szanowni Państwo,
przygotowując się do sezonu, musimy pamiętać, że samo bieganie to niestety za mało. Podczas treningu rozwijają się bowiem tylko niektóre z naszych mięśni. Głównie wzmacniamy nasze łydki i pośladki, ale żeby osiągać wyjątkowe rezultaty podczas biegów, musimy także rozwijać mięśnie czworogłowe, mięśnie goleni, brzucha i kręgosłupa. Bardzo ważne jest, by trening biegowy wzbogacić o ćwiczenia siłowe. Idealne dla biegaczy są wszelkiego rodzaju ćwiczenia poprawiające siłę mięśni przywodzących i odwodzących, przysiady i wypady z obciążeniem oraz ćwiczenia na mięśnie brzucha. Z kolei trening interwałowy o zmiennej intensywności ćwiczeń, poprawi wytrzymałość, siłę i kondycję biegaczy. Podczas przygotowań i w trakcie sezonu istotny jest też udział w zajęciach BodyMindowych, jak pilates, joga, zdrowy kręgosłup czy stretching. A dla urozmaicenia treningów oraz lepszej motywacji dobrze jest rozpocząć pracę pod okiem czujnego instruktora lub dołączyć do coraz popularniejszych grup biegających.
Fabryka Formy

Jest tyle opini ile osób w internecie. Ja się zdałam na specjalistów i zapisałam się do klubu fitness Marcelinka w Poznaniu gdzie są też wspólne zajęcia np. jogging dla Pań, super sprawa! A przy okazji zawszę mogę się zapytać o coś kogoś wykwalifikowanego!

By schudnąć, należy biegać wolno. Tłuszcz jest najlepiej spalany w okolicach 60-70% naszego max zakresu tętna - wtedy, kiedy organizm nie pracuje bardzo intensywnie. Można zacząć od krótkich, 30-minutowych treningów, a później wydłużać ich czas do 1 godz. Przyjmuje się, że organizm zaczyna spalać tkankę tłuszczową po ok. 20 minutach treningu.

ważne żeby w ogóle coś robić w kierunku by lepiej wyglądać. Ja biegać średnio lubię ale z czasem stało się to przyjemne.Biegam praktycznie codziennie lub przynajmniej 5 dni w tygodniu ponieważ mam na to czas ale 3 dni w supełności starczy+ np basen. Sądzę że 8km czy tam 40 w zupełności starcza.

Bardzo przydatny komentarz powyżej. Autor zawarł w nim wszystkie najważniejsze sprawy.
Sama zrobiłam sobie prezent świąteczny - kupiłam bieżnię, o taką :http://marion(...)VE.html
Przyznam szczerze, że mam strasznie słabą kondycję.
Jeżdżę dodatkowo na rowerku stacjonarnym. Zobaczymy, może do lata się poprawię :)

Jak od 3 miesięcy biegam i powiem Wam, ze widać różnice, nie w wadze, ale w rozmiarze spodni tak ;) Ostatnio dostałam nawet od chłopaka buty do biegania, o takie http://sklep-air-max.pl/index.php?route=product/product&path=777&product_id=4192 Miło z jego strony :)

Dieta oczywiscie jest bardzo wazna ale fakt bieganiem spalisz najwiecej kalorii, wg mnie biegać ja najwięcej :) Tylko kup sobie jakies dobre buty bo możesz zrobić sobie jakąś kontuzję i będziesz wyłączona na parę tygodni, np dobre są NewBalance 870 lub 1080, najwazniejsza jest stabilizacja i amortyzacja w bucie
« Wróć do tematów
Użytkownicy poszukiwali
  • ile biegac by schudnac
  • ile czasu na bieżni żeby schudnąć
  • co ile biegać żeby schudnąć
  • Ile schudnę w 1,5h biegania
Do góry strony: Ile biegać żeby schudnąć?