105
ppt
Ten temat ma:
  • Wyświetleń5 tys.
  • Odpowiedzi43
  • Ocen na +15
105 ppt ?

ile chrzestny daje na chrzest (44)

pokaż odpowiedzi chronologicznie | od najwyższej oceny

ile chrzestny daje na chrzest

Napisał(a): ~Urania -

Koleżanka poprosiła mnie o to, żebym została chrzestną jej synka. Przyjęłam propozycję z radością, jako wyraz naszej zażyłości i zaufania. Ale teraz jestem spanikowana. Ile chrzestny daje na chrzest? Czy wymagany jest prezent na chrzciny dla chłopca od matki chrzestnej? Zdałam sobie sprawę, że od 10 lat nie byłam na takiej uroczystości i nie wiem nawet, co się daje na chrzciny. Czy jest to w jakiś sposób powiązane z tym, ile daje się na wesele? Bo na weselach paru byłam, mam jakiś punkt odniesienia. A jak z prezentami? Maskotki? Czy może coś, co przyda się na całe życie, żeby pamiętał o chrzestnej? Poradźcie proszę, ile chrzestny daje na chrzest!
INTERIA.PL

Reklama

Re: ile chrzestny daje na chrzest

Napisał(a): ~klea -

Wiesz, skoro to chrzest, to dobrze podarować prezent, który przyda się w drodze religijnej dziecka. Różaniec, łańcuszek z krzyżykiem, ładne wydanie Biblii. Oczywiście, dziecko początkowo nie będzie z tego korzystać, ale za to pozostanie mu na całe życie. I pomoże w rozwoju duchowym.

Napisał(a): ~hiacynta -

Wiesz, najlepiej dać tyle, na ile Cię stać. Skoro matka to Twoja koleżanka, to pewnie zdaje sobie sprawę z Twojej sytuacji finansowej i nie będzie oczekiwać pieniędzy ponad Twoje możliwości. Ja bym na Twoim miejscu dała ok. 10-15% miesięcznej wypłaty.

Reklama

Napisał(a): ~klara -

Wiesz, w chrzcie chodzi o przeżycie duchowe, a nie prezenty. Na wesele wypada przyjść z grubszą gotówką, bo sama jego organizacja to niemały wydatek. A tak to wypadałoby dać tyle, by pokryło koszty, jakie rodzice ponieśli na organizację przyjęcia po chrzcie na osobę. A reszta to już Twoja wola :)

Reklama

Napisał(a): hereticlodge -

~klara Wiesz, w chrzcie chodzi o przeżycie duchowe, a nie prezenty. Na wesele wypada przyjść z grubszą gotówką, bo sama jego organizacja to niemały wydatek. A tak to wypadałoby dać tyle, by pokryło koszty, jakie rodzice ponieśli na organizację przyjęcia po chrzcie na osobę. A reszta to już Twoja wola :)
Jakie mogą być przeżycia duchowe niemowląt?

Napisał(a): ~Realista -

Nic nie dawać. To przecież celebracja duchowa, a nie materialna.
Natomiast najlepiej nie chrzcić i nie wpychać dziecka w łapy instytucji systemowo, z premedytacją chroniącej pedofili. Dodam, że mającej niewiele wspólnego z przykazaniem miłości.

Napisał(a): ~sdd -

~żubrica
hereticlodge Czy wiesz, że w Biblii nic nie ma na temat chrzczenia dzieci i że chrzest odbywa się przez zanurzenie?
Noo , jak u baptystów , przez zanurzenie .
Jak u Jana Chrzciciela i jak w Piśmie, a nie jak u baptystów

Napisał(a): ~kola -

~klara Wiesz, w chrzcie chodzi o przeżycie duchowe, a nie prezenty. Na wesele wypada przyjść z grubszą gotówką, bo sama jego organizacja to niemały wydatek. A tak to wypadałoby dać tyle, by pokryło koszty, jakie rodzice ponieśli na organizację przyjęcia po chrzcie na osobę. A reszta to już Twoja wola :)
Hahaha przezycie przezyciem a mysłisz,że nie o kasę chodzi jak zapraszają gości?
na wesele ,komunię,chrzciny...to bez różnicy..wesele nigdy nie patrzy się pod kątem żeby się wróciło ..nikogo w tych czasch to nie obchodzi
« Wróć do tematów
Do góry strony: ile chrzestny daje na chrzest