272
ppt
Ten temat ma:
  • Wyświetleń16 tys.
  • Odpowiedzi96
  • Ocen na +37
272 ppt ?

Ile kosztuje pogrzeb? (97)

pokaż odpowiedzi chronologicznie | od najwyższej oceny

Ile kosztuje pogrzeb?

Napisał(a): ~Marcos -

Nigdy nie miałem okazji organizować pogrzebu. Ale teraz szykuję się na taką ewentualność, zbyt wiele osób w mojej bliskiej rodzinie ciężko choruje. Szukam informacji, ile kosztuje pogrzeb, żeby się jakoś przygotować. Wiem, ile kosztują wieńce pogrzebowe, to już parę razy kupowałem. Ale ile dać księdzu za pochówek? Ile bierze grabarz - a może jest w cenie? A wykopanie dołu? Stypa? Nagrobek? Jeśli wiecie, ile kosztuje pogrzeb, i czy zasiłek mi wystarczy, to piszcie!
INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Re: Ile kosztuje pogrzeb?

Napisał(a): ~aaq -

Mój nieżyjący już proboszcz mówił że pierwsza i ostatnia posługa na tej ziemi jest za darmo ,ale to ludzie nauczyli księży dawać kasę i każdy chce być lepszy od poprzedniego .
Ile człowieku zarabiasz za godzinę tyle mu daj w miastach są PGK i jeszcze inne firmy państwowe które wykopią grób użytkowanie placu i kaplica trumna i inne dodatki są wliczone w te usługi . Darmozjadom nie wolno za dużo pieniędzy niech się wezną do roboty a nie oczekują od biednego człowieka jeszcze w takim nieszczęściu po mojej śmierci jest mi wszystko jedno czy ten czarny będzie czy nie bo on mnie rozliczać z mojego życia nie będzie .

Napisał(a): ~Koda -

Nie ma żadne co łaska, Bez żadnej żenady ksiądz Ci powie 500,00 PLN, organista oddzielnie, kościelny oddzielnie, grabarz nie wypuści cię z cmentarza jak mu nie zapłacisz 600,00, kwiaty na trumnę 100 ,00, wieniec zależy z ile zamówisz, trumna - jak Cię stać. W sumie zasiłek X 2 to co najmniej koszty ze stypą (niedużą) bez nagrobka.

Napisał(a): ~tata -

nie mialam grobu, mama chciala murowany, nie mam jeszcze pomnika, calość pogrzebu, w tym 1000 konselaccja wynisla mnie 9000. Skromny. niestety zasiłek nie pokryje kosztów jesli nie ma sie grobu juz wykupionego. Grób u ksiedza miejsce 2500 a murasz + grabarz 3000 :( ksiadz 800, koscielny 100, organista 400, reszta dom pogrzebowy, trumna, kwiaty, przechowywanie... nie jest łatwo zyć a umierać tez wcale nie prosciej

Napisał(a): ~tomek -

kiedy 5 lat temu chowalem Babcie, to z tego co pamietam:
sciagniecie podwojnego pomnika i ponowne postawienie go jakis czas po pogrzebie z dodanymi napisami 2400, wykopanie grobu na cmentarzu parafialnym plus oplacenie go na nastepne 20 lat odpowiednio 800 i 800( zawsze o wiele drozej sobie klechy licza niz na komunalnym, trumna debowa 2800, stypa na 40 os 2500, kwiaty na trumne 120, wience 250-300 kazdy, udostepnienie kaplicy cmentarnej na msze i ostatnie pozegnanie 250, ksiadz 500, organista 150, przechowywanie zwlok w lodowce zdaje sie 250 do 3 dni, kazda nastepna doba 100( mielismy 5 dób zanim dolecialem z zagranicy), trabka 3 utwory 150, do tego jakies dodatki, typu krzyz, tabliczka na trumne. W sumie wyszlo ok 12000 bez jakiegos szalu. Nie musielismy kupowac zadnej odziezy dla Babci, bo te miala juz przygotowana w szafie od kilku lat i co pare miesiecy ja wietrzyla i za kazdym razem kiedy u niej bylem, prowadzila mnie do szafy i pokazywala mowiac: tu jest wszystko w czym mnie pochowasz. I rzeczywiscie bylo...od bielizny , przez rajstopy, garsonke, po buty i rozaniec. To ceny bydgoskie sprzed 5 lat...od tamtej pory , na cale szczescie, nikogo nie musialem chowac. Do dzis mi utkwil w glowie tekst ksiedza, kiedy pytalem o cene: prosze mi powiedziec wprost ile kosztuje msza i pogrzeb. I prosze mi nie mowic, ze co laska, bo to mi nic nie mowi. Klecha odpowiedial wprost: w naszej parafii ta USLUGA kosztuje 500. Zawsze myslalem, ze to posluga, ale coz... poczulem sie jak w pralni chemicznej, ktora swiadczy uslugi klientom.

Napisał(a): Elizabeta -

Jestem bardzo wierząca.... Ci księża jedynie odciągnęli mnie od pójścia do kościoła-jako "domu modlitewnego".....w sierpniu nagle zmarł mi mąż-proboszcza nie interesowało czy chorował,jak sobie teraz poradzę itp.....nie tylko kasa,kasa i kasa.....nie ważne,że nie było mnie stać na kwote którą chciał -1500zł....powiedziałam,że nawet nie mam takiej emerytury to spytał sie po co ja mu to mówię i że zasiłek pogrzebowy wzięłam..to już był szczyt chamstwa-przecież wiadomo,że z tego zasiłku nawet grosza nie miałam dla siebie-chyba miałam zwłoki męża owinąć w prześcieradło i wynieść ze szpitala....nie umiem nawet tego opisać ile żalu,goryczy i wściekłości jest we mnie dla tych z "czarnej mafii"........Jaką oni misję wypełniają,jak oni niosą miłosierdzie boże.......po co oni właściwie są?......Pan Bóg jest wszędzie i z pewnością jest miłosierny a oni-zdrowe,silne "byki"-DO ROBOTY......
« Wróć do tematów
Do góry strony: Ile kosztuje pogrzeb?