Komentarze (328)

Dodaj komentarz

Napisał(a): Ateista -

był taki kawał o toważyszah z zsrr. tato ruskie polecieli w kosmos ! tata: wszystkie ? synek: nie ! tylko jeden ! tata: to co mi ty.lek zawracasz !!!! a to juz nie kawał : jestem oświeconym ateistom , wieżem w płaskom ziemiem i pohodzem od maupy ( albo nawet i lemóra ! )
Odpowiedzi (1)

Napisał(a): JzB -

49 lat temu rozpoczęła się wyprawa Apollo 11. Neil Armstrong, Buzz Aldrin i Michael Collins wystartowali na pokładzie statku dowodzenia Apollo CSM, połączonego z lądownikiem księżycowym LM. Obydwa statki wyniosła ku Księżycowi potężna rakieta Saturn V.
Odpowiedzi (4)

Napisał(a): Ateista -

był taki kawał o toważyszah z zsrr. tato ruskie polecieli w kosmos ! tata: wszystkie ? synek: nie ! tylko jeden ! tata: to co mi ty.lek zawracasz !!!! a to juz nie kawał : jestem oświeconym ateistom , wieżem w płaskom ziemiem i pohodzem od maupy ( albo nawet i lemóra ! )
Odpowiedź (0)

Napisał(a): ? -

Kosmiczny czarodziej stworzył świat w 6 dni 7 dnia zaś odpoczywał bo się zmęczył. W raju był Adam i Ewa i mieli 2 synów skąd wiec wzieli się inni ludzie? Dlaczego Jezus nigdy nie napisał żadnej ewangeli?. Religia to ściema służąca do kontroli ciemnego ludu. A może jednak Bóg istnieje tylko który jest prawdziwy? Ozyrys? Jahwe? może Wisznu?
Odpowiedzi (42)

Napisał(a): już startują ? -

Chcą wrzucić na giełdę warszawską akcje tego przedsięwzięcia ? ,
Odpowiedzi (1)

Napisał(a): Tak pytam -

Dlaczego na niby zdjęciach z nibylądowania na Księżycu nie widać gwiazd ? Nic nie widać !
Odpowiedzi (5)

Napisał(a): sdfsdf -

Cały ? Super, żegnamy Izrael, witamy pokój.
Odpowiedź (0)

Napisał(a): Marsjanin. -

Patrzę na zdjęcie tego Lądownika i nasuwa mi się paranoja techniczna ( 50-lat ) wszystkich lądowników co dotychczas były i lądowały na Księżycu łącznie z LM Apollo załogowym. Chodzi mi o budowę , zbiorniki i silniki do lądowania od spodu ,a aparatura i Łaziki na górze ,na piętrze i po Lądowaniu z tego 1-go piętra albo zjeżdżają łaziki ,albo schodzą po chybotliwej drabince Ludzie w nieporęcznych skafandrach które idzie łatwo rozerwać skacząc z ostatniego stopnia tej drabinki z 1-metra. Widzieliśmy to na filmach ,jak to jest niebezpieczne dla Ludzi i dla Łazików zjeżdżających na grunt Księżycach po tych Rynnach. Ostatnio pokazał to Chiński Lądownik i Łazik Yutu. Ten tu na zdjęciu jest Technicznie taki sam i jak by te okrągłe ,czerwone zbiorniki z dołu ,przenieść na górę gdzie widać te niebieskie panele ,a je umieścić i aparaturę ,potem na tych zbiornikach ,a silniki 4-ry umieścić pomiędzy 4-ry nogi z boku pod kątem rozwartym ,to Łazik idzie umieścić od spodu na miejscu tych zbiorników i dysz silników w Adapterze ( taki jaki wypuszcza kilku tonowe Satelity z ostatniego stopnia rakiet ) i to kołami do dołu, tak żeby Nogi były dłuższe o 10-15 cm. Po wylądowaniu tak skonstruowanego Lądownika po wyłączeniu silników Łazik wisi pomiędzy nogami i silnikami 10-cm. nad Gruntem i na sygnał z Ziemi jest Łazik Uwalniany z Adaptera i od razu z 6- x mniejszą Grawitacją niż na Ziemi ,delikatnie siada na swoich Kołach bezpośrednio na Gruncie Księżyca i od razu na sygnał z Ziemi wyjeżdża z pod lądownika na Rekonesans po Księżycu. Ta Konstrukcja jest tak prosta ,że aż dziw bierze ,że dotychczas żadne Państwo co wysyłało Łaziki na Księżyc z takiej prostej technicznej możliwości nie skorzystało i nie wymyśliło. Tak samo można posłać na Księżyc dużym 20-t. Lądownikiem Hermetyczny Pojazd Mobilny NASA ( ten z tymi Skafandrami z tyłu dwoma ) z Załogą w środku zawieszonym od spodu na miejscu tego Łazika . Mocowany do Adaptera w dachu i od spodu Lądownika. Tak samo ,siada Lądownik z Pojazdem Mobilnym z Orbity Księżyca na gruncie ,silniki Stop, załoga w środku PM zwalnia go z Adaptera i PM siada bezpośrednio z Załoga na Gruncie Księżyca ,uruchamia pojazd i od razu wyjeżdża w teren na rekonesans po Księżycu. To tak proste konstrukcyjnie ,że się staje niewiarygodne że jeszcze nikt tego nie zbudował dla wszelkiego Materiału BAZY i Pojazdów ,Łazików umieszczanych na Księżycu .Ten Lądownik ,jak sobie sam przywiezie Automatycznie wcześniej Paliwo na miejscu PM ,to może odlecieć potem z PM na Orbitę Księżyca do Stacji . To jest Lądownik jednostopniowy i po odlotach wielorazowych nic na Księżycu nie zostawia konstrukcyjnie po sobie.
Odpowiedzi (19)

Napisał(a): JzB -

Dziś mija 49 rocznica rozpoczęcia wyprawy Apollo 11.
Odpowiedzi (1)
Odpowiedź (0)
Dodaj komentarz