4
ppt
Ten temat ma:
  • Wyświetleń4
  • Odpowiedzi4
  • Ocen na +0
4 ppt ?

Ile powinny kosztować lekarstwa? (5)

pokaż odpowiedzi chronologicznie | od najwyższej oceny

Ile powinny kosztować lekarstwa?

Napisał(a): Gość -

W tym kraju jest tak, że lepiej od razu umrzeć niż chorować. Wróciłam właśnie z apteki i po prostu się załamałam. Mam tego pecha, że odważyłam się… zachorować. Głupie witaminy na odporność 30 zł, nie wspominając o reszcie lekarstw stricte przeznaczonych do mojej kuracji. Co dla mojego portfela jest olbrzymim obciążeniem. A lekarstwa trzeba nabywać co miesiąc. Wychodzi na to, że po prostu nie stać mnie, aby…. żyć.

Moim zdaniem ceny lekarstw są mocno zawyżone. Co sprawia, że ludzie muszą szukać wszędzie oszczędności, aby móc się leczyć. Niektórzy robią sobie przymusowe głodówki, aby wystarczyło na lekarstwa. Czym sobie bardziej szkodzą, paranoja!

A na refundację z NFZ-u chyba nie ma co liczyć?

Mamy jesień, więc każdy z nas jest bardzo narażony na zachorowanie i każdego z nas to dotyczy.

Czy podzielacie moje zdanie odnośnie zawyżonych cen lekarstw? Powinny być tańsze?
Albo więcej powinno być refundowanych z NFZ-u?

Jakie jest Wasze zdanie na ten temat?
INTERIA.PL

Re: Ile powinny kosztować lekarstwa?

Napisał(a): Gość -

Ze wszystkim jest tak, że wszystko powinno być dla nas tańsze, to jest oczywiste ;-))) Fakt, że niektóre leki kosztują, ale jeśli chodzi o zwykłe witaminy, suplementy i to co kupuje się generalnie bez recepty, to nie jest tak źle. Może po prostu nie korzystasz z naprawdę tanich aptek. Różnice potrafią być ogromne, może być tak, że zamiast zapłacić 30zł w drogiej aptekce zapłacisz 15zl w taniej. Często są tez różne promocje gdzie można popularne środki witaminowe itd nawet na zapas sobie kupić za grosze, ale trzeba poszperać. Nie wiem skąd jesteś, ale ja dla przykładu w Łodzi gdzie się "wprowadziłam" znalazłem aptekę porządną i tanią dopiero po wielu tygodniach szperania w sieci i na mieście aż dotarłam do taniej apteki za grosze w manufakturze. Różnice są bardzo konkretne, jeśli nawet na tanich lekarstwach jest różnica rzędu 15-30% to co dopiero jak trzeba kupić drogie, dużo pieniędzy zostaje w kieszeni. Ale wiadomo, niektóre lekarstwa na receptę kosztują, kwestia czy lek ejst refundowany czy nie.

Re: Ile powinny kosztować lekarstwa?

Napisał(a): Gość -

Na refundacje rzeczywiscie nie ma co liczyc, a niektore leki moga jeszcze podrozec. Handel lekami to niezly biznes, bo Polacy kupuja specyfiki apteczne na potege. Leki powinny byc tansze, ale nie beda... nie oszukujmy sie.

Reklama

Re: Ile powinny kosztować lekarstwa?

Napisał(a): Gość -

Bardzo duży wpływ na ceny leków mają same apteki przez narzucanie marż. Patrzcie na przykład: tamilu (lek na grypę) jest bardzo drogie (kosztuje ponad 120zł). Teraz w jakiejś aptece (bodajże w juvencie w łodzi) widziałem go za chyba 60zł. Widać można go sprzedać mnie nie? Trzeba by sie tu zastanoowiać nad ustawową regulacją cen leków, z tymże to zabiłoby wolny rynek w Polsce. I tak źle i tak nie dobrze.

Re: Ile powinny kosztować lekarstwa?

Napisał(a): Gość -

dokladnie - mniej, ale jedyne co to możemy sobie ponarzekać, jak ktoś ma trochę czasu i chęci aby zaoszczędzić to sobie poszpera po aptekach w mieści i znajdzie tańszą czy trafi na promocje jakąś ot taką jak ktoś wyżej pisze o tamiflu w juvencie no to OK, można czasem kupić znacznie taniej. Najgorsze, że u nas zawsze wszystko biegiem i nikt na nic czasu nie ma.

Reklama

« Wróć do tematów
Do góry strony: Ile powinny kosztować lekarstwa?