126
ppt
Ten temat ma:
  • Wyświetleń431
  • Odpowiedzi121
  • Ocen na +1
126 ppt ?

Ile powinni zarabiać lekarze w szpitalach? (122)

pokaż odpowiedzi chronologicznie | od najwyższej oceny

Ile powinni zarabiać lekarze w szpitalach?

Napisał(a): Gość -

Polscy lekarze słyną na zachodzie ze świetnego wyszkolenia, Collegium Medicum UJ już od wielu lat prowadzi zajęcia dla osobnych grup studentów zagranicznych z UE (najczęściej ze Skandynawii), sprzet szpitalny (powoli) staję się coraz nowocześniejszy....

...Tylko dlaczego lekarze nadal zarabiają tak mało?
I później dziwimy się, że wyjeżdżają nam specjaliści za granicę, a my nie mamy się u kogo leczyć.
Stąd pytanie:

Ile wg was powinni zarabiać lekarze?

pozdrawiam ciepło
INTERIA.PL

Re: Ile powinni zarabiać lekarze w szpitalach?

Czy ktoś zna biednego lekarza, szczególnie w deficytowej specjalności ?. Więc - nie oszkujmy się nawzajem ... t.j. my Im jakiś "dopalacz", aby się chciało wylonywać obowiązki słuzbowe, Oni nam - kiepską obslugę, bo są przemęczeni pracą na wielu etatach + praktyka prywatna ... Tak zawsze kończą się demagogiczne fantazje polityków, że coś jest "bezpłatne", czyli państwowe - czyli niczyje ... Ale Ci sami lekarze w przychodni prywatnej są mili, punktualni i pracuja wydajniej ... I nie strajkują ! ...

Reklama

powinni zarabiać tyle żebym mógł iść do np.chirurga,nie c\\\\zekać 6 h na przyjęcie a po 6godzinach oczekiwania dostać jakiś śmieszny numerek,bo pan doktor kończy pracę i każe przyjść za jakieś 2 tyg. akurat złamana kość się zacznie zrastać i łamanko.Jednym słowem zjedzmy polakka

Reklama

Powinni zarabiać proporcjonalnie do kondycji służby zdrowia

Czy to moralne, żeby płace pożerały 90% pieniędzy przeznaczonych na funkcjonowanie szpitala? (jak ten w Tychach, 24 mln zł długu do natychmiastowego uregulowania)

Lekarz zarabia 10tys (albo i więcej) a pacjenci nie mają co jeść!

To podcinanie gałęzi na której się siedzi!

I właśnie dlatego jestem za prywatyzacją służby zdrowia

Pytanie z tych nie najmądrzejszych. A w jakim innym zawodzie na zachodzie zarabiasz mniej niż w Polsce? W zasadzie wynika to z kondycji gospodarczej danego kraju, jakoś nie widziałam, zeby migrowali do Rumunii? Teraz zatem następne pytanie: dlaczego wogóle uważasz, ze powinni zarabiac więcej, nieaedekwatnie do zarobków ich pacjentów w danym kraju?!?!?! I tak zarabiają po 10 tys na etacie w szpitalu, co jest już więcej niż 3-krotna średnia krajowa. Zastanów się więc nad ich finansowaniem i obciążeniem, jakimi sa ich zarobki dla pozostałych grup zawodowych!

Reklama

Jestem lekarzem w trakcie specjalizacji - 5 rok (jeszcze nie specjalista!) pracujacym w niemczech (50 km od Szczecina).
Pracuje na oddziale internistyczym od 7 do 16:15 kazdego dnia, mam okolo 5 dyzurow w miesiacu. Zarabiam miesiecznie od 16.000 do 19.000 tus. zl. Moja zona na tym samym stanowisku w Polsce zarabia tez z 5-cioma dyzurami okolo 4.500 zl. Koledzy robiacy specjalizaje z gastroentrologii do tej pory niesa dopuszczani do gastro- i koloskopii, ja te badanie robie kazdego dnia. Nie potrzebuje szukac dodatkowych etatow, szkolenie przebiega w warunkach idealnych. Ordynator szkoli mnie bym go odciazyl, w Polsce na kazdego chcacego nabyc nowe umiejetnosci patrzy sie jak na konkurenta.
Wiekszosc ludzi uwaza ,ze polscy lekarze zarabiaja krocie, owszem lekarze ze specjalizacja na kontraktach moga miec duze zarobki, jednak lekarze w trakcie specjalizacji to inna bajka. Prosze rozrozniajcie to lekarz przed i po specjalizacji to zuplnie rozne historie.

A to lekarze malo zarabiaja ? Nie znam lekarza, ktory zarabia malo lub jest ubogi.

Znam mlodych lekarzy, ktorzy po 2 latahc pracy kupowali mieszkania i smaochody za gotowke, nie na raty. Inzynier czy magister o roznych specjalizacjach nie ejst w stanie pozwolic sobie na kredyt po takim czasie. Lekarze "pracuja" na 2-3 etatach, znaczy ciagna z nich kase, a faktycznie pracuja 8 max 10 h. DO tego maja sie za elite twierdzac, ze musieli studiowac i ciagle sie musza uczyc. Tego nawet komentowa cnie trzeba, kazda rozwijajaca sie branza wymaga ciaglej nauki i dostosowywania sie. Organizm ludzki przynajmneij sie nie zmienia. Odpowiedzialnosc - kazdy ma swoja wiec niech o niej tez niemowia. Przynajmniej za ich blad bedzie ich bronic rada lekarska, a swoj swojego nei uwali, wiec raczka raczke myje.

Do tego kazdy lekarz ma zapewniona prace, nie ma tak w zadnej innej dziedzinie pracy.

Stad tez marudzenie o marnym zarabianiu lekarzy to kpiny, szczegolnie gdy mamy tak ubogie spoleczenstwo. Wpierw trzeba sie zajac minimum pozwalajacym zyc, a nie wegetowac, dopiero pozniej tworzyc finansowe elity. No i oczywiscie za prace tylko na 1 etacie, opodatkowanym.

Powinni zarabiac tyle co urzędnicy nauczyciele itp i nie pracować na 8 etatach bo to jest smieszne......no prosze jaka to moze być skuteczność
a poza tym lekarz mówi to co pacjent chce usłyszeć taka jest prawda :)
w prywatnym gabinecie to cud miod malina..a w przychodni kazdy wie jak jest ;/

Powinni zarabiac tyle na ile zasluguja w mysl zasady "Jaka praca,taka placa " a nie odwrotnie.Usmialam sie z lekarza ,ktory pracujac od 7 do 16.30 zarabia w Niemczech 16 tysiecy zlotych a jego zona pracujaca w Polsce, za taka sama prace i ilosc godzin zarabia 4,500 zlotych. Drogi Panie doktorze procz tego,ze skonczyl Pan studia medyczne ,nie widze u Pana ani troche logicznego myslenia a tym bardziej prostego dzialania matematycznego. Pan nie zarabia wiecej od zony..Pan podal zarobki w zlotowkach....dzielac 16 tysiecy przez 4 (4 zlote kurs Euro) zarabia Pan okolo 125 euro mniej niz zona!!Pan za mieszkanie ok.50 m2 placi (liczymy w zlotowkach) bez mediow , okolo 1200 zlotych.Nie mowiac o innych kosztach ,jak wyzywienie, prad, gaz, oplaty abonamentowe i wiele innych ,ktore musi placic przecietny Niemiec.Zarabiaj Pan to euro w Niemczech ale wydawaj je Pan tez w Niemczech , to zmieni Pan zdanie. Nastepny "problem" biednych lekarzy....skad prawie kazdego z nich stac na ogromne domy, po kilka samochodow i wczasy w modnych miejscach wczasowych za granica, minimum dwa razy w roku???Chyba maja na swoich uslugach ...Merlina albo innego ,rownie utalentowanego czarodzieja.....hahahahaha.

Powodzenia na zachodzie Panowie doktorzy.....pracujcie i tam kupujcie chlebek za euro....ale nie odpowiadajcie jak Wam tam dobrze......i jak przylatujecie odwiedzac Rodzine w Polsce nie wywozcie na litosc Boska po kilka walizek zywnosci z Polski....przeciez tam zarabiacie "krocie" i stac Was na to...i nie probujcie mi wmowic ,ze na Zachodzie zywnosc jest niesmaczna....bo ja juz ja jem od ponad 25 lat!!!!A jak chce zjesc cos "polskiego" odwiedzam polskie sklepy,ktore maja cenny odpowiednie do Waszych zarobkow na Zachodzie!!
Z szacunkiem...zwykla pacjentka

trafiłem chyba na licytację, każdy wie lepiej ile zarabia lekarz i jaki ma majątek, więc przebijam: każdy lekarz zarabia 50 tys. na jednym etacie, nie, nawet 70 tys., jeżdzi 10 autami najlepszymi i najnowszymi naraz, ma 5 domów, w których ściany tapetuje pieniędzmi, ma po 5 żon (tylko 1 legalnie), no i w ogóle nie pracuje, tylko cały czas jeździ na wczasy zagraniczne... no i ciekawe, kto mnie przebije :)

Dokładnie.
Jestem inżynierem i nie mam anie mniejszej wiedzy ani mniejszego doświaczenia niż lekarz w moim wieku.
Róznica jest taka, że do lekarza przychodzą ludzie W ROZPACZY i wtedy za tę rozpacz lekarze łoją pacjenów finansowo.
Przykładowo 150 zł za godzinną wizytę z dzieckiem.
Nie ma w tym za grosz etyki, zresztą bardzo podobnie jak w przypadku prawników, czy firm nomen-omen pogrzebowych.
Moim zdaniem adekwatna jest średnia płaca dla lekarzy 40 zł brutto / 30 zł na rękę netto za godzinę pracy.
Oczywiście jak w każdym zawodzie będą jednostki wybitne, przeciętne i słabe.

-----
Gość
Inzynier czy magister o roznych specjalizacjach nie ejst w stanie pozwolic sobie na kredyt po takim czasie.
« Wróć do tematów
Do góry strony: Ile powinni zarabiać lekarze w szpitalach?