6
ppt
Ten temat ma:
  • Wyświetleń207
  • Odpowiedzi3
  • Ocen na +3
6 ppt ?

Jak bezpiecznie jeździć w zimie? (4)

pokaż odpowiedzi chronologicznie | od najwyższej oceny

Jak bezpiecznie jeździć w zimie?

Napisał(a): ~mati930320 -

To moja pierwsza taka mroźna zima za kółkiem. Mam prawko od roku i jeszcze boję się jeździć jak jest tak ślisko na drodze. Mój ojciec zawsze mi powtarza żebym nie jeździł w taką pogodę na luzie, ponieważ na śliskiej nawierzchni można bardzo łatwo stracić przyczepność. Robię tak jak mówi, ale i tak jeżdżę jeszcze bardzo niepewnie. Macie jeszcze jakieś rady dla młodego kierowcy?
INTERIA.PL

Re: Jak bezpiecznie jeździć w zimie?

Napisał(a): ~Kierowca -

Ojciec ma rację, jazda na luzie podczas śliskiej drogi to katastrofa. Właśnie staraj się hamować biegami, jak najmniej używaj hamulca. No i nie piratuj,dostosuj prędkość do warunków, uważaj na wariatów drogowych.

Napisał(a): Ananke -

Rodziciel ma rację, "na luzie" zmniejsza się przyczepność.
Moja rada: ogranicz do maksimum zimowe wojaże, zapisz się na kurs prowadzenia w warunkach zimowych, pora i aura odpowiednie. Nauczysz się wychodzenia z poślizgów, prowadzenia w ekstremalnych warunkach. To przydaje się nie tylko zimą.

Reklama

Napisał(a): ~kiero -

Znajdź miejsce, jakiś plac /legalnie/ gdzie będziesz mógł mocniej wcisnąć gaz na śliskim. Wprowadzić kilka razy samochód w poślizg i próbować z niego wyjść. Zobaczysz jak się auto zachowuje i czego możesz się spodziewać na drodze. Skorzystaj też z dobrych rad, już tu zamieszczonych. Zapisz się na kurs doszkalający. Jeżeli chodzi o wariatów drogowych to może Ci pomóc tylko szczęście, że ich na swojej drodze nie spotkasz. Generalnie to Cię zachęcam do skorzystania z zasady, którą sam stosuję z dobrym skutkiem od lat. "Głupich puszczaj przodem".
« Wróć do tematów
Do góry strony: Jak bezpiecznie jeździć w zimie?