231
ppt
Ten temat ma:
  • Wyświetleń15 tys.
  • Odpowiedzi65
  • Ocen na +46
231 ppt ?

Ile kosztuje pogrzeb? (66)

pokaż odpowiedzi chronologicznie | od najwyższej oceny

Ile kosztuje pogrzeb?

Napisał(a): ~xoxo -

nie mam za dużo pieniędzy, a niestety przyszło mi zorganizować pogrzeb. Ile kosztuje organizacja pogrzebu, opłaty z nim związane i cała reszta? Szukając informacji w Internecie, napotykam się na tak skrajnie różne informacje, że już sama nie wiem.. bardzo proszę o informację i z góry dziękuję
INTERIA.PL

Re: Ile kosztuje pogrzeb?

Napisał(a): ~xoxo -

~gość Zależy kto jakie ma wymagania, można pogrzeb zrobić w ramach ZUS czyli za 4 tys a można zaszaleć i zrobić łącznie ze stypą i zapłacić jak za wesele.
Chodzi mi o podstawowe koszty, ale ze wszystkim, co potrzeba, aby oddać szacunek zmarłemu. Pogrzeb+skromna stypa. Każdy dostaje pieniądze z ZUS na tę okoliczność?

Napisał(a): ~gość -

~xoxo
~gość Zależy kto jakie ma wymagania, można pogrzeb zrobić w ramach ZUS czyli za 4 tys a można zaszaleć i zrobić łącznie ze stypą i zapłacić jak za wesele.
Chodzi mi o podstawowe koszty, ale ze wszystkim, co potrzeba, aby oddać szacunek zmarłemu. Pogrzeb+skromna stypa. Każdy dostaje pieniądze z ZUS na tę okoliczność?
Zasiłek pogrzebowy dostaje każdy ale aby pozbyć się kłopotu większość korzysta z usług zakładów pogrzebowych, oni sami się rozliczą z zasiłku więc jeden kłopot masz z głowy trzeba tylko zaznaczyć, że zasiłek ma wystarczyć. Opłata cmentarna jest różna od co łaska do 1000 złotych w dużych miastach. Skromna stypa w domu to kilka stówek w zależności od ilości osób a jeśli na sali to dochodzi koszt wynajmu. Ogólnie na skromny pogrzeb trzeba wydać 4 tys zasiłku pogrzebowego + koszty własne w zależności od potrzeb. Pomnik to już inna bajka.

W piątek miałam słowo drugie nawrócenie.
A dzisiaj nad ranem Jezus wyciągnął do mnie rękę . Tak w myślach widziałam długą rękę Jezusa, który wyciagnął do mnie rękę, podałam swoją. Ta ręka przypominała mi rękę Jezusa ukrzyżowanego bo było długie ramię i koloru taki szary ale w sensie takiego skupiska cząsteczek szarych. I w odróżnieniu do poprzedniego podania dłoni ( czułam to fizycznie i była to dłoń) to też to odczułam ale zdecydowanie delikatniej coś jak muśnięcie.

Mam mieć 3 nawrócenia ( chyba w 3 zakresach dom, praca i duchowe).

Re: mąż mnie zdradza

Napisał(a): ~gość - Piątek, 7 września (11:18)

Zgłoś do usunięcia | Link
Faceta tylko zaboli wyrwanie mu forsy ale takie całościowe.
Kobiety z reguły obgadują, gadaniem chcą dokuczyć tak zszargać tzw opinię. Tyle, że to bez sensu. Owszem jest trochę gadania mały skandalik i tyle życie toczy ssię dalej.
Wyrwanie kasy takie całościowe tylko robi wrażenie, nic więcej.
I szkoda gadać o czymś innym to marnowanie czasu.

Napisał(a): ~Martin VanBuren -

Ostatnio byłem na pogrzebie , specjalnie religijny nie jestem , ale na pogrzebie w kaplicy przycmentarnej musiałem być , po prostu robiłem to co wszyscy jak klękali to ja też jak coś mówili to ja też udawałem że coś tam mówię . Trwało nabożeństwo w kaplicy przycmentarnej równe dwie godziny . Ksiądz ładnie mówił o zmarłej , organista pięknie śpiewał i odmawiał modlitwy , byłem w szoku że to tak długo trwało i było tak świetnie zrobione przez księdza . Rodzina zmarłej przekazała cały zasiłek pogrzebowy firmie organizującej Pogrzeby . Mówię wam pogrzeb był na najwyższym poziomie , z kaplicy zmarła pojechała na odkrytym katafalku okrytym czerwonym i zielonym suknem do miejsca spoczynku w grobie na cmentarzu jakieś pięćset metrów od kaplicy ksiądz szedł za trumną i się modlił , Nad grobem też spędził na modlitwach jakieś pół godziny tak że cały pogrzeb trwał dwie i pół godziny . Byłem pod wrażeniem ile wziął ksiądz za pogrzeb tego nie wie nawet rodzina bo firma pogrzebowa wszystko organizowała za zasiłek pogrzebowy . I niech ktoś powie że księdzu się nie należała się za to zapłata . Robota jest ciężka ten ksiądz chował tego dnia jeszcze trzy osoby , nie jest to łatwa praca i wcale nie jest wdzięczna stać w kaplicy nad otwartą trumną i patrzeć na trupa wymawiając modlitwy . Jeśli ktoś uważa że to łatwe to powinien spróbować tylko spojrzeć na trupa leżącego w trumnie . A ksiądz musi to robić dzień w dzień , ten co się zajmuje pogrzebami .

Napisał(a): ~rabi -

Po pierwsze jak ksiądz wchodzi do kaplicy to trumna MUSI być zamknięta.Po drugie w miastach na cmentarzach komunalnych płaci się 600-700 zł za wynajem kaplicy na 30 minut,a potem następny pogrzeb.Po trzecie nie ma kogoś takiego jak ksiądz od pogrzebów ! Co za bzdury piszesz!
« Wróć do tematów
Do góry strony: Ile kosztuje pogrzeb?