52
ppt
Ten temat ma:
  • Wyświetleń2 tys.
  • Odpowiedzi29
  • Ocen na +0
52 ppt ?

Indyk na Boże Narodzenie? (30)

pokaż odpowiedzi chronologicznie | od najwyższej oceny

Indyk na Boże Narodzenie?

Napisał(a): Gość -

Wiem, że w takiej na przykład Francji jada się indyka w Wigilię, ale aż na takie nowatorstwo bym nie poszła, jednak indyk na obiad w pierwsze lub drugie święto... Co o tym sądzicie? Ja się waham, głównie dlatego, że nigdy nie przygotowywałam indyka i nie wiem, jak by mi to poszło, a nieudany obiad w święta to byłaby straszna rzecz. Ale kusi mnie, kusi.
Może ktoś z Was kiedyś przyrządzał indyka? Albo planuje przygotować go na święta?
INTERIA.PL

Re: Indyk na Boże Narodzenie?

Napisał(a): gość -

Na wigilię może nie koniecznie indyk, jakoś nie wyobrażam sobie mięsa na kolacji wigilijnej, ale w święta jak najbardziej. Podaje sprawdzony przepis. potrzebny przede wszystkim indyk:), a do farszu 20 dag wątróbki z kurczaka, jedno jajko, jedna czerstwa bułka, 10 dag rodzynków, łyżeczka gałki muszkatołowej, do smaku pieprz i sól. Indyka posolić i popieprzyć, natrzeć oliwą i odstawić na kilka godzin. Namoczoną i odciśniętą bułkę, jajko, łyżkę oliwy,zmieloną wątróbkę, rodzynki, żółtko oraz przypraw wymieszać razem. Białko ubić i dodać do pozostałych składników. Napełnić nadzieniem indyka, polać jeszcze kilkoma łyżkami oliwy, piec około 2 godz w temp 200 C. i gotowe :)pychotka

Napisał(a): moonlight -

Odnosnie tych wypowiedzi na temat indyka na Wigilie, proponuje aby zamiast ogladac

durne filmy, przygotowac sie do Wigilii, przeczytac, przemyslec i zaczac zyc jak dobry

chrzescijanin a nie jak wspolczesny poganin.

W Google wypisac: tradycja wigilijna na Boze Narodzenie.

Znajduja sie tam madre wyjasnienia, miedzy innymi Beaty Wlodarczyk, na temat Wigilii.

Napisał(a): gość -

od wielu lat przygotowuję indyka nadziewanego w pierwszy dzień świąt, i większość rodziny jest zadowolona. Mięso z tego ptaka jest tak różnorodne, smaczne i w takiej ilości , że starcza na kolejne dni poświąteczne z jakąś małą przeróbką. Szczerze polecam i pozdrawiam Dodi

Napisał(a): Gość -

Jezeli masz indyka co roku, to nie nazywaj tego wigilia, poniewaz osmieszasz sie i

masz powazne braki w znajomosci naszych chrzescijanskich zwyczajow.

Bo tak inni robia.... zdechle ryby plyna z pradem rzeki a zdrowe....?[/cytat]

Jakich zwyczajów? Od kilku lat, zgodnie z tradycją chrześcijańską na całym świecie, w czasie Wigilii post już nie obowiązuje. Można jeść ryby (zgodnie z tradycją przedwojenną karpia jadłaby biedota, chyba, że chodzi o tradycję komunistyczną, to jest ok), ale można jeść mięso. Ja z założenia mięsa nie jem, ale na stole Wigilijnym przeszkadza mi mniej niż błotnisty karp.
« Wróć do tematów
Użytkownicy poszukiwali
  • indyk na wigilie
  • indyk na swieta
Do góry strony: Indyk na Boże Narodzenie?