8
ppt
Ten temat ma:
  • Wyświetleń138
  • Odpowiedzi7
  • Ocen na +-11
8 ppt ?

Ile kalorii ma kebab? (8)

pokaż odpowiedzi chronologicznie | od najwyższej oceny

Ile kalorii ma kebab?

Napisał(a): Gość -

Ile kalorii ma kebab?
Zastanawiam się czy kebab jest kaloryczny. W końcu to tylko warzywa i mięso, ale jest nazywane fast foodem. Więc ile kalorii ma kebab?

Tabelki w internecie pokazują, za każdym razem coś innego i też wiadomo, że to się rożni od miejsca, bo w jednym dadzą więcej warzyw, a w drugim mięsa.

Jest tu jakiś dietetyk, który wie ile kalorii ma kebab?
INTERIA.PL

Reklama

Re: Ile kalorii ma kebab?

Napisał(a): Tris -

Jest kaloryczny, ale tak jak sama napisałaś to jak jest kaloryczny zależy od miejsca, od tego co w nim jest, jakie mięso, jakie warzywa, jaka jest ich ilość itp., więc nie da się dokładnie stwierdzić ile kebab ma kalorii, ale skoro zwykły pączek ma 500 kalorii, to ja myślę, że kebab ma minimum właśnie coś koło 500 kalorii, a maksymalnie tak do 1000...., kebab ogólnie niezbyt jest zdrowy, ale to nie przez warzywa czy mięso, ale przez sposób przyrządzenia, bo to się tu liczy, przykład: jak ugotujesz np. kurczaka, to masz zdrowe, niskokaloryczne mięso (posiłek), ale jak już upieczesz tego samego kurczaka to masz zdecydowanie więcej kalorii i jest on bardziej niezdrowy, a jak usmażysz, to jest już mnóstwo dodatkowych kalorii i o wiele bardziej niezdrowe, wszystko zależy od sposobu przyrządzenia, a nie rodzaju jedzenia, coś niezdrowego może stać się zdrowe jeśli odpowiednio to zrobimy i na odwrót, coś zdrowego może stać się niezdrowe i wysokokaloryczne, jeśli odpowiednio to przyrządzimy....
Co do kebabu, kebab jest w taki sposób przyrządzany, że prócz tego mięsa i warzyw jak napisałaś, jest ,,ostoją" tłuszczu, to dosłownie sam tłuszcz, tak jak frytki są smażone w tłuszczu, podobnie przyrządzany jest kebab, dlatego jest nazywany fast-foodem, to cała filozofia, warzywa i mięso obtoczone samym tłuszczem....

Reklama

Reklama

Re: Ile kalorii ma kebab?

Napisał(a): ~marthea -

nie ma co panikować bo nie każdy kebab jest kaloryczny i niezdrowy. ja np czesto jem w sevi kebabie(we wroclawiu) gdzie biore zestaw z kaszą bulgur i dużo warzyw... wiem że mają świeże mięso i sosy które sami robią i nie powiedzialabym ze to kaloryczne danie, po prostu obiad... wiadomo że wersja z frytkami czy kebs z jakiejs budki ze sztucznymi sosami bedzie kaloryczny, ale nie wszystkie takie sa ;)
« Wróć do tematów
Do góry strony: Ile kalorii ma kebab?