20
ppt
Ten temat ma:
  • Wyświetleń115
  • Odpowiedzi19
  • Ocen na +0
20 ppt ?

Ile dni trwa okres? (20)

pokaż odpowiedzi chronologicznie | od najwyższej oceny

Ile dni trwa okres?

Napisał(a): ~selka -

Dopiero zaczynam miesiączkować i zastanawiam się, ile dni trwa okres. Ile powinien? Czy to, ile trwa miesiączka, jest jedną stałą, że musi trwać tydzień (tyle miałam ostatnio okres). Poza tym co ile dni jest okres? Czy to normalne, że nie mam go przez ponad okres? Czy to, ile trwa okres, ma jakiś związek z moim zdrowiem? I jeśli nie macie mnie jeszcze dość, to czym dokładnie jest i ile trwa owulacja? Słyszałam o niej w związku z okresem i chciałabym lepiej wiedzieć, o co chodzi...
INTERIA.PL

Re: Ile dni trwa okres?

Napisał(a): ~halinka -

O skarbie, czego oni was uczą na WDŻ? W okresie dużo to indywidualne sprawy. Okres zwykle trwa 5 dni, ale może być 3, a może 7. Rozpiętość jest duża, dopiero jak wykracza poza te widełki, to warto zastanowić się nad wizytą u ginekologa.

Poza tym, dziecinko, pierwszych kilka miesiączek będzie pewnie nieregularnych. Mogą się pojawiać co kilka miesięcy nawet. Bądź spokojna, obserwuj swoje ciało, zapisuj w kalendarzyku krwawienia i nie panikuj! Wszystkie przez to przechodzimy :)

Napisał(a): ~milla -

Tu by się chyba przydał porządny podręcznik z obrazkami... Pamiętaj, że krwawienie miesięczne jest czymś normalnym i pojawia się niekoniecznie co miesiąc. Jedne panie mają go co 22 dni, inne co 35 dni. Krótsze i dłuższe przerwy między okresami są alarmujące i należy iść z nimi do lekarza. Tak samo duże różnice długości cyklu. Ale dopiero jak będziesz miała trzy miesiączki w mniej więcej równych odstępach możesz zacząć liczyć statystyki, wcześniej organizm przyzwyczaja się do krwawienia...

Reklama

Napisał(a): ~michasia -

~halinka O skarbie, czego oni was uczą na WDŻ? W okresie dużo to indywidualne sprawy. Okres zwykle trwa 5 dni, ale może być 3, a może 7. Rozpiętość jest duża, dopiero jak wykracza poza te widełki, to warto zastanowić się nad wizytą u ginekologa.

Poza tym, dziecinko, pierwszych kilka miesiączek będzie pewnie nieregularnych. Mogą się pojawiać co kilka miesięcy nawet. Bądź spokojna, obserwuj swoje ciało, zapisuj w kalendarzyku krwawienia i nie panikuj! Wszystkie przez to przechodzimy :)
Nawet 9-10 dni okresu to jeszcze nie powód, żeby się martwić. Szczególnie, jeśli krwawienie nie jest zbyt intensywne. Bo jeśli przez tydzień leje się z Ciebie intensywnie, to powinnaś iść do lekarza - to niebezpieczne dla zdrowia!

Napisał(a): ~fiolka -

Owulacja jest mniej więcej na przeciwnym biegunie, co miesiączka - w połowie cyklu. Trwa około dnia, kiedy jajeczko wędruje przez Twoje ciało, oczekując zapłodnienia. Ale liczymy też sąsiednie dni jako ze zwiększonym ryzykiem zajścia w ciążę. Da się rozpoznać owulację po dużej ilości śluzu, jaka wydobywa się z pochwy. Obserwując wydzieliny możesz stwierdzić, czy masz owulację.

Reklama

Reklama

Napisał(a): ~Weronika -

Od kąt dostałam pierwszą miesiączkę to bardzo źle ja przechodziłam , miałam takie starszne bóle , ze bez leków przeciwbólowych się nie obeszło. Bardz źle się czułam i myslalam , ze to przejdzie ale jednak nie. Kolezanka w pracy miała podobną sytuację i poleciła mi abym pochodziła na zajęcia z osteopatii. Chodzę na nie już od pół roku i bardzo mi pomagają. Ból jest dużo mniejszy i lepiej się czuję. Mogę polecić miejsce gdzie chodzę Rehaorthopedica w Krakowie

Napisał(a): ~sarinka -

Przecież można brać leki przeciwbólowe i rozkurczowe, po co się tak męczyć i od razu jakieś zabiegi? Mi wystarcza vemonis femi, 1-2 dni biorę i ból szybko mija. Ostatnio też przy ataki kolki nerkowej wzięłam te tabletki i pomogło.

Napisał(a): martini -

ja mam podobnie jeśli chodzi o okres to ja też bardzo ciezko przechodzę co miesiąć okres, zwijam się z bólu, za kazdum razem muszę być na tabletkach, co jakiś czas zmieniam bo poprzednie przestają działać, dlatego przy kolejnym okresie kupię ten vemonis femi bo jeszcze go nie testowałam wiec sprawdzę jak przy moim okresie się sprawdzi.

Napisał(a): weretka -

U mnie okres trwa około 6 dni 3 pierwsze sa najgorsze bo mam strasznie silne bóle, wtedy biorę zawsze tabeltki żeby jakoś funkcjonować, bardzo pomagają mi tabletki vemonis, szybko koją ból i mogę na spokojnie wstać z łóżka bez bólu i iść do pracy i normlanie funkcjonować. U mnie bóle są tak silne że nie obchodze sie bez tabletek, czasami zdarzało się nawet brać urlop na żadanie bo nie byłam w stanie.

Napisał(a): ~kasia000 -

Okres występuje co 28/30 dni i trwa 3-7 dni, ale to wszystko zależy, każda z nas jest zupełnie inna i może to wyglądać u każdej zupełnie inaczej, dodatkowo zwłaszcza jeśli dopiero zaczynasz "przygodę" z okresem to wszystko nie musi być jakoś super regularnie, to przyjdzie, a przynajmniej powinno przyjść z czasem.
« Wróć do tematów
Do góry strony: Ile dni trwa okres?