189
ppt
Ten temat ma:
  • Wyświetleń11 tys.
  • Odpowiedzi69
  • Ocen na +7
189 ppt ?

ile kosztuje wykończenie mieszkania? (70)

pokaż odpowiedzi chronologicznie | od najwyższej oceny

ile kosztuje wykończenie mieszkania?

Napisał(a): ~jowita -

Razem z mężem chcemy kupić coś swojego i zastanawiamy się ile kosztuje wykończenie mieszkania. Bierzemy pod uwagę zarówno rynek pierwotny jak i wtórny. Naszym największym marzeniem jest kupienie nowego. Opcji jest wiele można kupić mieszkanie wykończone pod klucz lub w stanie deweloperskim i teraz zastanawiamy się czy kupując tę drugą wersję nie pogrążymy się finansowo. Chcielibyśmy 3 pokojowe mieszkanie, około 60m2. Jakie są Wasze doświadczenia w tym zakresie? Czy całkowite wykończenie mieszkania samemu się opłaca? Ile mniej więcej kosztuje? Czy może lepiej kupić coś z rynku wtórnego i zrobić generalny remont?
INTERIA.PL

Re: ile kosztuje wykończenie mieszkania?

Napisał(a): ~Aleksandra -

Temat rzeka, naprawdę. Wszystko zależy od tego, jaki standard chcecie osiągnąć i jakie macie fundusze - ale tak naprawdę jest, że remont wychodzi często drugie tyle co mieszkanie.. Ściany, podłogi, meble, wyposażenie... To naprawdę studnia bez dna..

Napisał(a): ~sandy -

A mi wydaje się, że bzdury piszecie. Jeśli takie mieszkanie kosztuje 300 tys. to nie wydaje mi się, żeby wykończenie mieszkania kosztowało drugie tyle. Nie mniej jednak na pewno nie kosztuje mało, strzelałabym w niecałe 100 tys. bez większych szaleństw

Napisał(a): rukola -

Tak naprawdę to wszystko zależy od podejścia. Jest mnóstwo sposobów jak zaoszczędzić na wykończeniu mieszkania. Wiadomo w zależności od stanu są pewne koszty stałe. Podłogi, ściany trzeba zrobić, ale sporo można zaoszczędzić przykładowo na wyposażeniu. Jest tyle możliwości, żeby odkupić rzeczy jak nowe za pół ceny. Kiedyś czytałam w jednym z czasopism artykuł, w którym prezentowano wykończenie mieszkania w różnych wariantach cenowych. Mieszkanie wyglądało niemalże identycznie. Kolor i forma, a ceny różniły się miedzy sobą dwukrotnie!

Napisał(a): ~dusia -

Wykończenie mieszkania wcale nie musi być drogie, choć z pewnością może. Z kolei u mnie na osiedlu (dodam, że w dużym mieście) na osiedlu są robione tzw. wystawki. Głównie latem, ale np. w drodze do domu można znaleźć naprawdę rewelacyjne rzeczy. Po prostu ludzie robią remonty. Wymieniają rzeczy, które technicznie są sprawne, ale po prostu im się już znudziły. Takim sposobem w zeszłym roku przytachałam do domu świetną lampę za całkowitą darmoszkę. Uważam, że zawsze można jak się nie ma kasy wykończyć mieszkanie po tzw. kosztach, a jak się sytuacja poprawi to potem sukcesywanie sobie wymieniać pewne rzeczy. Jak się chce to się wszystko da! Powodzenia!

Napisał(a): ~Nilfgard -

Mieszkanie z rynku wtórnego z remontem często kosztuje więcej niż mieszkanie z rynku pierwotnego z wykończeniem. A często bywa tak, że w trakcie trwania budowy można zgłaszać zmiany do projektu - co jest świetne, jeśli układ mieszkania Ci nie pasuje.

Napisał(a): ~m693 -

To zależy co masz na mysli wykończenie mieszkania? Podłogi , tarrakota, glazura , armatura,plus robocizna to myslę ze trzeba liczyć okolo 50 tys zł , bez mebli.Wszystko zalezy od standardu.Ale zrobic tak aby mieszkac to polowe tego:-)

Napisał(a): ~Gość -

Lepiej kupić nowe, bo w starym płaci się też za demolkę, czyli wywóz gruzu, śmieci lub komuś, by to zrobił za Ciebie. Materiały są względnie tanie, najdroższa robocizna, no i trafić na fachowca... Łazienka 10-20 tys. na gotowo, kuchnia drugie tyle. Jeżeli robione coś na wymiar, to dodatkowo doliczyć trzeba 50%.
« Wróć do tematów
Do góry strony: ile kosztuje wykończenie mieszkania?