34
ppt
Ten temat ma:
  • Wyświetleń929
  • Odpowiedzi23
  • Ocen na +6
34 ppt ?

Ile naprawdę zarabia nauczyciel? (24)

pokaż odpowiedzi chronologicznie | od najwyższej oceny

Ile naprawdę zarabia nauczyciel?

Napisał(a): Gość -

Okazuje się, że mimo problemów finansowych z jakimi borykają się samorządy zamierzają one wygospodarować pieniądze na nagrody dla nauczycieli z okazji ich święta. Podobno na ten cel wydają od kilkudziesięciu tysięcy do kilku milionów złotych! Najczęściej trafiają one do najlepszych lub częściej do wszystkich uczących w szkołach. Okazuje się, że jednorazowo to może być nawet 9 tysięcy złotych.
Słusznie?

Znam kilku nauczycieli i prawdę mówiąc narzekają non stop. A mnie ciężko wymyślić zawód który ma tyle przywilejów co nauczyciel właśnie. Wszystkie święta wolne, wakacje, pieniądze z korepetycji, wyjazdy na kolonie, wejścia na wydarzenia kulturalne. Ile w ciągu roku taki nauczyciel przepracuje? 8 miesięcy? Moi znajomi nie bardzo chcą mówić o swoich zarobkach, ciekawe dlaczego... Ktoś wie ile zarabia nauczyciel?
INTERIA.PL

Re: Ile naprawdę zarabia nauczyciel?

pkpkp Okazuje się, że mimo problemów finansowych z jakimi borykają się samorządy zamierzają one wygospodarować pieniądze na nagrody dla nauczycieli z okazji ich święta. Podobno na ten cel wydają od kilkudziesięciu tysięcy do kilku milionów złotych! Najczęściej trafiają one do najlepszych lub częściej do wszystkich uczących w szkołach. Okazuje się, że jednorazowo to może być nawet 9 tysięcy złotych.
Słusznie?

Znam kilku nauczycieli i prawdę mówiąc narzekają non stop. A mnie ciężko wymyślić zawód który ma tyle przywilejów co nauczyciel właśnie. Wszystkie święta wolne, wakacje, pieniądze z korepetycji, wyjazdy na kolonie, wejścia na wydarzenia kulturalne. Ile w ciągu roku taki nauczyciel przepracuje? 8 miesięcy? Moi znajomi nie bardzo chcą mówić o swoich zarobkach, ciekawe dlaczego... Ktoś wie ile zarabia nauczyciel?
Mam siostrę nauczycielkę. Uwielbia swoją pracę. Wszystkie święta wolne ma ok 80
% zatrudnionych. Siostra jedzie do pracy jakieś 26 sobót rocznie. W przeciwieństwie do Ciebie pracuje w domu. Często w niedziele.
Wakacje zaczyna koło 8 lipca, pierwsze zebrania mają po 20 sierpnia. Policz pokalkuluj.
Korepetycji daje ok 300 godzin rocznie, z tego ok 30 płatnych. Stawka jej wyjdzie pewnie 6/7 zl za godzinę. Na szczeście nie jeżdzi na kolonie - polecam wyjazd z dziećmi na 4 dniową wycieczkę. ZROZUMIESZ że to cholernie odpowiedzialna praca, a po 4 dniach laby w Zakopanem siostra śpi 2 dni. Jeżeli uważasz, że nauczyciel chodzi do kina z dziećmi by zaoszczędzić na bilecie, to jesteś w błędzie.
A ile pracuje? Z KLIENTEM czyli uczniem BEZPOŚREDNIO ok 20 godzin w tygodniu. By tego klienta przyzwoicie OBSŁUŻYĆ potrzebuje ok 10 godzin (polonista, matematym, anglista więcej).
Praca ma jeden PLUS - poza lekcjami nie musisz w niej siedzieć. Ale ma MINUS - robotę i tak trzeba zrobić.
Ty pracujesz ok 230 dni w roku mając 26 dni urlopu i 11 dni świąt państwowych. Wychodzi 190 dni.
Masz niecałe 7 miesięcy.....

pkpkp Okazuje się, że mimo problemów finansowych z jakimi borykają się samorządy zamierzają one wygospodarować pieniądze na nagrody dla nauczycieli z okazji ich święta. Podobno na ten cel wydają od kilkudziesięciu tysięcy do kilku milionów złotych! Najczęściej trafiają one do najlepszych lub częściej do wszystkich uczących w szkołach. Okazuje się, że jednorazowo to może być nawet 9 tysięcy złotych.
Słusznie?

A ile naprawdę zarabiają lekarze? Albo dziennikarze? Policjanci?Zaglądasz im do kieszeni? Dam Ci radę- wykształć się, zrób ze dwa kursy kwalifikacyjne, uczestnicz w rożnych formach kształcenia przez cały rok a potem rozliczaj innych..Wycieczki, kolonie to ciężka harówka, ogromna odpowiedzialność przez 24 na dobę..Radzę zawistnikom popracować z grupą 25-32 dzieci a potem piszcie o tym jak lekko i nie stresująco minął wam dzień w pracy..

Reklama

Typowe podejście polaka .... liczyć kasę innym ... ale to że ktoś aby mieć tą kasę to czasem zapieprza 24 na dobę... to już nie ważne.. ważne że ma więcej niż powinien
Dla mnie mogą sobie zarabiać... bo ja za żadne skarby nie poszłabym użerać się z dzieciakami i ich rodzicami....zwłaszcza w dzisiejszych czasach...

Widzieliście tych policjantów z tym dzieciakiem z samochodem?
Pomyślcie, że nauczyciel ma czasami 35 takich byczków i musi ich utrzymać w ławkach 45 minut......
Wyobrażacie sobie tych policjantów jako nauczycieli?

Reklama

Napisał(a): gość -

Ktoś życzliwy powiedział ,że minimalna stawka na wsi to 5.000 tys złociszy ,a uczyć dzieci nie bardzo się chce ,bo u nas czym więcej ktoś dostaje kasy to wszystko olewa i poziom jest taki jaki jest.
Dawali po 200. 000 tys prezesom bo mówili ,że uciekną do prywaciarzy , teraz nie mówią ile im płacą bo już nie uciekają.
Kiedyś mundurowy chodził po mieście aby chuliganów w narodzie nie było ,teraz mają takie bryki ,że nóżenta odwykły od kroczenia i się wożą.
Wszędzie bida aż piszczą opony.

Reklama

gość Ktoś życzliwy powiedział ,że minimalna stawka na wsi to 5.000 tys złociszy ,a uczyć dzieci nie bardzo się chce ,bo u nas czym więcej ktoś dostaje kasy to wszystko olewa i poziom jest taki jaki jest.
Dawali po 200. 000 tys prezesom bo mówili ,że uciekną do prywaciarzy , teraz nie mówią ile im płacą bo już nie uciekają.
Kiedyś mundurowy chodził po mieście aby chuliganów w narodzie nie było ,teraz mają takie bryki ,że nóżenta odwykły od kroczenia i się wożą.
Ktoś " życzliwy " powiedział , czy na własne oczy widziałeś/aś te 5.000 tysięcy złotych?Radzę odszukać tabelę ze stawkami wedle awansu zawodowego a potem się wypowiadać..

renee
gość Ktoś życzliwy powiedział ,że minimalna stawka na wsi to 5.000 tys złociszy ,a uczyć dzieci nie bardzo się chce ,bo u nas czym więcej ktoś dostaje kasy to wszystko olewa i poziom jest taki jaki jest.
Ktoś " życzliwy " powiedział , czy na własne oczy widziałeś/aś te 5.000 tysięcy złotych?Radzę odszukać tabelę ze stawkami wedle awansu zawodowego a potem się wypowiadać..
Jedna babka w sklepie mówiła, że usłyszała od sąsiadki która słyszała od siostry znajomej która jest trochę głuchawa... ale to słyszała rewelacyjnie ...

A do szkoły było pod górę? 5.000 tys złociszy, to 5.000.000 złotych, 200.000 tys, to już 200.000.000 zł.

Słusznie?

Czekaj Ty..oberwiesz ode mnie! Ile przepracuję? Na pewno więcej tygodniowo niż 40 godzin. Nie masz pojęcia o tej pracy, więc nie chlap językiem po próżnicy! To, że pracuję w domu, po nocach ...to tego nie chcesz widzieć, bo tak najlepiej! I tak np wczoraj byłam w pracy 10 godzin..bo to szkolenie "pomoc psychologiczna", dzisiaj 9 godzin - projekt unijny...za który grosza nie mam....a roboty od cholery. Zginę w papierach, konspektach i innych pierdołach! To już też mocium panie ..nie czasy tablicy i kredy; a to dziennik elektroniczny(korespondencja z rodzicami itd) a to prace domowe, dodatkowe na maila i kuźwa siedzenie po nocach i sprawdzanie. Wiesz, ile na poniedziałek mam zeszytów sprawdzić? Ano 50 i ponoć w soboty i niedzielę nie pracuję! Ale to jeszcze nie wszystko; 3 sprawdziany i 2 kartkówki! A jak myslisz...co ja teraz robię? SPRAWDZAM!
Więc spadaj i nie gadaj:-)
Jeszcze jedno... u nas nagród nie było. Po padniętym jednym kwiatku dostaliśmy..ot i wszystko!

pkpkp

Znam kilku nauczycieli i prawdę mówiąc narzekają non stop. A mnie ciężko wymyślić zawód który ma tyle przywilejów co nauczyciel właśnie.
Nie będę narzekać jak ruszysz dupę i nauczysz tabliczki mnożenia, oczywiście swoje gimnazjalne dziecko. Inaczej to mnie już chyba szlak trafi! Jeśli tego nie zrobisz...zwiedzanie kosmosu czeka, bo ile można.:-)
felicyta

Świetne pytanie!
Z okazji Dnia Edukacji Narodowej dostałam nagrodę dyrektora, na którą pracowałam 3 lata: zrobiłam uprawnienia eksperta, przygotowałam uczniów do olimpiady ( z sukcesami) i do konkursów rejonowych. Jaka to nagroda?
300 zł brutto!!!!!!!!! 208 na rękę.
Mam nadzieję, że wszyscy plotkarze i zawistnicy są oszołomieni....:)

TO jest polska mentalność liczyć kasę komuś... Jak nauczyciele mają tak rewelacyjnie to przekwalifikuj się! A może wykształcenie za niskie? Codziennie obserwujemy w mediach naganne zachowania nastolatków, a przecież oni chodzą do jakiś szkół ! Osoby oceniające pracę z własnego doświadczenia w czasach PRL-u zapraszam na tydzień do gimnazjum!!!!!
« Wróć do tematów
Użytkownicy poszukiwali
  • ile zarabia nauczyciel
  • ile zarabiają nauczyciele interia
  • ile zarabiasz w niedzielę forum
Do góry strony: Ile naprawdę zarabia nauczyciel?