105
ppt
Ten temat ma:
  • Wyświetleń7 tys.
  • Odpowiedzi34
  • Ocen na +0
105 ppt ?

Ile posiłków dziennie spożywać, żeby schudnąć? (35)

pokaż odpowiedzi chronologicznie | od najwyższej oceny

Ile posiłków dziennie spożywać, żeby schudnąć?

Napisał(a): Gość -

Wariuję już od tych rad.
Jedni mówią, że 3posiłki dziennie z treściwym śniadaniem, drudzy, że często a mało, jeszcze inni, że śniadanie wcale nie jest takie ważne i najlepiej je sobie darować. Z kolei ostatnio czytałam,że to wszystko nie jest ważne, bo liczy się tylko dzienna ilość kalorii.
A może mi ktoś w końcu powiedzieć co skutkuje i pomaga w chudnięciu? Tak z doświadczenia.
INTERIA.PL

Re: Ile posiłków dziennie spożywać, żeby schudnąć?

Napisał(a): Antek73 -

Jem dobrze,tłusto,na ostro i tyje. Tyje kiedy nic nie robię,kiedy zbliża się zima muszę nosić drzewo i węgiel na 4 piętro. Przywozić to,rozładowywać i cały czas mimo to nie odmawiam sobie dobrego jedzenia.
I teraz dziwna rzecz w okresie jesienno/zimowym tracę około 15kg.
Wnioski sami sobie wyciągnijcie:))))

Reklama

Napisał(a): Gość -

allego Wariuję już od tych rad. Jedni mówią, że 3posiłki dziennie z treściwym śniadaniem
5 posiłków dziennie co 3 godziny. Jedna sprawa to taka, że musisz posiadać wiedzę co spożywać. Pakowanie w siebie co popadnie raczej nie przejdzie. Nie stosuj drastycznych cięć żywieniowych.

allego śniadanie wcale nie jest takie ważne i najlepiej je sobie darować.
Śniadanie jest najważniejszym posiłkiem w ciągu dnia.

Naturalnie jak wspomniał kolega wyżej nie obejdzie się bez ruchu :-)

Reklama

Napisał(a): anna12079 -

ja tam jem co 3 godziny kanapkę...oczywiście obiad normalny tylko połowe...przez 3 tyg 3 kg mniej i żadnych ćwwiczeń.pierwszy posiłek o 9 a ostatni o 18,organizm się przezwyczaja po tyg i jest ok.jestem leniem i nie chce mi sie ćwiczyć ,chociaz myślę,ze wtedy szybcjej by poszło

Reklama

Napisał(a): gość -

sniadanie ważne- zjedz porzadnie ale nie byle co, jedz regularnie, obiad tez jedz tak zebys sie najadla ale unikaj tłustych poraw za o kolacje jedz bardzo lekko strawna nie pozniej niz 19.00
I CWICZENIA !!! :)

Przede wszystkim powinnaś udać się do dietetyczki. Ja to zrobiłam i przez 4 miesiące schudłam 20 kg. Pierwszy krok to było 1100kcal dziennie, czyli okrojone o połowę dzienne zapotrzebowanie dorosłej osoby. Nie ukrywam pilnowałam się z posiłkami, ale uwierz mi, przy dwójce dzieci: 2-latek synek i niespełna 7-letniej córeczce, nie było łatwo, zwłaszcza że mojego męża nie ma całymi dniami w domu - pracuje od 6.00 do około 20.00. Przede wszystkim DYSCYPLINA i trzeba naprawdę chcieć. Moja dietetyczka ułożyła 7-dniowy jadłospis. Zasada pierwsza: 5 posiłków w ciągu dnia, pierwszy najpóźniej do 08.30 (jak później jest gorsze spalanie), ostatni 3 godziny przed snem; przerwy nie dłuższe niż 3-4 godziny, żeby nie odkładał się tłuszcz. Jeżeli stwierdzisz, że nie jesteś głodna a akurat zbliża się pora jedzenia zjedz choć trochę. Najlepiej przed każdym posiłkiem na 15-20 minut szklanka wody mineralizowanej, niegazowanej (CISOWIANKA lub STAROPOLANKA 2000), do tego z płynów max w ciągu dnia 2 szklanki zielonej herbaty. Wody wypijasz minimum 1,5 l, wskazane 2 do 2,5l, w czasie upałów nawet spoko 3l. POWODZENIA!!!

Tak, uwielbiam wypowiedzi typu "1100 kcal dziennie u jakieś dietetyczki, która w życiu nie miała pracy fizycznej na 3 zmiany". Gdybym tym schematem tyle spożywał dziennie, to w pracy byłbym trupem, bez siły i tchu. Skoro jesz więcej, to musisz gdzieś mieć też ujście na tą energię, a skoro jesz i nie masz ruchu, to nawet dietetyczka Ci tutaj nie pomoże, no chyba, że zaspawasz sobie lodówkę.

Śniadanie to najważniejszy posiłek dnia, co innego do kolacji, która powinna być symboliczna i jedzona najpóźniej o ok. 19.

Ale tak jak mówię, jeżeli nic nie się ruszasz, tylko siedzisz 12h godzin przed monitorem komputera, to najlepsza dieta Ci tutaj nawet nie pomoże.

Pozdrawiam i życzę sukcesów.

jestem facetem , jem 1 bułkę z wędliną plus kawa na śniadanie 6 rano, potem obiad 16-17 - solidny (koniecznie mięsny) wieczorem kawa lub mleko i na tym koniec. Ważę od 40 lat 70-72 kg wzrost 175 cm.

potwierdzam to co już tu napisano: 5 posiłków dziennie co kilka godzin, woda a dodatkowo mniej chleba i ziemniaków, więcej warzyw(nawet do 5x dziennie-jako podstawa posiłku), mięso chude lub mało. kasze i ryż.

planować wcześniej posiłki żeby nie podjadać byle czego. słodycze czy napoje gazowane, alkohol od święta czyli raz na tydzień-nie dużo.

najważniejsze to jednak RUCH - to jest wpisane w nasza biologie - żeby być zdrowym, chudym i w formie trzeba się ruszać! jak nie 3 razy w tyg na fitnessie to pobiegać a jak to nie to codziennie
po 15 min na wszystkie partie ciała-jak na wf-ie za młodu!wtedy przemiana energii przyspiesza i człowiek chudnie i młodnieje!

z braku ruchu biorą się wszystkie problemy zdrowotne. najczęściej i najszybciej wysiada kręgosłup, problemy z ciśnieniem oraz z nadmiaru energii ponoszą nas nerwy i zżera stres.

warto przemyśleć i zacząć działać już dziś. a jak uzyska się średnia i zadowalającą wage i formę to raz na jakiś czas i pizze bezie można zjeść czy kiełbaskę z ogniska- wszystko dla ludzi ale w odpowiednich ilościach - umiar to pierwsza zasada!
« Wróć do tematów
Użytkownicy poszukiwali
  • ile razy dziennie jesc aby schudnac
  • jak czesto jesc posilki zeby schudnac
  • ile razy trzeba jesczeby schudnac
  • ile posilkow jesc zeby schudnac
  • czy wystarczy je czsto eby schudn
Do góry strony: Ile posiłków dziennie spożywać, żeby schudnąć?