47
ppt
Ten temat ma:
  • Wyświetleń270
  • Odpowiedzi44
  • Ocen na +0
47 ppt ?

Jadłospis na wesele (45)

pokaż odpowiedzi chronologicznie | od najwyższej oceny

Jadłospis na wesele

Napisał(a): ~pannamloda -

Jadłospis na wesele to jedna z najważniejszych spraw, zaraz po orkiestrze. Organizuję takie tradycyjne wesele i chciałabym, żeby jadłospis był też w miarę tradycyjny. Będzie trochę starszych ludzi, więc nie chcę, żeby czuli się skrępowani gdy w jadłospisie na wesele zagoszczą krewetki itd. Z drugiej strony kolejny rosól ze schabowym nie wchodzi w grę. Jak to połączyć by jadłospis na wesele był i trochę zaskakujący i tradycyjny jednocześnie?
INTERIA.PL

Re: Jadłospis na wesele

Napisał(a): gość -

jadłospis to faktycznie jest bardzo ważna rzecz, między innymi przez jego pryzmat goście oceniają całe wesele. Ja bym zaproponowała zupę krem zamiast rosołu i schab fajnie podany. Nie wiem jak, ale nie jako panierowany kotlet. Potem drugie ciepłe może byc coś bardziej tradycyjnego - bigos czy strogonow, bo to zawsze dobrze pod alkohol zjeść coś takiego.

my chcieliśmy tradycyjnie po polsku z nuta czegos nowoczesnego i ciekawego, tak tez było, miedzy innymi pyszna kaczka, polędwiczki, zupy tez były, barszcz już pozniejszym wieczorkiem, poza tym dodatkowo mięliśmy wiejski stol, sporo ciast no i tort weselny oczywiście wesele w hotelu Izabella, bardzo smacznie wszystko przygotowane ciesze się, ze nie było z tym problemow

Moim zdaniem najważniejsza jest różnorodność - nie można podawać na wszystkich kolacjach tego samego rodzaju mięsa, np. w sosie. Dobrze jest, gdy poszczególne kolacje to inny rodzaj mięsa (drób, wołowina, wieprzowina, ryby). Do tego różne dodatki - inne niż były podane do obiadu. Wydaje mi się, po swoim własnym doświadczeniu weselnym, że goście doceniają bardzo tradycyjne smaki. Czasami gdy chce się gości zaskoczyć wyszukanymi smakami, to można tylko przesadzić. Ważne, żeby jedzenie było świeże, robione na miejscu, a nie tylko odgrzewane. My postawiliśmy na tradycję i to się sprawdziło w 100%. Z jednej strony była elegancka polędwiczka w sosie grzybowym, a na kolejnej kolacji golonko z kapustą, boczkiem i chrzanem - to był strzał w dziesiątkę. Dziś nie trzeba się silić na niewiadomo jakie wyszukane smaki, trudno jest dziś zaskoczyć gości nieznanym smakiem. Dlatego moim zdaniem tradycja sprawdza się tutaj najlepiej. Polecam ciekawy i wartościowy artykuł na ten temat:http://hotels(...)wesele/

Jeżeli będziesz miała dobrego szefa kuchni przygotowującego jadłospis na wesele to nie będziesz mieć żadnego problemu, ja robiłam wesele w Best Western Premier, dostałam chyba z 5 czy 6 alternatywnych zestawów menu do wyboru i nawet pojawiająca się tam klasyka dla bardziej konserwatywnych gości była podana z nutką nowoczesności, zdecydowanie nie był to zwykły schabowy

my w naszym menu na wesele całkowicie zaufaliśmy Best Western Premier gdzie organizowaliśmy nasz wielki dzień, byliśmy oczywiście na próbnej degustacji, było 5 różnych zestawów menu do wyboru i wszystkie faktycznie pyszne no i wybraliśmy jeden zestaw z trudem prawdę mówiąc ale wszystkim gościom na weselu też bardzo smakowało więc to była dobra decyzja a miejsce piękne
« Wróć do tematów
Do góry strony: Jadłospis na wesele