301
ppt
Ten temat ma:
  • Wyświetleń15 tys.
  • Odpowiedzi114
  • Ocen na +125
301 ppt ?

Ile Rydzyk Dostał Od Państwa (115)

pokaż odpowiedzi chronologicznie | od najwyższej oceny

Ile Rydzyk Dostał Od Państwa

Napisał(a): Marduk77 -

Serwis Oko Press wyliczył że pan Rydzyk i podmioty powiązane z nim dostały od 2016 roku około 214 milionów złotych, to dane na 23 lipca 2019 roku, więc trochę nieaktualne. Do wyliczeń Oko Press nie zostały wliczone dotacje dla fundacji Nasza Przyszłość.

I tak na prawdę nie wiadomo ile dokładnie tego było, bo "darczyńcy" mogli zaniżać kwoty, poza tym nie jest znana pełna lista "darczyńców".
W 2020 roku dostał chyba 64 mln zł, teraz pojawiają się głosy o 60 mln zł które niedługo do niego trafią.

Nie wiadomo ile dokładnie pan ojdyrektor Tadko Dojić dostał z budżetu państwa, kiedyś chyba trzeba będzie powołać komisję i sprawdzić to :D Ja stawiam że podmioty powiązane z Tadeuszem Rydzykiem dostaną w sumie około pół miliarda złotych do końca kadencji nierządu, ale mogę się mylić :)
Póki co w wyścigu o tytuł najhojniejszego "darczyńcy" prowadzi resort Piotra Glińskiego, Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego przekazało już w sumie ponad 120 mln zł na budowę pewnego muzeum.

Tak na marginesie, ciekawostką jest fakt że w 1998 roku Jarosław Kaczyński uważał pana Rydzyka i radio Maryja za ruską agenturę, 3 lata później potwierdził to. To chyba nie jest małżeństwo z miłości, to może być przymus i szantaż (PiS) :D

A tu jeszcze link do wyliczeń Oko Press aktualnych na dzień 23 lipca 2019 roku
https://oko.press/214-238-441-zl-na-dziela-o-rydzyka/
INTERIA.PL

Re: Ile Rydzyk Dostał Od Państwa

Napisał(a): Laila44 -

Na co ten "pan pączuś" wyda tyle kasy?Ciekawe ile bezdomnym albo biednym pomógł.Bo wiadomo tylko że to on od bezdomnego otrzymał prezent na czterech kołaach. Nablużniłabym więcej ale wstrzymuję się bo szkoda mi klawiatury.

Reklama

Napisał(a): ~organista -

~gość Wiesz ile RM płaci za koncesję na nadawanie na multipleksie?
Wiesz ile kosztuje 1 wóz transmisyjny?
Wiesz ile kosztuje 1 kamera telewizyjna?
Wiesz ile kosztował projekt i budowa świątyni?
Wiesz ile kosztowała budowa WSKSIM?
Goovno mnie to obchodzi. Redemptoryści to zakon mający zgodnie z regułą żyć w ascetycznym ubóstwie, posiadane dobra rozdawać biednym i bezradnym. Jak dotąd ubóstwo wyłącznie umysłowe, biedakom wydzierają ostatnie grosze a sami żyją w przepychu i luksusie.

Rydzyk jest istotnym elementem w laicyzacji Polski. Dzięki min. jego działaniom rośnie grono apostatów, odstępców od wiary. Pustoszejące świątynie i brak zaufania do duchownych też po części jest jego zasługą.
Kasa potrafi zabić wszystkie idee.

Napisał(a): Dobrawa1 -

~organista

Rydzyk jest istotnym elementem w laicyzacji Polski. Dzięki min. jego działaniom rośnie grono apostatów, odstępców od wiary. Pustoszejące świątynie i brak zaufania do duchownych też po części jest jego zasługą.
Bardzo się mylisz. Ojciec Rydzyk nie jest wieczny, tak, jak każdy z nas.
Teraz w dobie pandemii RM, Telewizja Trwam jest wielkim dobrodziejstwem dla ludzi starszych, chorych, niedołężnych, bojących się realnie pójśc do kościoła.
ci oglądajacy, słuchający ..płacili i płacą podatki do państwa, więc mają prawo oczekiwać korzystania ze wspomnianych mediów.

Reklama

Napisał(a): ~gość -

Dobrawa1
~organista

Teraz w dobie pandemii RM, Telewizja Trwam jest wielkim dobrodziejstwem dla ludzi starszych, chorych, niedołężnych, bojących się realnie pójśc do kościoła.
Akurat w piątki czyli teraz audycja dla młodych czyli dla nas 😁

Napisał(a): Dariyah -

Ludzi denerwuje, ze np. Owsiak dostaje pieniądze, przelewane z dobrego serca i dlatego uparcie chcą go rozliczać z każdej złotówki. Nie denerwuje ich za to, ze z ich własnych podatków płyną miliony do ojca Rydzyka. Nie ma więc znaczenia, ile rząd inwestuje w polityczna agitację prowadzona przez Tadzia, dopóki ludzie sami nie zrozumieją, kto ich tak naprawdę oszukuje.

Reklama

~gość
Dobrawa1
~organista

Akurat w piątki czyli teraz audycja dla młodych czyli dla nas 😁
Aż zajrzę:-)

Dariyah Ludzi denerwuje, ze np. Owsiak dostaje pieniądze, przelewane z dobrego serca i dlatego uparcie chcą go rozliczać z każdej złotówki. Nie denerwuje ich za to, ze z ich własnych podatków płyną miliony do ojca Rydzyka. Nie ma więc znaczenia, ile rząd inwestuje w polityczna agitację prowadzona przez Tadzia, dopóki ludzie sami nie zrozumieją, kto ich tak naprawdę oszukuje.
Zawsze mówię; kot Kaczyńskiego niewiele kosztuje, ot jak każdy kot:-)
Rydzyk dzieci nie ma, więc ich nie utrzymuje, kasy nie ładuje.
Może się mylę, ale jak czytałam o tych Owsiakowych spółkach...cała rodzina; dalsza i bliższa z tego żyje. Poza tym te festiwale w błocie z tłem narkotykowym w oddali..do datków mnie nie zachęcają
Na RM nie wpłacam, ale na misje na wschodzie ...i owszem. Tyle tam Polaków wypędzonych z Polski w skrajnym usbóstwie zyje!

Napisał(a): ~gość -

Dariyah Ludzi denerwuje, ze np. Owsiak dostaje pieniądze, przelewane z dobrego serca i dlatego uparcie chcą go rozliczać z każdej złotówki. Nie denerwuje ich za to, ze z ich własnych podatków płyną miliony do ojca Rydzyka. Nie ma więc znaczenia, ile rząd inwestuje w polityczna agitację prowadzona przez Tadzia, dopóki ludzie sami nie zrozumieją, kto ich tak naprawdę oszukuje.
ROBTA CO CHCETA, ale Uważam że KRĘCIOŁA OSZUKUJE

Dobrawa1
Zawsze mówię; kot Kaczyńskiego niewiele kosztuje, ot jak każdy kot:-)
Rydzyk dzieci nie ma, więc ich nie utrzymuje, kasy nie ładuje.
Może się mylę, ale jak czytałam o tych Owsiakowych spółkach...cała rodzina; dalsza i bliższa z tego żyje. Poza tym te festiwale w błocie z tłem narkotykowym w oddali..do datków mnie nie zachęcają
Na RM nie wpłacam, ale na misje na wschodzie ...i owszem. Tyle tam Polaków wypędzonych z Polski w skrajnym usbóstwie zyje!
Dobrawo, Ty jako osoba przywołująca innych do porządku, sama powinnaś wiedzieć, ze jeśli temat jest o Rydzyku, to o Owsiaku się nie pisze.

Na Rm nie trzeba wpłacać, skoro Rydzyk otrzymuje pieniądze z budżetu państwa. To są nasze podatki. A komu Rydzyk majątek zostawi? Nie bój sie, po jego śmierci, gromadka się znajdzie.

A Owsiak jak wiadomo, dostaje pieniądze z dobrego serca i najczęściej rozliczają go ci, co nic na orkiestrę nie dali.

Bądź jednak konsekwentna i trzymaj się tematu. Przypominam Jest o Rydzyku :-)

~gość
ROBTA CO CHCETA, ale Uważam że KRĘCIOŁA OSZUKUJE
Masz prawo tak uważać,

Ja uważam, ze Rydzyk nie słusznie otrzymuje dotacje.

Przypominam, że temat jest o ojcu Rydzyku, a nie o p. Owsiaku:-) Zatem, dlaczego ten twój wpis?
Dariyah

Dobrawo, Ty jako osoba przywołująca innych do porządku, sama powinnaś wiedzieć, ze jeśli temat jest o Rydzyku, to o Owsiaku się nie pisze.

Bądź konsekwentny:-)

Dobrawa1
Przypominam, że temat jest o ojcu Rydzyku, a nie o p. Owsiaku:-) Zatem, dlaczego ten twój wpis?
Dariyah

Bądź konsekwentny:-)
Bo ja ludzi nie upominam ze mają się trzymać tematu. Ty za to na każdym kroku.

O porównaniach słyszała? To stad ten wpis - takie ułatwienie, by zrozumieć, gdzie tkwi ludzka głupota. Ja porównuje, a Ty batalią wyjeżdzasz - ot różnica

Ps. I nadal nie trzymasz się wątku - dasz sobie za to po łapkach? Powinnaś ;-)
« Wróć do tematów
Do góry strony: Ile Rydzyk Dostał Od Państwa