21
ppt
Ten temat ma:
  • Wyświetleń90
  • Odpowiedzi15
  • Ocen na +20
21 ppt ?

Im mocniej chcę się zbliżyć do boga, tym wiecej się od niego oddalam, (16)

pokaż odpowiedzi chronologicznie | od najwyższej oceny

Im mocniej chcę się zbliżyć do boga, tym wiecej się od niego oddalam,

Napisał(a): ireneo -

Zainteresowały mnie msze intencyjne. Obok są nieintencyjne. Kościół decyduje o tym jakie. bywają tak bardzo intencyjne, że odczytywanie intencji zajmuje z 15 minut. zatem hurtowe. Ponieważ intencyjne są opłacane, wnioskuję, że opłacający wierzą iż będą skuteczniejsze od innych. Msze adresowane są do niebios, bo tam pan króluje.Wynikać z tego może jedno - księża sugerują iż za kasę bóg zrobi więcej. może być jeszcze alternatywne, ze sami za kasę robią te modlitwy skuteczniej. Innej możliwości nie może być. Jeśli tak, to zaczyna się kwadratura koła. Jeden da 500, drugi 1000 inny 1500 itd, nawet w nieskończoność.
Zrozumiałbym, gdyby rzecz dotyczyła np. adwokata, ale księdza? No i w ostatecznym rozrachunku, boga.
Sugestia jest w tym finansowym kieracie jedna - jesteś bogatszy, do boga ci bliżej.
I ostatnie spostrzeżenie. księża robią tak, że o intencjach powiadamiają (odczytują) zebranych, albo nie.
To kolejne dzielenie podobne do witania obecnych. Kilkoro się wyczytuje, innych pomija. Zatem lepsi i nie warci wzmianki. Oznacza to, że nic by się nie stało, a może i lepiej, gdyby ich nie było. I tak to trzeba odnieść do intencji. Jeśli przy tym za nie bierze się uposażenie, to oznacza tylko fałsz, obłudę, a więc same obrzydliwości. I dlatego mnie do nich coraz odleglej, obrzydliwie daleko..
INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Re: Im mocniej chcę się zbliżyć do boga, tym wiecej się od niego oddalam,

gość Talmudyczna wizja Boga.
Talmud zajmuje się zasadami, normami zachowań społecznych. Kler kieruje się tylko sposobami dojenia. W tym nie opiera się na przesłankach religijnych a prawie popytu i podaży. Religia służy im do teorzenia popytu.

Reklama

Napisał(a): MissSilentMegan -

Czyli Juda (2 Mch rozdz. 12) zrobił dokładnie to samo co wierzący dzisiaj robią - m.in. płacą w intencji za zmarłego.

Napisał(a): Stefan -

Miss, tu nie o tym bo Juda zamówił modły ofiarne i w intencji tylko poległych a nie wiązankę za co się dało. Wtedy to było normą i traktowano jako ofiarę składaną bogom. Kapłani musieli odprawić za to za co wzięli datki a ci co dali pilnowali, żeby nie modlili się za innych. Paulinie mogli za kasę modlić się nawet za O. Rydzyka czy ONR.

Napisał(a): MissSilentMegan -

Stefan Miss, tu nie o tym bo Juda zamówił modły ofiarne i w intencji tylko poległych a nie wiązankę za co się dało. Wtedy to było normą i traktowano jako ofiarę składaną bogom. Kapłani musieli odprawić za to za co wzięli datki a ci co dali pilnowali, żeby nie modlili się za innych. Paulinie mogli za kasę modlić się nawet za O. Rydzyka czy ONR.
Intencje są różne Stefan.

Mój nick to MissSilentMegan a nie Miss!

MissSilentMegan
Stefan Miss, tu nie o tym bo Juda zamówił modły ofiarne i w intencji tylko poległych a nie wiązankę za co się dało. Wtedy to było normą i traktowano jako ofiarę składaną bogom. Kapłani musieli odprawić za to za co wzięli datki a ci co dali pilnowali, żeby nie modlili się za innych. Paulinie mogli za kasę modlić się nawet za O. Rydzyka czy ONR.
Intencje są różne Stefan.

Mój nick to MissSilentMegan a nie Miss!
Nie odnosisz się do tematu a dodajesz inny wątek. Temat nie jest o inyencjach a o manipulowaniu intencjami. Podałaś przykład płatnej mszy ( modłów). Zapytałem o sens mszy odpraeianych cyklicznie, takich, w których nie ma wykupionych intencji. Czy mają mniejsze znaczenie niż te wykupione ? Poza tym jaki sens mają msze nafaszerowane intencjami, których wyczytanie zajmuje kilkanaście minut. Przecież to normalny biznes, kupczenie świątynią jak wówczas, gdy Jezus kupczących z domu pana pognał.

Napisał(a): ~Życzę Tobie -

Niech się weseli święty,
Bo bliski jest zwycięstwa,
Niech się raduje grzesznik,
Bo dane jest mu przebaczenie.
Niech powróci do życia poganin,
Bo do życia jest powołany.
W małym Świętym Dziecku Bóg ułatwia nam Zbawienie.
Niech Gwiazda Betlejemska zwiastuje nam,
W sercu na nowo tę Dobrą Nowinę,
Niech się rozraduje serce i uwierzy Jezusowi,
Niech się umocni nadzieją na cały Nowiuteńki 2019 Rok...

Tylko tyle.

Gość On jest jak kundel co na widok drzewka chce mu się siusiać i oznaczyć teren. Tu więcej takich.
No dobra, te przypadłości uwidaczniają, ale przecież też mic do tematu nie wniosłeś.

gość A tobie co się stało z tym święty, nie zrozumiałeś tematu? Idź smrodzić spamerze do Wiosenki czy Karola. Co za typy.
Spam oczywisty, ale przecież nie zgłosiłem intencji by dyskutować o poziomie kultury w ten sposób prezentowany. W temacie interesuje mnie morale kościelnych hierarchów. Ta jest równie naganna jak postawa wielu i w tym temacie.
« Wróć do tematów
Do góry strony: Im mocniej chcę się zbliżyć do boga, tym wiecej się od niego oddalam,