141
ppt
Ten temat ma:
  • Wyświetleń10 tys.
  • Odpowiedzi32
  • Ocen na +0
141 ppt ?

Ile kosztuje ślub kościelny? (33)

pokaż odpowiedzi chronologicznie | od najwyższej oceny

Ile kosztuje ślub kościelny?

Napisał(a): Gość -

Witajcie! ;)
Miesiąc temu mój chłopak mi się oświadczył ;D (teraz powinnam chyba mówić już mój narzeczony ;D)
Zaczęliśmy zastanawiać się nad organizacją ślubu i wesela, ponieważ chcemy pobrać się w przyszłe wakacje. O ile możemy zorientować się mniej więcej co do kosztów wesela, o tyle nie mamy zupełnie pojęcia ile będzie kosztował nas ślub kościelny.
Ostatnie wesele w naszej rodzinie było jakieś 15 lat temu...

Pytam więc Was :)
Na jakie koszty musimy się przygotować i co mamy samodzielnie załatwić? Ile was wszystko wyniosło?
Proszę pomóżcie,
monick
INTERIA.PL

Reklama

Re: Ile kosztuje ślub kościelny?

Napisał(a): gość -

Po pierwsze każde z was musi skompletować swoje dokumenty tj: w parafii w której rodzice Ciebie chrzcili musi pobrać odpis z oryginału aktu chrztu ty i narzeczony, następnie z parafii w której obecnie jesteście (Ty swojej, on swojej) zgłosić się na rozmowę przed małżeńską w obecności księdza, musicie mieć ukończony kurs przed małżeński (dowiadywać się w swojej parafii) a następnie dać na zapowiedzi. Cenniki są różne w dużych miastach jest oczywiście drożej np. 100-150 za odpis z aktu chrztu, kurs przeważnie darmowy chyba że chcecie przyśpieszyć np. eksternistycznie w weekend to ok 50-70 zł za osobę, na zapowiedzi w parafii jego 100 i Twojej 100 chyba że powiedzą inaczej. Sam ślub to kosz od 1000 do 2999 zależy od wielkości parafii i miasta. Gen generalnie sprawa nie jest tania a jeszcze dochodzą koszty z urzędu stanu cywilnego gdyż tam też musicie już mieć komplet dokumentów tj: odpisy aktów urodzenia, poświadczenie o zameldowaniu i tak dalej i tak dalej. Ale reasumując fajna sprawa. Nas wesele na 100 osób kosztowało ponad 40tys, jeśli rodzice trochę pomogą to naprawdę cudowne przeżycie niezapomniane do końca życia. Życzę Wam wiele pomyślności na wspólnej drodze życia.

Kosztów jest mnóstwo, a najwięcej kasy idzie na pierdoły:) najpierw sala nie wiem jak gdzie indziej ale w moim mieści ceny zaczynają się od 150 zł za osobę, oczywiście dj lub orkiestra- dj od 1500 orkiestra od 3 tys co najmniej, fotograf my mieliśmy za 2700 ale 2000 spokojnie znajdziesz, kamerzysta też mniej więcej tyle samo. kiecka używana od kilkuset zł nowa od 2000, garnitur od 1000,makijaż 0d 100, fryzjer od 150zł, buty od 200 zł, co do papierologi w urzędzie stanu cywilnego 84 zł a w kościele to wydanie aktów chrztu 40-100 zł, zapowiedzi 50-100 ślub od 500, organista itp zależy od parafii, do tego zaproszenia,winietki, kwiaty, obrączki od 1500, samochód (tu nie wiem bo nasz znajomy wiózł), przystrojenie kościoła (ok 800), alkohol, tort od 50 zł za kg 10 dag na osobę się liczy, zresztą wszystkie koszty i tak wyjdą w praniu i zawsze wyda się więcej niż sie planowało:) dużo szczęścia życzę i miłości na nowej drodze:)

Reklama

Dla młodej pary koszty ślubu są często nie do przeskoczenia. Moim zdaniem zamiast wyrzucać tyle pieniędzy to lepiej wydać na potrzebniejsze sprawy dla wspólnego dobra. A niestety czekają was wydatki, na mieszkanie, potem pewnie dziecko, więc lepiej dobrze to wszystko zagospodarować.

gość Kosztów jest mnóstwo, a najwięcej kasy idzie na pierdoły:) najpierw sala nie wiem jak gdzie indziej ale w moim mieści ceny zaczynają się od 150 zł za osobę, oczywiście dj lub orkiestra- dj od 1500 orkiestra od 3 tys co najmniej, fotograf my mieliśmy za 2700 ale 2000 spokojnie znajdziesz, kamerzysta też mniej więcej tyle samo. kiecka używana od kilkuset zł nowa od 2000, garnitur od 1000,makijaż 0d 100, fryzjer od 150zł, buty od 200 zł, co do papierologi w urzędzie stanu cywilnego 84 zł a w kościele to wydanie aktów chrztu 40-100 zł, zapowiedzi 50-100 ślub od 500, organista itp zależy od parafii, do tego zaproszenia,winietki, kwiaty, obrączki od 1500, samochód (tu nie wiem bo nasz znajomy wiózł), przystrojenie kościoła (ok 800), alkohol, tort od 50 zł za kg 10 dag na osobę się liczy, zresztą wszystkie koszty i tak wyjdą w praniu i zawsze wyda się więcej niż sie planowało:) dużo szczęścia życzę i miłości na nowej drodze:)
Pogieło Cię?
Pytanie było o ślub, a ty wyjeżdżasz z orkiestrą. Alkohol i torty też do kościoła brałaś?
Dziwoląg.

Reklama

Pytanie zasadnicze: po co ci to wesele? Zrob tak jak ktos powiedzial. Wybierz sobie jakis maly, sliczny kosciolek. Zapros swiadkow, rodzicow i absolutnie najblizszych przyjaciol (tak zeby zamknac sie w 15 osobach) i tyle. Przezyjcie ten dzien dla siebie, a nie na pokaz

moi znajomi brali ślub u elwisa P. w stanach Z. Nie wiem jakie koszta ale podejrzewam że taniej niż u księdza tyle tylko że przelot i wiza a z tym już trochę gorzej. W razie problemu z wizą do stanów mogę ewentualnie robić za elwisa a ślubu udzielę w stanach powiat nisko. Pozdrawiam.

Napisał(a): Gość -

monick Witajcie! ;)
Miesiąc temu mój chłopak mi się oświadczył ;D (teraz powinnam chyba mówić już mój narzeczony ;D)
Zaczęliśmy zastanawiać się nad organizacją ślubu i wesela, ponieważ chcemy pobrać się w przyszłe wakacje. O ile możemy zorientować się mniej więcej co do kosztów wesela, o tyle nie mamy zupełnie pojęcia ile będzie kosztował nas ślub kościelny.
Ostatnie wesele w naszej rodzinie było jakieś 15 lat temu...

Pytam więc Was :)
Na jakie koszty musimy się przygotować i co mamy samodzielnie załatwić? Ile was wszystko wyniosło?
Proszę pomóżcie,
monick
2 lata temu, ślub z moją "lubą"; Sprawy kościelne-, blisko 2 tysiące złotych, Miejscówka na balety-, tysiak, fotograf i kamerzysta 2500, zespół muzyczny-, 2500, suknia-, 1500, garniak i trzewiki-, 1600, fryzjer+ kosmetyczka/makijażystka-, 500, wóda-, 4500 (plus zapojki=ok. 6500-7000), kucharki/kelnerki-,1000 "na twarz", fajerwerki, pierdoły z przybraniami sali-, kolejne 3000, mięso, ciasta, lody, półprodukty i przyprawy-, blisko 8000. Benzyny nie uwzględniam; "bram" nie uwzględniam również. Osobiście Gratuluję i ubolewam tych wydatków, nerwów i czasu. Gdybym wraz z moją żoną wiedział, że taki będzie "cyrk" z tym wszystkim, to poprzestalibyśmy na "cywilnym", ale cóż-, kijem Wisły nie zawrócisz. P.S. Tak faktycznie, ksiądz nie powinien żądać od Was kasy w sposób "co łaska, w kwocie >nie mniej, niż<". Tak faktycznie ten sakrament (jak i inne) są "dawane" za darmochę ( w biblii nic nie ma o łupieniu kasy za chrzest i inne pierdoły). Pozdrawiam. Krzysiek z Ciechanowa.

Koszt ślubu kościelnego powinien wynosić co łaska, ale wszystko zależy od proboszcza i od waszej rozmowy z nim(podobno koszt do 1 tyś zł) . Do tego dochodzi Wam koszt organisty(100-200zł) i przystrojenia kościoła (od 150 zł nawet do 2 tyś). Zapłacić musisz też za tzw. indywidualne spotkania z doradcą rodzinnym (ok. 200 zł). Co do dokumentów to potrzebujecie: wasze akty chrztu (do wyciągnięcia w Waszych parafiach, chyba że jesteście z jednej parafii i w niej bierzecie ślub to wtedy nie trzeba), Zaświadczenie o ukończeniu kursu przedmałżeńskiego, oraz wniosek o ślub konkordatowy z Urzędu Stanu Cywilnego (koszt tego dokumentu to ok 90zł)
Ważna informacja!!!!! Wszystkie dokumenty załatwiasz nie wcześniej niż 3 miesiące przed ślubem. Bo mają one tylko 3 miesiące ważności.
Tak z pół roku przed możesz iść do parafii żeby zarezerwować termin i dowiedzieć się kiedy są nauki przedślubne.
Informacje są z pierwszej ręki bo ja właśnie wszystko załatwiam.
« Wróć do tematów
Użytkownicy poszukiwali
  • ile kosztuje ślub kościelny
  • ile kosztuje slub koscielny
  • ile za ślub kościelny
  • ile kosztuje slub
  • ile kosztuje wesele
  • ile kosztuje ślub konkordatowy
  • ile kosztuje ślub kościelny
  • ślub kościelny tanim kosztem
  • ślub kościelny ile kosztuje
  • ile kosztuje sam slub
  • ile kosztuje slub koscielny?
  • slub koscielny na 120 osob ile kosztuje
  • Ile kosztuje ślub kościelny.
  • ile kosztuje ślub
  • koszty ślubu kościelnego forum
Do góry strony: Ile kosztuje ślub kościelny?