58
ppt
Ten temat ma:
  • Wyświetleń731
  • Odpowiedzi51
  • Ocen na +-1
58 ppt ?

Ile lat chciałbyś żyć? (52)

pokaż odpowiedzi chronologicznie | od najwyższej oceny

Ile lat chciałbyś żyć?

Napisał(a): Gość -

Przeczytałam artykuł, w którym prognozuje się, że do 2050 roku wykształci się nowy gatunek człowieka, a długość życia będzie się wahać w granicach 120 lat.
Pobudziło to moją wyobraźnię, bo czasami myślę sobie, że przykro będzie nie widzieć tego co się wydarzy za 100, czy 200 lat.
Ale z drugiej strony starość to uporczywy czas i nie każdy chce się długo męczyć będąc niedołężnym.
Ile lat chcielibyście żyć?
INTERIA.PL

Re: Ile lat chciałbyś żyć?

Ja nie chciałbym tak długo żyć - wyobrażasz sobie kondycję organizmu w wieku 90 lat - a tu jeszcze trzeba żyć do 120 - co to za życie - wegetacja?
Chyba, że moglibyśmy być w pełni sprawni - ale wtedy standardem musiałyby stać się operacje plastyczne i inne zabiegi oprawiające nas wygląd i sprawność...

Wolchet Ja nie chciałbym tak długo żyć - wyobrażasz sobie kondycję organizmu w wieku 90 lat - a tu jeszcze trzeba żyć do 120 - co to za życie - wegetacja?
Chyba, że moglibyśmy być w pełni sprawni - ale wtedy standardem musiałyby stać się operacje plastyczne i inne zabiegi oprawiające nas wygląd i sprawność...
Operacje plastyczne nie sprawiają,że organizm jest silniejszy, tylko ciało wygląda młodziej przez dłuższy czas.
Jeśli medycyna rozwinie się w ciągu najbliższych 40 lat w znaczący sposób a nasz tryb życia będzie zdrowszy to być może ta fizyczna starość pojawi się później i w wieku tych 120 lat będziemy mniej więcej jak dzisiejszy 90-latek?

Reklama

Napisał(a): wiosna2 -

Junani tak chyba nie do końca z tym "nowym gatunkiem".
wydaje mi się, że jeśli udałoby nam się wyeliminować choroby, które obniżają jakość naszego życia, do tego ludzie zaczęliby bardziej dbać o utrzymanie sprawności fizycznej (codziennie kilka minut ćwiczeń) oraz umysłowej (no cóż, umysł też trzeba ćwiczyć), to spokojnie każdy mógłby przekroczyć magiczną granicę setki.
mam znajomego, który twierdzi, że będzie właśnie żył 120 lat i patrząc na niego nie wydaje mi się to nieprawdopodobne. teraz ma prawie 80. potrafi przez godzinę zasuwać kraulem w basenie. a sprawności umysłu to niejeden czterdziestolatek mógłby mu pozazdrościć :)
>Cholerka 120 lat uuuuu to jeszcze tyle dobrego przed nami ............już się cieszę:))))))Witaj:)))Cunami......

Napisał(a): wiosna2 -

Junani
wiosna2 >Cholerka 120 lat uuuuu to jeszcze tyle dobrego przed nami ............już się cieszę:))))))Witaj:)))Cunami......
cześć Słonko. idea sama w sobie nie jest zła, przy założeniu oczywiście, że będziemy żyć, a nie wegetować.
>>Nooooooo tak chodzi mi o dobre życie........a nie wegetacjie i wszystko najlepsze jeszcze przed namiiiiiiiiii:))

Reklama

Napisał(a): lusi50 -

Nasz organizm podobno jest "zaprogramowany" by dożyć w zdrowiu 120-lat . Niestety , nasz tryb życia, to jak się odżywiamy, stres, brak ruchu itp. skraca ten okres w bardzo dużym stopniu. No i oczywiscie nastawienie do życia , czym mniej pozytywne tym , bardziej " Ciągnie nas do dołu " Prawdą jest ,że optymiści żyją dłużej.

" Każdy człowiek w każdej sekundzie swojego życia projektuje swoją przyszłość. Każda rzecz, którą robi, myśli i mówi, jest czymś w rodzaju balonika, który unosi go ku przyszłości. Zależnie od tego jakie powietrze znajduje się w baloniku, leci wolniej albo szybciej, bliżej kurzu i ziemi albo bliżej ciepła i słońca.
W zależności od tego jakie emocje towarzyszą ci na co dzień, taka energia znajduje się w unoszącym cię baloniku. Im więcej jest w tobie złości, zazdrości, zła, nienawiści, narzekania, koncentrowania się na wadach i brakach, tym cięższa jest twoja aura i tym niżej latasz.
Im więcej jest w tobie zdrowego optymizmu, dobrych myśli, pozytywnej energii, skoncentrowania na tym, co ważne, tym jesteś lżejszy i szybciej fruwasz. I tym łatwiej dostajesz się do jaśniejszych miejsc w naszej galaktyce".

A wracając do pytania zawartego w temacie wątku , jesli w zdrowiu fizycznym i umysłowym to moge żyć i nawet 120 :)

Reklama

eskimoska Przeczytałam artykuł, w którym prognozuje się, że do 2050 roku wykształci się nowy gatunek człowieka, a długość życia będzie się wahać w granicach 120 lat.
Mhm i będzie to mutant, który przeżyje trzecią wojnę światową, która wybuchnie w 2015 roku. ;oPPP

nie zastanawiałam się nad tym
myślę ,że tyle by wiedzieć ,że mój syn jest uczciwym i kochanym człowiekim że daje sobie radę w zyciu
może to głupie ale ja wychodzę z założenia że każdemu tam na górze pali się świeczka określająca ile mamy żyć kiedy przyjdzie mój koniec nie wiem .....

Napisał(a): gość -

brynka nie zastanawiałam się nad tym
myślę ,że tyle by wiedzieć ,że mój syn jest uczciwym i kochanym człowiekim że daje sobie radę w zyciu
może to głupie ale ja wychodzę z założenia że każdemu tam na górze pali się świeczka określająca ile mamy żyć kiedy przyjdzie mój koniec nie wiem .....
jedyna rozsądna wypowiedz, dobrze że ktoś za nas decyduje a nie my sami i tego należy się trzymać.

Napisał(a): gość -

Ja zawsze miałem ambicje żeby żyć duuużo dużej niż 100 lat i nie mam tu na myśli życia w niedołężności bo wielu z was myśli ,że tylko takie jest możliwe. Pytanie czemu większość starszych ludzi(mam na myśli zdrowych)jest niedołężna i chodzi o lasce? Bo ich nogi nie wytrzymują ciężaru ciała.Czemu? Bo mają zwiotczałe mięśnie. Wyobraźmy sobie przeciętnego człowieka który żyje sobie przeciętnym życiem. Jego jedyną aktywnością jest chodzenie i czasami jazda na rowerze. Wreszcie przechodzi na emeryturę, jego aktywność się zmniejsza, Robi się coraz słabszy, mięśnie których prawie nie używa robią się słabe i zwiotczałe.Wreszcie nie ma już siły i zaczyna wspomagać się laską. W tym momencie rozpoczyna się 100% wegetacja. Weźmy drugi przykład. Wyobraźmy sobie człowieka ,który regularnie ćwiczy na siłowni, biega,jeździ na rowerze, pływa itd. Kiedy przechodzi na emeryturę robi dokładnie to samo. Cały czas ma cele.pasje i zainteresowania. Ma po co żyć. Robi się coraz starszy a mimo to wciąż korzysta życia i jest sprawny fizycznie. To są właśnie dwie drogi życia na starość.

Napisał(a): Tris -

Mi by wystarczyło tak z 80 lat życia, dalej niech się dzieje co chce :)
« Wróć do tematów
Do góry strony: Ile lat chciałbyś żyć?