323
ppt
Ten temat ma:
  • Wyświetleń15 tys.
  • Odpowiedzi127
  • Ocen na +153
323 ppt ?

Ile Rydzyk Dostał Od Państwa (128)

pokaż odpowiedzi chronologicznie | od najwyższej oceny

Re: Ile Rydzyk Dostał Od Państwa

Napisał(a): Dariyah -

Marduk77
Dariyah
Marduk77
Dariyah Możesz ale po co :-)

A wiesz co mi dziś znajoma wysłała, krąży list po sieci, ze fundacja Lux Veritas z ministerstwa rozwoju pracy i technologii dostała 335 669 zł choć nie ma jej na liście jako beneficjenta pomocy z tytułu świadczeń na postawie konkretnej ustawy :-) fajnie, co?

No to już wiem, ale nie napiszę :)

Poszukałem informacji na ten temat, rzeczywiście Lux Veritatis dostała te 335 669 zł, ale to nie wszystko. Nasza Przyszłość dostała 27 667 zł i Bonum 539 814 zł, tak podano w liście z Ministerstwa Rozwoju, Pracy i Technologii.

Dziwna sprawa, ponoć te pieniądze Lux Veritatis dostała z tarczy antykryzysowej, wszedłem na pewną stronę sprawdzić beneficjentów, nie ma informacji o tym. Za to znalazłem informację o tym że Lux Veritatis dostało 61 200 zł dnia 15 lipca 2020 roku, była to pomoc de minimis, i udzieliło jej Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego. O co tutaj chodzi? Wychodzi na to że gdyby nie pytanie senatora, to opinia publiczna mogłaby o tym nawet nie wiedzieć. Niemożliwym jest żeby oni od maja 2020 roku gdy to Lux Veritatis dostało pieniądze w ramach tarczy antykryzysowej, nie uaktualnili danych.

Sprawdziłem pozostałe podmioty, według tamtej bazy danych fundacja Nasza Przyszłość dostała pomoc de minimis 1.10.2020 roku w wysokości 18 241 zł. Poza tym fundacja ta dostała też w sumie 68 141 zł w ramach tarczy antykryzysowej, to były 3 pomoce, dwie w maju i jedna w lipcu. Ale nie ma w bazie danych żadnych informacji o tym żeby Ministerstwo Rozwoju, Pracy i Technologii przekazało jakąś pomoc podmiotom powiązanym z panem Tadeuszem Rydzykiem.
Już się gubię w tym :D

Polska to dziwny kraj, jak mawiał Zulu Gula, tutaj w dobie pandemii Ministerstwo Zdrowia przekazuje 421 tys złotych telewizji trwam żeby ona uświadamiała ludzi że rak jest groźny i że trzeba się profilaktycznie badać.

Żyjemy w państwie bezprawia lub też Prawa i Sprawiedliwości, jak kto woli :)
Tak a afera wybuchła, jak chcieli te dane utajnić, choć maja obowiązek ich upubliczniania ;-)

Nie chciałem wtedy rzucać zbyt ostrymi słowami :D Ale tu sytuacja jest jasna, to mi nie wygląda na zwykłe niedopatrzenie. Przed chwilą sprawdziłem bazę danych, dotąd jej nie uaktualnili :) Gdyby senator Krzysztof Brejza nie wysłał pytań o to do ministerstw, to my byśmy nawet nie wiedzieli o tym. A może korzystam ze złej bazy danych :D

Tak się zastanawiam, ciekawe czy PiS przekazywał tym fundacjom więcej pieniędzy poza wzrokiem opinii publicznej? Bo że ta partia jest do tego zdolna to już wiadomo.

I oczywiście że nie jest fajnie :)
Rydzyk dobrze wie, ze kiedyś źródełko wyschnie, dlatego wyciąga raczki po więcej i więcej. Czy inni tez dostali? No Szydło mówiła, ze wystarczy nie kraść, o naciąganiu i wspieraniu przyjaciół mowy nie było :-)

INTERIA.PL

Marduk77
Dariyah Rydzyk dobrze wie, ze kiedyś źródełko wyschnie, dlatego wyciąga raczki po więcej i więcej. Czy inni tez dostali? No Szydło mówiła, ze wystarczy nie kraść, o naciąganiu i wspieraniu przyjaciół mowy nie było :-)

No bo jak to tak, przyjaciołom nie pomagać? Nie wypada :D A to czasem nie zdezaktualizowało się te powiedzenie "wystarczy nie kraść"? Potem chyba było "oni kradli więcej" :)
Źródełko wyschnie, tylko ciekawe kiedy, gdy PiS od władzy odejdzie, czy może wtedy gdy państwo zbankrutuje :) Tak szczerze mówiąc ten szkodliwy rząd powinien odejść, ale nie ma kto go zastąpić, bo ta opozycja jakaś taka niemrawa, chyba nie pali im się do władzy :)
No teraz to już chyba i „ oni kradli więcej” straciło na znaczeniu. Opozycja to miernoty są... kogo oni do TVP wysyłają? Nic ciapy nie wiedza... Hołownia już tez dziaduje, lewica znowu umiera, czuje w kościach ze kot z Jarkiem ogarną i trzecia kadencje, Rydzyk bez wątpienia już nowa listę szykuje ;-)

Choć założymy jakaś fundacje po prawej stronie, może i nam sypną? ;-)

Napisał(a): Blandare51 -

Na konto rydzykowe wpłynęło minimum 298.000.000 zł z pieniędzy publicznych w ostatnich pięciu latach. Dokładnych danych brak, gdyż nie sposób uzyskać informację pomimo ustawy o otwartości życia publicznego.......

Reklama

Napisał(a): Marduk77 -

Dariyah No teraz to już chyba i „ oni kradli więcej” straciło na znaczeniu. Opozycja to miernoty są... kogo oni do TVP wysyłają? Nic ciapy nie wiedza... Hołownia już tez dziaduje, lewica znowu umiera, czuje w kościach ze kot z Jarkiem ogarną i trzecia kadencje, Rydzyk bez wątpienia już nowa listę szykuje ;-)

Tak, chyba straciło już na znaczeniu :)
Pamiętam jak kiedyś zakładaliśmy się o wybory 2019, ja twierdziłem że PiS je przegra, Ty twierdziłaś coś innego, no i miałaś rację, przegrałem czekoladę :D Żeby nie było tej trzeciej kadencji, tylko co się musi stać, jakieś niewyobrażalne trzęsienie sceny politycznej.
Ja poprę partię Hołowni jeśli do następnych wyborów nic ciekawego nie pojawi się na horyzoncie. Konfederacja odpada, nie podobają mi się oni, i trochę kojarzą mi się z pewnymi partiami z niechlubnego okresu lat 30 i 40 XX wieku :)
Widziałem przed chwilą najnowszy sondaż IBRIS, PiS ma 30%, Koalicja Obywatelska 19,6%, Polska 2050 ma 17,5%, Lewica 9,5%, Konfederacja 7,5%, PSL 5%. A może jeszcze jest jakaś nadzieja? :)

Założenie fundacji to chyba za mało, musiałbym pójść do zakonu, wtedy większe szanse miałbym żeby sobie zaskarbić sympatię PiSu :) A gdybym miał jakieś teczki, to na pewno by mnie lubili jeszcze bardziej, i mógłbym liczyć na dotacje :D

Marduk77
Dariyah No teraz to już chyba i „ oni kradli więcej” straciło na znaczeniu. Opozycja to miernoty są... kogo oni do TVP wysyłają? Nic ciapy nie wiedza... Hołownia już tez dziaduje, lewica znowu umiera, czuje w kościach ze kot z Jarkiem ogarną i trzecia kadencje, Rydzyk bez wątpienia już nowa listę szykuje ;-)

Tak, chyba straciło już na znaczeniu :)
Pamiętam jak kiedyś zakładaliśmy się o wybory 2019, ja twierdziłem że PiS je przegra, Ty twierdziłaś coś innego, no i miałaś rację, przegrałem czekoladę :D Żeby nie było tej trzeciej kadencji, tylko co się musi stać, jakieś niewyobrażalne trzęsienie sceny politycznej.
Ja poprę partię Hołowni jeśli do następnych wyborów nic ciekawego nie pojawi się na horyzoncie. Konfederacja odpada, nie podobają mi się oni, i trochę kojarzą mi się z pewnymi partiami z niechlubnego okresu lat 30 i 40 XX wieku :)
Widziałem przed chwilą najnowszy sondaż IBRIS, PiS ma 30%, Koalicja Obywatelska 19,6%, Polska 2050 ma 17,5%, Lewica 9,5%, Konfederacja 7,5%, PSL 5%. A może jeszcze jest jakaś nadzieja? :)

Założenie fundacji to chyba za mało, musiałbym pójść do zakonu, wtedy większe szanse miałbym żeby sobie zaskarbić sympatię PiSu :) A gdybym miał jakieś teczki, to na pewno by mnie lubili jeszcze bardziej, i mógłbym liczyć na dotacje :D
to lubie gorzka z pomarańcza :-)

Niby tak, ale zauważ, ze PiS za każdym razem ratuje się ze sztormu. Już kilka razy spadały im słupki i co? Problem polega na tym, ze opozycja nie ma pomysłu na siebie. Jeśli Hołownia dogadałby się z KO, to być może, ale to jest dużo mord do koryta, strasznie dużo. Kto na to pójdzie po ośmiu latach posuchy? Będą się żarli między sobą, a PiS będzie rósł w sile...

Będziemy zbierać teczki? Dobra :-) :-)

Reklama

Napisał(a): ~mki -

Ile dostał to dostał a ile rząd PiS-u jeszcze mu przekaże sam zapowiadał że będzie pukał . To jedno a czy ktoś podejmie się podliczyć ile rządy PO przekazały PO przez komisje majątkową , ja szacuje na kilkaset razy więcej . A i tak ich zdradzili majątki działki wzieli a poparcia zero i dobrze im tak .

Napisał(a): ~xrz -

~gość Wiesz ile RM płaci za koncesję na nadawanie na multipleksie?
Wiesz ile kosztuje 1 wóz transmisyjny?
Wiesz ile kosztuje 1 kamera telewizyjna?
Wiesz ile kosztował projekt i budowa świątyni?
Wiesz ile kosztowała budowa WSKSIM?

Reklama

Po upadku komunizmu Rydzyk wraca do Polski i w 1991 roku zakłada Radio Maryja. Skąd ma pieniądze?

– Dała mu je mieszkająca w Szwajcarii „mistyczka” Vassula Ryden. Przyznaje to zarówno ona, jak i sam Rydzyk w książce „Życie jest ciekawe. Z Ojcem Tadeuszem Rydzykiem CSsR rozmowy niedokończone”. To prawosławna Greczynka, mieszkająca w Szwajcarii, obracająca się w kręgach ekspertów ONZ i Banku Światowego, a równocześnie założyła coś w rodzaju sekty. W tym samym czasie, gdy dała Rydzykowi pieniądze na postawienie masztu radiowego, głosiła proroctwa, w których – jak przekonywała – sam Bóg mówił jej, że podniesie Rosję na szczyt świętości i że Rosja będzie rządzić resztą ludzkości. Afiszuje się z dostojnikami Cerkwi.

Wydatki Ministerstwa Sprawiedliwości
Posted on 20/08/2019
25/08/2019
by in Gospodarcze

O 472 mln zł zwiększyły się wydatki w kategorii Ministerstwo Sprawiedliwości zapisane w Ustawie Budżetowej między rokiem 2011 a 2019 (wzrost z 191,3 mln do 665,1 mln zł).

W latach 2011-2015 wzrost wyniósł 26,4 mln zł, podczas gdy w latach 2015-2019 – 445,6 mln zł (wzrost ponad 3-krotny).

Ile z tego dostał Rydzyk? Nie mam danych. Słyszałem, że 17 milionów....
« Wróć do tematów
Do góry strony: Ile Rydzyk Dostał Od Państwa