15
ppt
Ten temat ma:
  • Wyświetleń216
  • Odpowiedzi13
  • Ocen na +-13
15 ppt ?

Ile trwa owulacja? (14)

pokaż odpowiedzi chronologicznie | od najwyższej oceny

Ile trwa owulacja?

Napisał(a): Gość -

Czy ktoś wie ile dni tak naprawdę trwa owulacja, czyli czas kiedy można zajść w ciążę? Słyszałam że to jest tylko dzień, ale skoro tak, to dlaczego w kalendarzyku dni płodnych jest w miesiącu tak dużo? Może mi ktoś wyjaśnić jak to w końcu z tą owulacją jest? Ile na ogół trwa owulacja u kobiety miesiączkującej regularnie co 29 dni?
INTERIA.PL

Reklama

Re: Ile trwa owulacja?

Napisał(a): gość -

Na ogół owulacja trwa około 48 godzin. Jednak u każdej może być trochę inaczej. W każdym razie to jest czas największej płodności i wtedy masz największe prawdopodobieństwo zajścia w ciążę. Ale to nie oznacza, że w pozostałe dni jesteś niepłodna. Jak wiesz, (lub nie :P) plemniki w ciele kobiety mogą przetrwać (w ekstremalnych przypadkach) nawet siedem dni! Dlatego nawet jeżeli są wprowadzone kilka dni przed owulacją to sobie na tą owulację mogą "poczekać" :D Stąd tyle dni płodnych w kalendarzyku, ponieważ liczą się też takie dni. Poza tym nikt nie przewidzi, kiedy dokładnie jest owulacja, więc dodatkowo kilka dni po owulacji też uznaje się za dni płodne, tak na wszelki wypadek. Często kobiety potrafią poznać po sobie kiedy mają owulację. Wiąże się to na przykład z podwyższonym libido.

Reklama

Reklama

Re: Ile trwa owulacja?

Napisał(a): ~majka -

~marta Ja też należę do osób którym określenie dni płodnych przez Ovu Control realnie pomogło. Jeśli ktoś ma problem z zajściem w ciążę warto spróbować takiego testu i sprawdzić czy problem nie leży właśnie tutaj.
Staraliśmy się z mężem o dziecko i nie spodziewałam się, że jest coś takiego jak Ovu control i można sobie wyznaczyć w dokładny sposób płodne dni. Ciekawe rozwiązanie i podobne jak mówią użytkowniczki rzeczywiście w praktyce się sprawdza więc może warto spróbować.
« Wróć do tematów
Do góry strony: Ile trwa owulacja?