637
ppt
Ten temat ma:
  • Wyświetleń50 tys.
  • Odpowiedzi112
  • Ocen na +98
637 ppt ?

Ile dać w prezencie ślubnym? (113)

pokaż odpowiedzi chronologicznie | od najwyższej oceny

Ile dać w prezencie ślubnym?

Napisał(a): ~julka -

Powiedźcie mi, ile powinno się dać pieniędzy w prezencie ślubnym? Teoretycznie mniej więcej tyle,żeby się zwróciło za przysłowiowy "talerzyk", ale skąd mam wiedzieć, ile młodzi płacą? Po drugie, mamy sobie jeszcze sami zapłacić za hotel, więc to generuje kolejne koszty.. No i generalnie jakoś się u nas nie przelewa.. Lepiej dać mniej i się pojawić czy grzecznie odmówić? Co myślicie?
INTERIA.PL

Re: Ile dać w prezencie ślubnym?

Napisał(a): ~gość -

Zawsze można sprawdzić, ile kosztuje - przecież na zaproszeniu jest nazwa restauracji/hotelu/zajazdu - w ten sposób mniej więcej się zorientujesz. Co do drugiej części pytania - uważam, że jeżeli to bliska rodzina, to przecież będą wiedzieli, że masz gorszą sytuację i dasz, ile możesz.. No chyba, że to jakaś tajemnica.. Ja nas swoim ślubie chciałabym zobaczyć najbliższą mi rodzinę, nawet jeżeli mieliby mi nic nie dać. Przecież to nie tak, że nie dajesz, bo nie chcesz, tylko dlatego, że nie masz.. Gorzej gdybyś miała i dała pustą kopertę (a i takie sytuacje są! uwierz!! i to najczęściej od ludzi, którzy nie narzekają na zasobność portfela...)

Napisał(a): Laila44 -

Mieszkam na południu Polski i w zwyczaju jest dać w prezencie ślubnym 300 zł.od osoby.Przyjęcie weselne w lokalu gdzie np."talerzykowe"wynosi 200-250 zł. - to cena tego co zje i wypije gość, wliczone w to jest obsługa- kelner- kelnerka.Zespół muzyczny płaci pan młody.

Napisał(a): ~gośćX -

Laila44 Mieszkam na południu Polski i w zwyczaju jest dać w prezencie ślubnym 300 zł.od osoby.Przyjęcie weselne w lokalu gdzie np."talerzykowe"wynosi 200-250 zł. - to cena tego co zje i wypije gość, wliczone w to jest obsługa- kelner- kelnerka.Zespół muzyczny płaci pan młody.
To jest zależne ilu dniowe jest wesele, byłem na weselu dwu dniowym w czerwcu br. i dałem 1000 zł jako jedna osoba i też na południu Polski Śląsk.

Napisał(a): Laila44 -

~gośćX
Laila44 Mieszkam na południu Polski i w zwyczaju jest dać w prezencie ślubnym 300 zł.od osoby.Przyjęcie weselne w lokalu gdzie np."talerzykowe"wynosi 200-250 zł. - to cena tego co zje i wypije gość, wliczone w to jest obsługa- kelner- kelnerka.Zespół muzyczny płaci pan młody.
To jest zależne ilu dniowe jest wesele, byłem na weselu dwu dniowym w czerwcu br. i dałem 1000 zł jako jedna osoba i też na południu Polski Śląsk.
Córka z mężem była ostatnio na weselu jednodniowym i dali 600 zł. jedynie chrzestni dali więcej.Zależy to też chyba od lokalu ( "ile ma gwiazdek ")

Napisał(a): ~gośćX -

Laila44
~gośćX
Córka z mężem była ostatnio na weselu jednodniowym i dali 600 zł. jedynie chrzestni dali więcej.Zależy to też chyba od lokalu ( "ile ma gwiazdek ")
Ha..ha.., bez gwiazdek w Domu Ludowym.

Napisał(a): ~LUSI -

Idąc na wesele trzeba się liczyć z kosztami dając kopertę dajemy pieniądze młodym na nową drogę życia a nie oddajemy za to co zjemy i wypijemy. Średnio za jedną osobę w lokalu na podkarpaciu płaci się 200-250 zł dając 300 zł to chyba przesada. Ja idę na wesele z mężem żeni się syn przyjaciółki i zamierzam dać 2000zł.

Napisał(a): ~julka -

~LUSI Idąc na wesele trzeba się liczyć z kosztami dając kopertę dajemy pieniądze młodym na nową drogę życia a nie oddajemy za to co zjemy i wypijemy. Średnio za jedną osobę w lokalu na podkarpaciu płaci się 200-250 zł dając 300 zł to chyba przesada. Ja idę na wesele z mężem żeni się syn przyjaciółki i zamierzam dać 2000zł.
2 tyś?!!! to dopiero przesada...

Napisał(a): ~xyz -

w dużych miastach 300 zł to minimum za "talerzykowe".. więc wypadałoby dać jednak 400 zł co najmniej.. a teraz wyobraź sobie, że idzie 5 osobowa rodzina -rachunek jest prosty.. śluby to ogromny koszt nie tylko dla Pary Młodej, goście muszą dojechać, ubrać się, dać kasę, często też gdzieś spać po imprezie..

Napisał(a): ~Daria -

[cytat kogo=~julka]Czyli lepiej jednak odmówić i się nie pojawić niż dać mniej niż powiedzmy te 300 zł/osobę? Mam dużą rodzinę, więc finalnie to wyjdzie niemała kwota...[/cy

Ja uważam ze jesli jedzie mąż i żona to powinno sie dac 250 zl na osobe czyli 500 wiadomo do tego wino czy cos tam innego para mloda sobie życzy.

Napisał(a): ~Daria -

~xyz
w dużych miastach 300 zł to minimum za "talerzykowe".. więc wypadałoby dać jednak 400 zł co najmniej.. a teraz wyobraź sobie, że idzie 5 osobowa rodzina -rachunek jest prosty.. śluby to ogromny koszt nie tylko dla Pary Młodej, goście muszą dojechać, ubrać się, dać kasę, często też gdzieś spać po imprezie..
Zależ tez w jakim wieku sa dzieci jesli sa to maluszki i tak do 10 lat wiadomo ze nie zjedza pelnej porcji o maluszkach juz nie wspomne

Napisał(a): ~2zł -

Zapraszający ponosi koszty ,a jeśli ktoś ma potrzebę obdarowywania,to powinien sam decydować,nie czytając ile kto i co daje.Gołodupce czekają na pieniądze,urządzają przyjęcie z tą myślą.Rozgarnięty człowiek idzie do pracy,zarabia na przyjęcie i nie skamle.Przyjęcie weselne to sprawa młodych i rodziców,reszta gości to goście,nie sponsorzy.

Napisał(a): ~Lusia -

Tzn. według powyższych wykładni trzeba oddać za talerzyk i jeszcze na nową drogę, ludzie poszaleliście. Młodzi wybiorą drogą restaurację, a goście mają sponsorować imprezę. Każdy daje ile uważa to jest prezent. z uwagi na liczną rodzinę i wielu przyjaciół często chodzimy na wesela, nigdy nikogo nie pytam ile mam dać. W tym roku mam cztery wesela w tym chrześniaczki. Daliśmy jej z mężem 2tyś, nie uważam że to mało. Wszyscy w gadce bardzo hojni.
« Wróć do tematów
Do góry strony: Ile dać w prezencie ślubnym?