Komentarze (521)

Dodaj komentarz

Napisał(a): ~neo -

ten tytuł wisi od tygodni . po co?? by ludzi denerwować ??!!!! żyjemy w państwie które grabi obywatela z 80% pieniędzy .
ile powinienem zarabiać według Państwa tyle by pokryć jego potrzeby a mi by zostały marzenia
Odpowiedź (0)
Odpowiedzi (8)

Napisał(a): ~Produkcyjny -

ROSNĄ PENSJE? GDZIE? U NAS W HENKLU W RACIBORZU NA PRODUKCJI PODWYŻEK NIE BYŁO OD WIELU LAT. ZA CIĘŻKĄ PRACĘ W SZKODLIWYCH WARUNKACH NIE ZARABIAMY NAWET ŚREDNIEJ KRAJOWEJ. ZWIĄZKI TEŻ NIE SĄ W STANIE NIC ZAŁATWIĆ. CHYBA CZAS NA STRAJK.
Odpowiedzi (9)

Napisał(a): ~mm -

W Polsce raczej nigdy nie będziemy zarabiać tyle ile w krajach wysoko rozwiniętych. A to z powodu niskiej wartości dodanej w polskich przedsiębiorstwach. To płace w stricte polskich firmach dyktują stawki też i w firmach zagranicznych inwestujących w naszym kraju. Np autobus Mercedes kosztuje milion i były polski Solaris też kosztował milion. Tylko że Niemcy całą maszynę budowali z niemieckich podzespołów a my tylko pudło a resztę trzeba było sprowadzać np z Niemiec. Dalatego zysk Mercedesa ( ogólnie firm niemieckich) to np 50% a Solarisa to 15%. Dlatego Niemców stać na płacenie swoim pracownikom godziwych pensji a polskie firmy ( w większości) nie. Oczywiście niektóre mogły by płacić jak na zachodzie ale po co skoro te bida-firmy dyktują w zasadzie stawki. Dlatego taki VW da pensję 1000zł większą od innych i jest raptem najlepszym pracodawcą w PL a i tak kosztuje go to grosze. Jedynym ratunkiem na taką sytuację jest inwestowanie w nowoczesne technologie. Zarówno przez firmy jak też i państwo. Może powołanie Narodowego Instytutu Nowoczesnych Technologii by coś z czasem pomogło. Musimy gonić zachód inaczej zdechniemy w biedzie. A w dzisiejszych czasach to tylko nauka zarówno na wyższym poziomie jak też i szkoły techniczne zawodowe. Tak żeby kwalifikacje pracowników przyciągały inwestorów którzy za wiedzę i fachowość młodych ludzi zechcą zapłacić. Tylko nauka. Jednak rządzący Polską to kundle ( wszystkie opcje) i nie kwapią się do tego aby w Polsce społeczeństwo było inteligentne. Zresztą jakiekolwiek wzrosty w gospodarce to jest i tak zasługa przedsiębiorców a nie państwa ( rządu). Potrzeba nam drugiego ministra Wilczka inaczej czarno to widzę. pzdr
Odpowiedź (0)

Napisał(a): ~ja -

Pensja jest ważna. Im wyższa tym lepiej, ale niektórzy myślą że większe zarobki rozwiążą ich problemy. Ważniejsze jest to, jak wydajemy pieniądze. Wielu dobrze zarabiających zostało bankrutami. Kiedy źle zarządza się pieniędzmi, każdy majątek można roztrwonić. Patrz przykłady sławnych sportowców, aktorów, muzyków itp. Zarabiali miliony i co? Wydawali miliony! Przeczytajcie sobie ksiazke pt. Emreytura nie jest Ci potzerbnaOpisuje jak można skutecznie budować swój majątek i stać się też finansowo wolnymi
Odpowiedź (0)

Napisał(a): ~lok -

Spokojnie Mateuszek obiecal ze bedziemy zarabiac jak na zachodzie.
Odpowiedzi (3)

Napisał(a): ~Dudek -

Rosną pensje, rośnie inflacja. Spirala cen i płac trwa.
Odpowiedź (0)

Napisał(a): ~Har -

Nie wiem czy czujecie, że następuje na świecie wielka ewakuacja z dolara na złoto i kryptowaluty. Spadek dolara do innych walut już osiąga poziomy od 5-20 % to się nigdy wcześniej nie działo. Ludzie nie wiedzą co począć - bo firmy plajtują, nieruchomości stają się nieopłacalne ( a jeszcze opodatkowanie na nieruchomościach za moment na świecie pójdzie do góry - bo trzeba jakość próbować zrównoważyć podaż pustego dolara ), praca i możliwość uzyskania kredytu też pod psem na całym świecie. Duży kłopot. Fiksalizacja od wszystkiego będzie rosła, opłaty w bankach ( bańkach ) już poszły o 40 % do góry. Ludzie nie wiedzą jak ratować dorobek swojego życia. Niektórzy uciekają w epic cash ( a bo to nowe ), niektórzy chowają wszystko do skarpety i czekają, a jeszcze inni myślą, że gospodarka to takie cudo, że samo się podniesie. Niestety nie było takiej zapaści do prawie wieku, a teraz ciągniemy na dosypywaniu pieniądza przez państwa do ogniska. Ale to papierowy ogień, pięknie świeci, ale szybko znika.
Odpowiedź (0)

Napisał(a): ~Hmmm -

Nie ma sensu pracować. Średnia krajowa włąśnie spada. Jakieś pięć lat temu powstał raport, że Polacy będą raczej inwestować w różne rzeczy związane z nowymi instrumentami finansowymi. Bo jednak jesteśmy jako społeczeństwo dobrzy z matematyki i w programowaniu. Prosty przykład - epic cash - nowa waluta w standardzie private cash projektowana jako następca bitcoina - uruchomiona we wrześniu tamtego roku, do marca wzrost ceny powyżej 10000% ( nie ma pomyłki ) do dolara. Rozumiecie ? Świat się zmienia Gienia ... epoka lodowcowa mija.
Odpowiedzi (1)

Napisał(a): ~Jadzia -

czy sie lezy czy sie stoi to 2 tys ( naturalnie netto ) sie nalezy - skond my to znamy?
Odpowiedź (0)
Dodaj komentarz