1 tys.
ppt
Ten temat ma:
  • Wyświetleń70 tys.
  • Odpowiedzi335
  • Ocen na +338
1 tys. ppt ?

Ile zarabia ksiądz? (336)

pokaż odpowiedzi chronologicznie | od najwyższej oceny

Re: Ile zarabia ksiądz?

Napisał(a): ~kościelny -

~Giez Księża nie zarabiają /chyba ci co prowadzą Religię w szkole/. Księża otrzymują się z datków za zamówiona mszę, udzielenie chrztu, ślubu, oraz prowadzenie konduktu pogrzebowego. Zbiórka na tacę pokrywa utrzymanie Świątyni /oświetlenie, ogrzewanie/ resztą datków zarządza rada parafialne. Gdyby autor artykułu, był gramotny to taki głupawy tytuł by nie wstawił
Słuchaj pzestań walić takie bzdury ze księża utzymująsię tylko z tego do kościoła nalezy ziemia która to ziemia miała utrzymywać właśnie tych darmozjadów ziemi nie uprawiają a dotacje dostają mało tego jeszcze dzierżawę od hektara 500) zł polskich tyle przynajmniej kasuje nasz probolinek a ma 60 hektarów oblicz jaka to kasa
INTERIA.PL

Re: Ile zarabia ksiądz?

Napisał(a): ~KOŚCIELNY -

gość Ksiądz też jest podatnikiem. Proszę zadzwonić do Urzędu Skarbowego i zapytać się czy księża płacą podatki.
Usłyszy obiegowa informację i powtarza.
KSIĄDZ PŁACI PODATEK TYLKO NIE POWIEDZIAŁEŚ OD CZEGO BO NIE OD KASY KTÓRĄ DOSTAJE ZA ODPRAWIONĄ MSZE ANI ZA POCHÓWEK ANI ZA CHRZEST ANI ZA ŚLUB TO CZYSTA KASA DLA NIEGO

Re: Ile zarabia ksiądz?

Napisał(a): ~mysz kościelna -

To nie powołanie to super praca ; kto chrzcił dziecko,obchodził roczek dziecka,komunia,bierzmowanie,ślub,w ciągu roku msza urodzinowa, i etc na mszach są różne intencje A organista to już STAŃCZYK na całego kasę łoji z nas w naszym kościele na który płacimy ,za organy też jako parafianie zapłaciliśmy za każdy remont też placimy a taki pasibrzuch organista kasę łoji i nie rozlicza się w Urzędzie Skarbowym.TO JEST PRZYZWOLENIE.,Za to wszystko się płaci nic nie jest za darmo .I jako katoli uważam że POGRZEB POWINIEN BYĆ ZA DARMO .
A nie jak do mnie ks. powiedział dziesięć lat temu nie mniej jak siedemset złotych za pogrzeb matki.BEZ DYSKUSJI.

Re: Ile zarabia ksiądz?

Napisał(a): gość -

No nie zle. Na dodatek z klamstwa. W Biblii nie ma zadnych Sakramentow czyli: chrztow dzieci, 1komunii, bierzmowania, cyrku na pogrzebach, cyrku na slubach, a potem kupa kasy za koscielny rozwod, pielgrzymki I czczenie "swietych" Marii. Przy okazji sprzedaz obrazkow, figorek, rozancow. Ludzie to jest kasa!!!!!! Jezus chodzil za darmo nauczal. Ksiadz chodzi po koledzie I dawaj, dawaj. Dawajcie sie dalej robic w bambuko. Co innego gdyby kler nauczal prawdy. Pozdrawiam. Czytajcie Biblie poznacie prawde.

Re: Ile zarabia ksiądz?

Napisał(a): ~Gonzalez -

W Polsce ksiądz i polityk to dwie nacje które " zarabiają " o tyle za dużo o ile usiłują nam wmawiać że są nam niezbędni do życia i trwania . To co " kradną ' z państwowej kasy to są zmarnowane pieniądze ale też absolutnie im nie należne choć oni uważają zawsze że dostają za mało za swoją " ciężką krwawicę " . Przedstawiciele tych dwóch grup powinni co najwyżej dostać po 2000 tysiące złotych na łeb i to za konkretną pracę typu , zamiatanie ulicy rankiem czy też w każdy weekend praca przy porządkowaniu miast , miasteczek i wsi

Re: Ile zarabia ksiądz?

Napisał(a): ~Lodzianin -

best74
~Gość
~Gość
best74
~mirka
best74
~gość
best74 Ksiądz nie otrzymuje żadnej pensji, żyje z funduszu kościelnego.
A czy ten fundusz kościelny, to właśnie nie jest pensja? Tylko właśnie pracodawcą jest Kościół? Zatem księżą otrzymują comiesięczną stałą kasę na konto - czyli jak pensja!
Jednak z tego muszą utrzymać kościół, plebanię, gospodynię, chór, organistę, kościelnego, płacić za remonty, wywózkę śmiecie, wodę, prąd itd. ksiądz też musi coś jeść!
A w życiu! organista, remonty itp. wszystko jest za kase parafian! "Co łaska" mówi Ci to coś? Poza tym na każdej mszy zbierany jest hajs. Wychodzi na to że bycie księdzem to najbardziej opłacalny zawód!
Wcale tak nie jest, gdyż ksiądz musi ponad 80% zebranych pieniędzy wysłać do kurii! Zostają na prawdę śmieszne pieniądze. Czym mniejsza miejscowość, tym skromniej. Chyba że taki ksiądz w Warszawie, podobno ma 7 razy więcej od księdza z małej miejscowości. Jeżeli taki ksiądz na prowincji ma do przeżycia 1000 zł, to tak w Warszawie ma 7000.
Nie bądź naiwny 80% do kurii? Walio cię? Reforma zakłada, że każda parafia ma wpłacać do kurialnej kasy podatek w wysokości 5,50 zł rocznie od każdego mieszkańca. Baranki same za siebie płacą nie pitol, jakie 80% od księdza?!

Jakie są opłaty w innych diecezjach? W archidiecezji stawek nie ma. Księża co miesiąc wpłacają ofiary na seminarium, liceum katolickie w Henrykowie i na dom księży emerytów. Co miesiąc każda parafia wpłaca też pewną część pieniędzy z datków, zależnie od liczby wiernych, na rzecz kurii. Przekazuje też jedną trzecią ofiar kolędowych.

Jakie qu...wa ponad 80% z zebranych pieniędzy w jakim ty świecie żyjesz?! Puknij się lepiej w czoło zanim oddasz takiemu pasożytowi połowę emerytury.
Nie chciał byś żyć za takie pieniądze co ksiądz! Dalsza dyskusja z tobą nie ma sensu, gdyż nienawiść do kościoła wyssałeś z mlekiem matki i nienawiść zalewa ci mózg!
A Ty wyssales glupote z piersi matki. Tak mowiac ponizasz wlasna matke. Czy ma sie wstydzic ze takiego glaba urodzila, ktorego niczego sensownego nie mozna bylo nauczyc, ani rozwijac jego inteligencji. pamiec mozna miec ale nie ma to nic wspolnego z rozumem i inteligencja
« Wróć do tematów
Do góry strony: Ile zarabia ksiądz?