171
ppt
Ten temat ma:
  • Wyświetleń1 tys.
  • Odpowiedzi156
  • Ocen na +15
171 ppt ?

ja jestem za (157)

pokaż odpowiedzi chronologicznie | od najwyższej oceny

ja jestem za

Napisał(a): beddame -

jestem za powrotem religii do salek katechetycznych, za wykresleniem z kalendarza panstwowego- mowie o urlopach-swiat koscielnych- interesuje mnie ile osob jest naprawde wierzacych. tzn ilu bedzie posylac swoje dzieci po szkole na religie i ilu po robocie pujdzie do kosciola na Msze Sw.pisze to jako osoba wierzacai praktykujaca. nie chce nikogo urazic, cce tylko wreszcie by skonczyly sie dyskusje niby ateistow i swietowanie przez niby katolikow. A wy co o tym myslicie?
INTERIA.PL

Re: ja jestem za

Napisał(a): Gość -

oczywiscie ze tak ) religia w szkolach to jakas porazka , religia powinna byc religia , uczyc podstawowych wartosci religijnych , salki stija puste albo kosciol wynajmuje ) no chyba ze ksieza chca MIEC pensje bo to moze oto chodzi ) poprostu jest wakat .......)

Religia w placówkach publicznych państwowych to nic innego jak państwo wyznaniowe równie dobrze można nauczać marksizmu i leninizmu czego nikt nie chce.
Szkoła ma uczyć przedmiotów ścisłych historii i poprawnego języka oraz logiki a nie pozyskiwać potencjalnych wiernych.

Reklama

aida174 oczywiscie ze tak ) religia w szkolach to jakas porazka , religia powinna byc religia , uczyc podstawowych wartosci religijnych , salki stija puste albo kosciol wynajmuje ) no chyba ze ksieza chca MIEC pensje bo to moze oto chodzi ) poprostu jest wakat .......)
powiem ci tak- w latach 80' kiedy religia weszla do szkol- pisze z mojego doswiadczenia- bylismy zadowoleni bo zyjac na zadupiu gdzie gmina ma w dupie mieszkancow - musilismy isc do salki z buta niewazne czy bloto, zimno czy snieg.

beatrycze Religia w placówkach publicznych państwowych to nic innego jak państwo wyznaniowe równie dobrze można nauczać marksizmu i leninizmu czego nikt nie chce.
Szkoła ma uczyć przedmiotów ścisłych historii i poprawnego języka oraz logiki a nie pozyskiwać potencjalnych wiernych.
marksizm i leninzm- jest wykladany na l historii

Reklama

beddame
beatrycze Religia w placówkach publicznych państwowych to nic innego jak państwo wyznaniowe równie dobrze można nauczać marksizmu i leninizmu czego nikt nie chce.
Oczywiście że tak podobnie jak historia chrześcijaństwa ale nie jest przedmiotem osobnym.
Religia w szkołach została wprowadzona w bezmyślnym amoku po upadku jedynie słusznego światopoglądu nauczanego jako wychowanie obywatelskie.

beddame
aida174 oczywiscie ze tak ) religia w szkolach to jakas porazka , religia powinna byc religia , uczyc podstawowych wartosci religijnych , salki stija puste albo kosciol wynajmuje ) no chyba ze ksieza chca MIEC pensje bo to moze oto chodzi ) poprostu jest wakat .......)
powiem ci tak- w latach 80' kiedy religia weszla do szkol- pisze z mojego doswiadczenia- bylismy zadowoleni bo zyjac na zadupiu gdzie gmina ma w dupie mieszkancow - musilismy isc do salki z buta niewazne czy bloto, zimno czy snieg.
A do szkoły chodziłaś po czerwonym dywanie?

Reklama

Napisał(a): Kwiat -

Za dużo jest świąt kościelnych, długich weekendów i wolnych dni spowodowanych tymi wydumanymi świętami.

Dopóki Kościół Rzymsko Katolicki będzie się modlił do boga Abrahama (Jahwe czy Allaha), dopóty moje dzieci z tą religią nie będą miały do czynienia ani w szkole ani w salach katechetycznych.

Współcześnie nauczanie religii jest zbędne, istnieje Konstytucja RP, Kodeks Karny, odpowiednie ustawy. Nie trzeba być wyznawcą jakiejś religii, tylko żyć w zgodzie z panującym prawem

beatrycze
beddame
Oczywiście że tak podobnie jak historia chrześcijaństwa ale nie jest przedmiotem osobnym.
Religia w szkołach została wprowadzona w bezmyślnym amoku po upadku jedynie słusznego światopoglądu nauczanego jako wychowanie obywatelskie.
czyli dla ciebie komunizm byl slusznymswiatopogladem?

Kwiat Za dużo jest świąt kościelnych, długich weekendów i wolnych dni spowodowanych tymi wydumanymi świętami.

Dopóki Kościół Rzymsko Katolicki będzie się modlił do boga Abrahama (Jahwe czy Allaha), dopóty moje dzieci z tą religią nie będą miały do czynienia ani w szkole ani w salach katechetycznych.

Współcześnie nauczanie religii jest zbędne, istnieje Konstytucja RP, Kodeks Karny, odpowiednie ustawy. Nie trzeba być wyznawcą jakiejś religii, tylko żyć w zgodzie z panującym prawem
za duzo swiat i swietowanych niegodnie.
a jakiego ty jestes wyznania? tak z ciekawosci pytam

beddame
beatrycze
beddame
czyli dla ciebie komunizm byl slusznymswiatopogladem?
Nie.
Podobnie jak wiara katolicka.

Napisał(a): Kwiat -

beddame
Kwiat Za dużo jest świąt kościelnych, długich weekendów i wolnych dni spowodowanych tymi wydumanymi świętami.

za duzo swiat i swietowanych niegodnie.
a jakiego ty jestes wyznania? tak z ciekawosci pytam
Siebie sama zapytaj czy twoja religia jest chrześcijańska czy judaistyczna? Ja nie należę do jakiegoś wyznania, po prostu żyję wg nauk Jezusa Chrystusa;)
« Wróć do tematów
Do góry strony: ja jestem za