83
ppt
Ten temat ma:
  • Wyświetleń824
  • Odpowiedzi75
  • Ocen na +0
83 ppt ?

Jak często robisz sobie badania profilaktyczne? (76)

pokaż odpowiedzi chronologicznie | od najwyższej oceny

Jak często robisz sobie badania profilaktyczne?

Napisał(a): Gość -

Do napisania tego wątku zainspirował mnie wczorajszy Marsz Amazonek. To kobiety, które przeszły przez piekło związane z rakiem i ciężką walką o życie. Jednak potrafiły sobie jakoś z tym wszystkim poradzić i nie poddały się. Wola życia była dla nich ważniejsza. Większości z nich uratowały życie właśnie badania profilaktyczne – często zlecane przez instytucje i firmy, w których pracują kobiety. Niestety panie często bagatelizują sprawę albo po prostu boją się wiedzieć. Ale badania okresowe mogą uratować życie, gdy np. rak albo wirus HIV jest wykryty bardzo wcześnie.

Dlaczego w Polsce kobiety nadal boją się robić badania?
Jak często Wy robicie sobie badania profilaktyczne?
Czy uratowały one życie komuś z Waszych bliskich?
INTERIA.PL

Re: Jak często robisz sobie badania profilaktyczne?

Człowieka trafia czytając takie bzdury. Jestem kobietą w wieku ponad 50 lat po kilku operacjach : guz piersi, kamica nerkowa, usunięcie nerki, cysty, tarczyca, wirus HCV itd.... Od 10 a moze 15 lat chodząc na badania okresowe nie otrzymuję żadnego skierowania. Pomimo moich próśb o badania krwi, moczu, prześwietlenia płuc - otrzymuję odpowiedź, ze to jest zbędne. Badania polegają na 5 minutowej rozmowie z lekarzem i podpis na 3 kolejne lata. Koniec. A zakład płaci za te badania. I co? To kobiety lekceważą czy leniwi lekarze. Taka jest Polska i służba zdrowia. 100 lat za .......
Proszę nie pisać bzdur.

w bylej pracy szkolnej kierowano mnie w roku 2005, 2006 wydajac orzeczenie lekarskie ktore mialo waznosc do wrzesnia 2007. wedlug mnie moje badania wykorzystano lub nastapila pomylka w poradni zdrowia. byc moze byly celowe dzialania mobbingu osob ktorym zalezalo abym nie wrocila do pracy , mysle ze sa to kobiety z przeszosci meza ktore interesowaly sie naszym zyciem malzenskim i erotycznym .
mariola r.

Reklama

Reklama

Szanowni Państwo
Zarówno wśród ludzi młodych, jak i seniorów, wzrasta świadomość prozdrowotna. Coraz większa liczba osób może poszczycić się wykonywaniem regularnych, podstawowych badań. W związku z rosnącym zainteresowaniem, wiele placówek medycznych zaczęło oferować swoim pacjentom pakiety badań laboratoryjnych, z których można skorzystać bez konieczności uprzedniej konsultacji z lekarzem. Pakiety takie są sprofilowane na konkretne potrzeby pacjenta. Zestawy takie jak hematologiczny, biochemiczny, wątrobowy i nerkowy, hormonalny, immunologiczny, bakteriologiczny czy markery nowotworowe zawierają szereg badań niezbędnych do zdiagnozowania groźnych chorób. Pozwalają one na szybkie rozpoznanie ewentualnego schorzenia i zapobiegnięcie rozwojowi choroby. Odpowiednie badania i trafna diagnoza mogą uchronić nas przed poważną chorobą i wyeliminować ją już na początku. Pamiętajmy, że systematyczne badania to przede wszystkim gwarancja dobrego stanu zdrowia. Im szybsze rozpoznanie choroby i podjęcie skutecznego leczenia, tym większe szanse na pełne zdrowie. Warto więc wcześniej pomyśleć o profilaktyce zdrowotnej.
Zespół Szpitala Med Polonia

Sorki, że się podpinam, ale nie wiem gdzie się odezwać.
Nie wiem czy panikuje, ale mam nadzieje, że ktoś pomoże.
Koleżanki namówiły mnie i poszłam do dwóch wróżek, które przepowiedziały mi tą samą datę śmierci.
Przestraszyłam się i spróbowałam przejść test na przepowiedzenie życia
nahttp://smierc.org i otrzymałam znów ten sam wynik! ((
Co mam robić? Wierzyć w to, a może to tylko zbieg okoliczności?
Dlaczego wszędzie jest ten sam wynik?

Reklama

Zarejestrowałam się na stronie, linksfera.pl, miała zapłacić za spam, który tu umieściłam,
strona ta okazała się oszustwem, nie ma pieniędzy i strona też wyparowała.
Chce ostrzec przed stronąhttp://smierc.org, dla której było to zlecenie,
sądzę że jeśli współpracują z oszustami to sami nimi są. Odradzam korzystania z tej strony!
Sorki za spam który wcześniej umieściłam.
Ludzie uczą się na błędach:(

Wątek zainspirował mnie to przeprowadzenia poważnej rozmowy z moją mama. Od pewnego czasu zauważałam jej problemy z odczytywaniem drobnego druku, czytanie to jej pasja - ja jednak nie mogę patrzeć na to, jak się męczy. Postanowiłam zapisać ją na badania wzroku w ramach akcji "czas na wzrok" (badania są bezpłatne dla osób powyżej 40'dziestki, kampania właśnie rozpoczeła się w Poznaniu). Mama została postawiona przed faktem dokaonanym i musiała się wybrać. Polecam wszystkim, badania profilaktyczne są naprawdę istotne, namawiajmy do nich także naszych bliskich :)

Napisał(a): gość -

też staram się raz w roku zrobić sobie kompleksowo wszystkie badania, jednak wolę robić je prywatnie, bo nie muszę tracić kilku dni. U nas w Poznaniu w niektórych centrach medycznych oferują od razu takie pakiety badań dla kobiet i mężczyzn odpowiednio sprofilowane do wieku pacjenta. Jeden dzień i wszystko przebadane :) Z doświadczenia, tym z Poznania mogę polecić Certus. Trzeci rok z rzędu robiłam te badania u nich.

Mozna sie zdenerwować czytając że nie robimy badań bo nam się nie chce. Mnie się chce i co z tego, w przychodni mogę podstawowe badania krwi zrobić raz w roku bo lekarz mówi ze częściej się nie należy mimo że wynik wyszedł zły, a mnie rencistkę 600 zł renty nie stac na badania prywatnie bo za leki muszę zapłacić większosc renty. Aby tak dalej nasza słuzba zdrowia a sami powymieramy. A leki cora.z droższe i dla rencistów i emerytów to horror a nie leczenie. A w kolejce u lekarza trzeba swoje odstac aby po 3 minutowej rozmowie wyjsć z receptą w ręku na lek co do którego nie ma się żadnej pewności że pomoże. Hi, hi, kto słyszał o pakiecie badań , chyba ze prywatnie .

Wydaje mi się, że należy się badać i kontrolować stan swojego zdrowia jak najczęściej można. Wielu lekarzy chętnie wypisuje skierowania na rozmaite badania, jednak jeśli nie można udać się na badania prywatnie. Teraz pewne objawy można także zweryfikować w Internecie ! Czyżby to była rewolucja w onkologii ? Nie zawsze musi to być miarodajne, jednak na pewno skłoni nas do poczytania na ten temat i uczuli na objawy i profilaktykę.

bo o zdrowie trzeba dbać, jak się tylko da. A najlepszym sposobem na chorobę jest profilaktyka. Ja też się staram badać regularnie. Ale też nie można zapominać o naszych najbliższych, żeby zachęcać ich do badań. Tutajhttp://www.ko(...)n=forum jest bardzo fajna akcja z tym związana.
« Wróć do tematów
Użytkownicy poszukiwali
  • jakie robić badania profilaktyczne
Do góry strony: Jak często robisz sobie badania profilaktyczne?